Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2024

Elite Basketball Academy - B.C.Volos 59-41 (Παίδων Μαγνησίας)

Σε  παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος παίδων Μαγνησίας, η Elite Basketball Academy επικράτησε του B.C. Volos με σκορ 59-41.

Αποτελέσματα παιδικού Μαγνησίας (19/10/2024)

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος Παίδων Μαγνησίας είναι:

Αήττητος ο ΝΕΣ Λάρισας με 3 στα 3 – Χωρίς νίκη ο Νέος Κεραυνός

Ο ΝΕΣ Λάρισας πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στην Α1 ΕΣΚΑΘ, επικρατώντας του Νέου Κεραυνού με 62-55, και συνεχίζει αήττητος στο πρωτάθλημα. Αντίθετα, ο Νέος Κεραυνός γνώρισε την τρίτη του ήττα σε ισάριθμους αγώνες, παραμένοντας χωρίς νίκη.

Κυρίαρχος στο Λαρισινό ντέρμπι της Α1 ΕΣΚΑΘ ο Σπάρτακος, 80-67 την ΕΑΛ.

Σε ένα έντονα ανταγωνιστικό λαρισινό ντέρμπι για την 3η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ, ο Σπάρτακος επικράτησε της ΕΑΛ με 80-67, παίρνοντας ένα σημαντικό προβάδισμα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Δραματικό διπλό του Αλμυρού στα Τρίκαλα: Δαναοί - Αλμυρός 81-83 .

Με μια εντυπωσιακή ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αλμυρός  πήρε σπουδαίο διπλό κόντρα στους Δαναούς Τρικάλων, επικρατώντας με 83-81, σε έναν αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Σκληρή μάχη στην Πάτρα: Ο Αίολος Αγυιάς επικράτησε του ΓΣ Σοφάδων με 76-71

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της National League 1, ο Αίολος Αγυιάς Πατρών επικράτησε του ΓΣ Σοφάδων με σκορ 76-71 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Μεγάλο διπλό του Απόλλωνα Καρδίτσας στη Λάρισα: ΑΕ Λάρισας - Απόλλων Καρδίτσας 65-71 (Α1 ΕΣΚΑΘ, 3η Αγωνιστική)

Ο Απόλλων Καρδίτσας έχοντας σε πολύ μεγάλη μέρα τον Κούτριο που σημείωσε 32 πόντους με 7 τρίποντα,   πέτυχε μια σημαντική εκτός έδρας νίκη, επικρατώντας της ΑΕ Λάρισας με 71-65, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι για την 3η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Άνετη επικράτηση της Αγριάς επί του Ίωνα με 73-44 (Α1 ΕΣΚΑΘ, 3η Αγωνιστική)

Με επιβλητική εμφάνιση, ο Γ.Σ. Αγριάς πέτυχε μια εύκολη νίκη επί του Ίωνα, με τελικό σκορ 73-44, για την 3η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα –Βαθμολογίες - Φύλλα Αγώνων (26/10) της National League 1 - Δεν τα κατάφερε στην Πάτρα ο ΓΣ Σοφάδων (Συνεχής ενημέρωση)

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική και τα φύλλα αγώνα στους ομίλους που συμμετέχουν Θεσσαλικές ομάδες.

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Γ.Σ. Αμπελώνα, 88-64 την ΑΕΒΔ.

Ο Γ.Σ. Αμπελώνα  συνεχίζει αήττητος την πορεία του στην Α1 ΕΣΚΑΘ, σημειώνοντας την τρίτη του νίκη σε ισάριθμους αγώνες, επικρατώντας της Α.Ε.Β. Διμηνίου με 88-64.

Πρόγραμμα - αποτελέσματα Α1 ΕΣΚΑΘ (3η αγων.) 19-20/10/2024. Συνεχής ενημέρωση.