Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2020

Στην τελική φάση ο Ολυμπιακός Καρδίτσας (1) , 68-69 τον Απόλλων (παιδικό Καρδίτσας)

Η παιδική ομάδα του Ολυμπιακού Καρδίτσας (1) κέρδισε την ομάδα του Απόλλων Καρδίτσας με 68-69 και προκρίθηκε στην τελική φάση του πρωταθλήματος παίδων Καρδίτσας.

"Φόρτσαρε" στο τέλος και κέρδισε τους Δαναούς ο ΑΟΤ– Βαθμολογία

O ΑΟ Τρίκαλα  σε παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 16η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ , ανεβάζοντας ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο,  επικράτησε των  Δαναών με  73-39.

Νίκη Βόλου Β΄- BCVolos 47-44 (Παιδικό Μαγνησίας)

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με τις ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και να αποζημιώνουν τους λίγους θεατές που βρέθηκαν στις κερκίδες , η Νίκη Βόλου Β΄  επικράτησε στην παράταση του BC Volos με 47-44 για τον δεύτερο όμιλο του παιδικού Μαγνησίας.

Προπόνηση στην Πάτρα για την Εθνική Ανδρών (φώτο + vid)

Η Εθνική Ανδρών βρίσκεται στην Πάτρα και άρχισε σήμερα την προετοιμασία της για το πρώτο «παράθυρο» της προκριματικής φάσης του Ευρωμπάσκετ 2021. Ο Θανάσης Σκουρτόπουλος είχε στη διάθεσή του οχτώ παίκτες, καθώς όσοι αγωνίστηκαν στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας θα ενσωματωθούν στις προπονήσεις αύριο.

Ο Φώτης Βασιλόπουλος MVP της αγωνιστικής της Α2 Ανδρών - Συνεχίζει στην 1η πεντάδα στις τάπες ο Καλλές του ΑΣΚ

Ο Φώτης Βασιλόπουλος επιστρέφει στη θέση του MVP για τη 18η αγωνιστική της Α2 Ανδρών. Ο Έλληνας γκαρντ οδήγησε τον Χαρίλαο Τρικούπη στη νίκη επί του Διαγόρα Δρυοπιδέων, μετρώντας ο ίδιος 20 πόντους, 14 ασίστ και οχτώ ριμπάουντ.

Καλέτσιου - Νταιάκη του Σπάρτακου στο κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παγκορασίδων.

Παρακαλούνται  οι παρακάτω αθλήτριες να βρίσκονται την Τετάρτη 19/02 και ώρα 16.30 στο κλειστό γυμναστήριο Μικρας 2 για προπόνηση του κλιμακίου παγκορασίδων (2005-2006) Βορρά:

MVP της αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών η Τζούελ Τάνσταλ

Η Τζούελ Τάνσταλ του Παναθηναϊκού αναδείχθηκε MVP της 17ης Αγωνιστικής, καθώς στον αγώνα απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα είχε 28 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο, 3 κοψίματα και 39 στο σύστημα αξιολόγησης.

Αναχώρησε για Πάτρα η Εθνική Ανδρών. Δηλώσεις Σκουρτόπουλου

Για την Πάτρα αναχώρησε το πρωί της Δευτέρας η Εθνική Ανδρών, όπου την Παρασκευή (21.02) ρίχνεται στην μάχη των προκριματικών του Ευρωμπάσκετ 2021 με πρώτο αντίπαλο την Βουλγαρία.

Τα Φύλλα αγώνα Β' ΕΣΚΑΘ (2ος Όμιλος) 16/2/2020

Αναλυτικά οι αγώνες:

Σπάρτακος - Φοίβος 76-74 (παιδικό Λάρισας)

Ο Σπάρτακος επικράτησε του Φοίβου με 76-74,  για τον 2ο όμιλο του παιδικού Λάρισας, αλλά δεν κατάφερε να καλύψει την διαφορά της ήττας του πρώτου γύρου (63-53), καθώς ο Φοίβος με αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο μείωσε την διαφορά από το -17 (53-36) του πρώτου ημιχρόνου και στην εκπνοή μάλιστα πήγε να κάνει την ολική ανατροπή, αλλά αστόχησε στο σουτ τριών πόντων που επιχείρησε.

Ολυμπιονίκης Β΄-Αγριά 18-63 (παιδικό Μαγνησίας)

Σε έναν όμορφο  αγώνα οι Παίδες της Αγριάς πήραν τη νίκη στην έδρα του Ολυμπιονίκη Β΄  με 18-63, για την 11η αγωνιστική του Παιδικού Πρωταθλήματος Μπάσκετ Μαγνησίας (Β΄όμιλος) της Ε.Σ.ΚΑ.Θ.

ΑΕΒΔ - Γ.Σ. Αλμυρού 55-27 (Κορασίδων Μαγνησίας)

Έχοντας προβάδισμα από την αρχή το  τμήμα κορασίδων της ΑΕΒΔ επικράτησε του Γ.Σ. Αλμυρού με 55-27 για την 11η αγωνιστική του 1ου ομίλου .

Νίκη Βόλου - Τιτάνες Αλμυρού 48-43 (Κορασίδων)

Η Νίκη Βόλου επικράτησε των Τιτάνων Αλμυρού με 48-43 πραγματοποιώντας την 8η νίκη σε 11 παιχνίδια στον πρώτο όμιλο του πρωταθλήματος κορασίδων.

Το τέλος του αγώνα Σπάρτακος - Φοίβος 76-74 (παιδικό Λάρισας) 16/2/2020

Στον τελικό εφήβων Μαγνησίας ο Αιολικός !!!

Στον τελικό  του εφηβικού πρωταθλήματος  Μαγνησίας προκρίθηκε ο Αιολικός, κερδίζοντας τη  Νίκη Βόλου με 65-56, μετά από ένα όμορφο  παιχνίδι.