Παρασκευή 19 Μαΐου 2017

Στον ΤΕΛΙΚΟ ο Ολυμπιακός!!!!!!!!

Μεγάλη η νίκη για τον Ολυμπιακό ο οποίος προκρίθηκε στον τελικό κερδίζοντας την ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 78- 82.

ΤΣΣΚΑ - Ολυμπιακός..............78-82
Δεκάλεπτα: 18-12, 40-33, 64-60, 78-82
ΤΣΣΚΑ (Ιτούδης): Ντε Κολό 16, Τεόντοσιτς 23 (4), Όγκαστιν 6, Φριντζόν, Τζάκσον 12 (2), Βοροντσέβιτς 2, Χίγκινς 6, Κριάπα 3, Κουρμπάνοφ 2, Χάινς 8
Ολυμπιακός (Σφαιρόπουλος): Γκριν 8 (2), Μπιρτς 4, Γιανγκ, Παπαπέτρου 3, Σπανούλης 14 (1), Αγραβάνης 8 (2), Μιλουτίνοφ 5, Πρίντεζης 14 (1), Παπανικολάου 14 (4), Μάντζαρης 12 (4)

Πρωταθλήτρια Α1 Εργαζομένων Λάρισας η ομάδα των Φαρμακοποιών (Φώτο+vid)

Πρωταθλήτρια αναδείχθηκε η ομάδα των Φαρμακοποιών καθώς κέρδισε στον τελικό της Α1 κατηγορίας  εργαζομένων Λάρισας την ομάδα της ΔΕΥΑΛ με 51-71.

Σε ένα πολύ όμορφο αγώνα , που έγινε το απόγευμα στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο (Ακαδημία) , οι Φαρμακοποιοί ανέβασαν στροφές  στο δεύτερο ημίχρονο , παίρνοντας μια διαφορά 10 πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου  την οποία και αύξησαν μέχρι το τελικό 51-71

Πρωταθλήτρια Α2 Εργαζομένων Λάρισας η ομάδα του Αυτοκ/μου Αιγαίου(Φώτο+vid)

Για το πρωτάθλημα της Α2 Κατηγορίας Εργαζομένων Λάρισας η ομάδα του Αυτοκ/μου Αιγαίου σήκωσε την κούπα κερδίζοντας την ομάδα του Del Monte με 51-46.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη την διάρκεια με τις ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ μέχρι και το τελευταίο λεπτό και συγκεκριμένα 24 δεύτερα πριν το τέλος το σκορ ήταν 46-46. Στο σημείο εκείνο
ο Παπανικολάου με τρίποντο έκανε το 49-46 και με ακόμα 2 δικούς του πόντους στο τέλος  εδωσε την νίκη στην ομάδα του.