Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020

Νέοι ΑΕΛ-BC Volos 37-56 (Α2΄ΕΣΚΑΘ) .

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την νεανική  ομάδα του BC Volos που την κρατάει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας μαζί με την Ιωλκία , αυτή την φορά στο κλειστό του Αλκαζάρ απέναντι στην επίσης νεανική ομάδα των Νέων Αθλητών Λάρισας με 37-56.

"Βασίλεψε" ο Αστέρας και τίμησε Βαγγέλη Αγγέλου και Jehyva Floyd (Φώτο)

Μέσα σε μια γιορτινή ατμόσφαιρα κόπηκε σήμερα η πρωτοχρονιάτικη πίτα όλων των τμημάτων του Α.Ο Αστέρα.

11η νίκη για Ανόρθωση που επικράτησε εντός έδρας του Ερμή Αγιάς 2018.

Η Ανόρθωση επικράτησε του μαχητικού Ερμή Αγιάς με σκορ 77-60.

Έφυγε με το διπλό από τα Γιάννινα ο Αίολος Τρικάλων

Επιστροφή στις νίκες για τον Αίολο . Με τον Χάρη Φόρο στη θέση του Ηλία Παπαδημητρίου στον πάγκο , η Τρικαλινή ομάδα ανέβασε στροφές μετά το πρώτο δεκάλεπτο και έφυγε με τους 2 πολύτιμους βαθμούς από τα Γιάννινα επικρατώντας του ΑΓΣΙ με 56-64.

Πλατύκαμπος-Τιτάνες Αλμυρού  54-70

Αποτελέσματα - Βαθμολογία - Φύλλα αγώνα πρωταθλήματος ΕΣΚΑΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (26/1/2020)

8η Αγωνιστική
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ ΓΣ ΝΙΚΗ  42-65

Πήρε το ντέρμπι με τον Γ.Σ.Βόλου ο Ίωνας

Ο Ίωνας  ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με τον Γ.Σ.Βόλου καθώς επικράτησε για την 13 αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ με 58-63.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 26/1/2020

2ος Γύρος
2η αγωνιστική
Α.Σ.Φαρσάλων-Ιωλκία  39-49

ΕΑ Λάρισας– Λάρισα BC 60-54 (Α2΄ΕΣΚΑΘ) .

Σε ένα παιχνίδι με πολύ ένταση και πάθος , η ΕΑΛ επικράτησε του BCL με 60-54 για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 26/1/2020

2ος Γύρος
Νίκαια 2012-Αστέρας  100-67

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (26/1/2020)

Οι αγώνες αναλυτικά:

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής 4 ΟΜΙΛΟΙ (26/1/2020)

Τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής  έχουν ως εξής:

"Λύγισαν" στην παράταση οι Τιτάνες Παλαμά (84-78) κόντρα στην Αριδαία

Οι Τιτάνες Παλαμά έχασαν τεράστια ευκαιρία να φύγουν με το διπλό από την Αριδαία.

Νέος Κεραυνός – Ολυμπιακός Καρ. 69-33 (Α2΄ΕΣΚΑΘ) .

Ο Ν. Κεραυνός συνεχίζει στην κορυφή του δευτέρου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ , μετά την άνετη επικράτηση επί του Ολυμπιακού Καρδίτσας με σκορ 69-33 , το απόγευμα της Κυριακής στο κλειστό του Αγίου Θωμά.

Μεγάλη νίκη κόντρα στα Γιάννινα για τους Ικάρους

Σπουδαία νίκη με την οποία κάλυψαν και την διαφορά των 8 πόντων με την οποία είχαν ηττηθεί στο ματς του α’ γύρου, πέτυχαν οι Ίκαροι Τρικάλων επί το ΣΚ Ιωάννινα με 81-72.

Δραματική νίκη στην παράταση για την Νίκη Βόλου επί της Αναγέννησης Καρδίτσας

Η Νίκη Βόλου χρειάστηκε την παράταση για να καταβάλει την αντίσταση της ψυχωμένης Αναγέννηση Καρδίτσας με  108-102 (95-95 κ.α.).

Ζευγάρωσε τις νίκες επί της Ευκαρπίας ο ΓΣ Φαρσάλων

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του ο ΓΣ Φαρσάλων στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής .

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 26/11/2020

2ος Γύρος
Νέος Κεραυνός – Ολυμπιακός Καρδίτσας 69-33

Aποτελέσματα - Βαθμολογία Β’ Εθνική (26/1/2020)

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων Γ' Εθνικής (26/1/2020)

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Πελασγιώτιδα - Νίκαια 2012 65-57 (Eφηβικό Λάρισας)

Σε ένα παιχνίδι με πολύ πάθος , που έγινε το απόγευμα της Κυριακής στο κλειστό του Αλκαζάρ. το εφηβικό τμήμα  της Πελασγιώτιδας   επικράτησε της Νίκαια 2012  με 65-57.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (26/1/2020)

Τα αποτελέσματα  της Α1 Γυναικών, είναι:

Αναγέννηση Καρ.- Απόλλων Καρδίτσας 53-72 (Εφηβικό)

Στην πρεμιέρα του εφηβικού πρωταθλήματος Καρδίτσας , ο Απόλλων δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει της Αναγέννησης με 53-72.

BCVolos - Ολυμπιονίκης 49-44 (παιδικό Μαγνησίας)

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με τις ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και να αποζημιώνουν τους λίγους θεατές που βρέθηκαν στις κερκίδες του ΒΆΚΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ , το BC Volos επικράτησε του Ολυμπιονίκη με 49-44 για τον δεύτερο όμιλο του παιδικού Μαγνησίας.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Εφηβικού Καρδίτσας

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος  Εφήβων Καρδίτσας είναι:

Αποτελέσματα- Τελική Βαθμολογία Εφηβικού Μαγνησίας (25/1/2020)

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος  Εφήβων Μαγνησίας   είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Εφηβικού Λάρισας (26/1/2020)

ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ - ΝΙΚΑΙΑ 2012  65-57

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Εφηβικού Τρικάλων

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος  Εφήβων Τρικάλων είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία παιδικού Καρδίτσας (26/1/2020)

Τιτάνες Παλαμά   - Ολυμπιακός Καρδ. (1) (Αναβολή)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία παιδικού Τρικάλων (26/1/2020)

Αποτελέσματα Παιδικού
7η Αγωνιστική
ΑΟΤ-Ίκαροι  87-30

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Παγκορασίδων (26/1/2020)

ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ  ΤΙΤΑΝΕΣ ΓΣ  44-30

Αποτελέσματα - Βαθμολογία 3ου ομίλου παιδικού Λάρισας (26/1/2020)

3ος Όμιλος
ΕΘΝΙΚΟΣ - ΜΥΤΙΚΑΣ  54-33

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Σπάρτακος - Τιτάνες Παλαμά (Παγκορασιδες)

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Ολυμπιάδα - Αμπελώνας (Παγκορασιδες)

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων παιδικού Μαγνησίας (25-26/1/2020)

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος Παίδων Μαγνησίας   είναι τα εξής:

Νίκη χρυσάφι για την Ολύμπια κόντρα στον Πιερικό Αρχέλαο.

Η Ολύμπια επικράτησε του Πιερικού Αρχέλαου με 72-69,  έχοντας σε πολύ καλή μέρα τις Σολωμού 20(1), Καρτσαμάρη 25(3) και Πατούνη 16(2), κάνοντας μια πολύ σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει  τον υποβιβασμό .

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (26/1/2020).

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Σκιάθος-Ίκαρος Νεάπολης 66-38 (Α2΄ΕΣΚΑΘ) .

Η Σκιάθος ανεβάζοντας την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο και παίζοντας καταπληκτική άμυνα , με  επιμέρους σκορ 36-12 , επικράτησε εύκολα του Ικάρου Νεάπολης με 66-38.

ΓΑΣ Παλαμά – Κρόνος Τυρνάβου 66-56 (Α2΄ΕΣΚΑΘ) .

Σε ένα παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι ο ΓΑΣ Παλαμά ανέβασε στροφές στην τελευταία περίοδο και επικράτησε του Κρόνου Τυρνάβου με 66-56 , για την 13η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Α2΄ΕΣΚΑΘ .

Απόλλων Καρδίτσας – Φαλώρεια 77-62 (Α2΄ΕΣΚΑΘ) .

Tην 6η του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ έκανε ο Απόλλων Καρδίτσας που επιβλήθηκε άνετα της Φαλώρειας με 77-62.

Κένταυρος Ζαγοράς-Ανάληψη 51-75 (Α2΄ΕΣΚΑΘ) .

Καλή εμφάνιση από την ομάδας της Ανάληψης εναντίον του Κένταυρου Ζαγοράς  που προσπάθησε αρκετά ειδικά στο πρώτο δεκάλεπτο , αλλά στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν το ρυθμό τους και πήραν άνετα την νίκη με 51-75 .

ΓΣ Μουζακίου – Κρόνος Τρικάλων 55-52 (Α2΄ΕΣΚΑΘ) .

Με νίκη συνέχισε την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ , ο Γ.Σ. Μουζακίου & Περιχώρων «Γ. Πασιαλής» , επικρατώντας του Κρόνου Τρικάλων με 55-52 .

Α.Σ.Φαρσάλων-Ιωλκία 39-49 (Α2΄ΕΣΚΑΘ) .

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ιωλκία καθώς επικράτησε στην έδρα του Α.Σ.Φαρσάλων με σκορ 39-49 για την 13η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Εκτός έδρας επιτυχία επί της Sports Academy για τον ΓΣ Νίκαιας

Χαλκιάς , Δαουλάρης και Μουράτης πήραν στους ώμους τους τον Γ.Σ.Νίκαιας και τον οδήγησαν στη νίκη με 94-83 στον χθεσινό αγώνα με την Sports Academy , για την 13η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε τον μαχητικό Φοίβο ο Σπάρτακος

Πιο δύσκολα απ ότι δείχνει το τελικό σκορ , ο Σπάρτακος έχοντας σε καταπληκτική ημέρα τον Αθανασόπουλο που σημείωσε 25 πόντους με 3 τρίποντα, επικράτησε χθες στο κλειστό της Γιάννουλης με 77-84 του μαχητικού Φοίβου.

Άνετα 84-61 τον Ελευθεριακό η Αγριά

Η Αγριά επικράτησε εύκολα του Ελευθεριακού με σκορ 84-61, για την 13η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ , σημειώνοντας την 11η νίκη της στο πρωτάθλημα .

«Πέρασε» από την Λάρισα και τον Κεραυνό ο Γ.Σ.Αλμυρού

Ο Αλμυρός έκανε την 12η νίκη του σε 13 αγώνες, στον πρώτο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας στη Λάρισα του Κεραυνού με σκορ 64-80.

Σαρωτική η Νίκαια 2012 έριξε «κατοστάρα» στον Αστέρα

Επιστροφή στις νίκες με την 9η στο σύνολο πέτυχε η Νίκαια 2012  και μάλιστα  με… κατοστάρα (100-67) επί του Αστέρα  στο κλειστο Ι. Πατάκης , για την 13η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.

ΑΕΒΔ - Σκιάθος 30-52 (Κορασίδων)

Οι κορασίδες της Σκιάθου έκαναν την  5η νίκη τους στον πρώτο όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας στο Βόλο της ΑΕΒΔ με 30-52.