Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2024

Άνετη επικράτηση της Αγριάς επί του Ίωνα με 73-44 (Α1 ΕΣΚΑΘ, 3η Αγωνιστική)

Με επιβλητική εμφάνιση, ο Γ.Σ. Αγριάς πέτυχε μια εύκολη νίκη επί του Ίωνα, με τελικό σκορ 73-44, για την 3η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον Ίωνα να μπαίνει πιο δυνατά και να προηγείται με 16-17 στο πρώτο δεκάλεπτο. Ωστόσο, η συνέχεια ανήκε εξ ολοκλήρου στην Αγριά. Στη δεύτερη περίοδο, η ομάδα των γηπεδούχων ανέτρεψε την κατάσταση, κυριαρχώντας και κλείνοντας το ημίχρονο με διαφορά 39-22.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η Αγριά διατήρησε τον έλεγχο του παιχνιδιού, διευρύνοντας τη διαφορά (56-40), ενώ στην τελευταία περίοδο έφτασε σε μια εντυπωσιακή νίκη με τελικό σκορ 73-44, μη αφήνοντας κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Ίωνα.

Με αυτή τη νίκη, η Αγριά επιβεβαίωσε την ισχυρή της παρουσία στο πρωτάθλημα, συνεχίζοντας με δυναμική για την κορυφή της βαθμολογίας.

Γ.Σ. Αγριάς - ΑΣ Ίωνας  73-44
Δεκάλεπτα:16-17,  39-22, 56-40,  73-44.
Διαιτητές : Μπουγλος Π.- Γεωργοσόπουλος
Αγριά (Τύμπας Σ. Κοντάκης Β.)Καλογερόπουλος,  Ευαγγελινός 14(1), Ντάκης 15(3) Ανδρεόγλου , Καραμήτσος 4,  Σιμώτας 4, Αμπάρης 5(1) , Βυρσωκινός 10(1),  Καλαιτζής 10, Ξηρόπουλος 11.

Ίωνας (Νάνης) Μαναρίδης 2, Νίκολης 5(1), Κορτέσης 5(1), Παλάσκας , Μαστέλλος 4(1), Μασούρας 5(1), Κόμτσιας 2, Μόκας , Μουχαρεμ, Μήτσιου ,  Ευθυμίου 7, Δροσόπουλος 14.