Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019

Νίκη με buzzer beater Δαουλάρη για τον ΓΣ Νίκαιας κόντρα στην Sports Academy .

Νίκη στο καλάθι (100-98) με buzzer beater , για τον Γ.Σ.Νίκαιας επί της  Sports Academy για την 2η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Με ασταμάτητο Μηλιώνη 73-58 τον Μύτικα η ΑΕΛ.

Σπουδαία νίκη πήρε η ΑΕΛ κόντρα στην  ομάδα του Μύτικα  με 73-58. Εξαιρετικός για μια ακόμη φορά ο Μηλιώνης που οδήγησε με 32 πόντους και 7!!! τρίποντα  στην δεύτερη συνεχόμενη νίκη του συλλόγου.

Στιγμιότυπα του αγώνα Νίκαια 2012 - Γ.Σ.Αμπελώνα 48-81 (παιδικό Λάρισας) 26/10/2019

Στιγμιότυπα του αγώνα Πελασγιώτιδα - Φοίβος 63-71 (παιδικό Λάρισας) 26/10/2019

Διπλό στα Τρίκαλα επί της ΑΕΤ για τους Γόμφους. (Φώτο+vid)

Παίρνοντας διψήφιο προβάδισμα από το πρώτο δεκάλεπτο  του αγώνα και αυξάνοντας συνεχώς τη διαφορά ο Γ.Σ.Γόμφων επικράτησε στα Τρίκαλα με 43-90 της ΑΕΤ.

«Καθαρή» επικράτηση επί των Δαναών για τον ΓΣ Σοφάδων

Για την 2η αγωνιστική στον Β όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ, η ομάδα των Σοφάδων επικράτησε των Δαναών με 82-67 και έκανε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Δίκαια νίκη επί της Ελασσόνας για τον ΓΣ Αμπελώνα . (Φώτο)

Με πολύ καλή απόδοση μετά το πρώτο δεκάλεπτο, οι παίχτες του Χατζιάρα  δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν  εντός έδρας της Ελασσόνας  με 87-52.

Έριξε «100άρα» ο Γ.Σ.Αλμυρού στον Κεραυνό

Σκορ και θέαμα από τους παίκτες του Παναγιώτη Νάνη στο κλειστό του Αλμυρού για τη 2η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 26/10/2019

Αποτελέσματα
2η αγωνιστική
Ιωλκία-Α.Σ.Φαρσάλων  66-40

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 26/10/2019

Ολυμπιακός Καρδίτσας – Νέος Κεραυνός (27/10/2019)

Πέρασε και από την Καλαμπάκα με 63-82 ο ΑΟΤ . Δηλώσεις Γιάννη Τσίμα (φώτο+vid)

Δύο στα δύο για την ομάδα μπάσκετ του Α.Ο.Τρίκαλα, στον 2ο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ, επικρατώντας μέσα στην Καλαμπάκα του ΑΟΚ με σκορ 82-63.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 26/10/2019

2η Αγωνιστική
Αστέρας-Νικαια 2012  39-76

Τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Ανδρών (26/10/2019)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 26/10/2019

ΑΟ Καλαμπάκας – ΑΟ Τρίκαλα  63-82

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής (4η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Έχασε ευκαιρία .....η ΚΑΕ Λάρισα - Δηλώσεις Φραγκιά - Βετούλα

Μεγάλη ευκαιρία να πάρει μια σπουδαία νίκη και ταυτόχρονα την πρώτη της εκτός έδρας, έχασε η ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ, καθώς ηττήθηκε στο Παλαιό Φάληρο με 68-64.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Basket League (5η Αγωνιστική) 26/10/2019

Tα αποτελέσματα  της Α1 Ανδρών, είναι:

Άνετο διπλό για την Νικαια 2012 κόντρα στον Αστέρα.

Η Νίκαια 2012 χωρίς να συναντήσει δυσκολία , επικράτησε στο κλειστό του Αγίου Θωμά στη Λάρισα,  με 39-76 του Αστέρα και έκανε την πρώτη της νίκη στην Α1 ΕΣΚΑΘ.

Άνετη επικράτηση επί της Νίκαια 2012 για το παιδικό του Γ.Σ.Αμπελώνα .(Φώτο)

Έχοντας διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο, ο Γ.Σ.Αμπελώνα επικράτησε εκτός έδρας της Νίκαιας 2012 με 48-81 και έκανε το 3 στα 3 στο παιδικό πρωτάθλημα Λάρισας.

«Ανέβασαν στροφές» στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν την Πελασγιώτιδα οι παίδες του Φοίβου (Φώτο)

Καλύτεροι στην επανάληψη οι παίδες του Φοίβου Γιάννουλης ,  επικράτησαν με 63-71 της Πελασγιώτιδας και έκαναν το 3 στα 3 στο δεύτερο όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος Λάρισας.

Φωτορεπορτάζ από την 2η ημέρα του προπονητικού camp 3Χ3 αγοριών U14 στο Τσοτύλι

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η προπόνηση επιλογής καλαθοσφαιριστριών Λάρισας.

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στο κλειστό γυμναστήριο του Αλκαζάρ (ΕΑΚΛ), παρουσία της υπεύθυνης του Αναπτυξιακού προγράμματος  Θεσσαλίας  κ.  Ευγενίας Φραγγούλη, προπόνηση για τη στελέχωση του κλιμακίου κορασίδων Λάρισας της ΕΣΚΑΘ  από τις περιφερειακές προπονήτριες Ν. Λάρισας  κ.κ Χαλιβέρα Τάνια  και Κυριτσάκα Μαρία .

Νέο Δ.Σ. στο σύνδεσμο διαιτητών Τρικάλων - Νέος πρόεδρος ο Ματθαίος Λιλής.

Μετά από πρόσκληση του πλειοψηφούντος συμβούλου κ. Τζατζιά Αθανασίου κατά τις αρχαιρεσίες  του Συνδέσμου Διαιτητών Καλαθοσφαίρισης Νομού Τρικάλων που διεξήχθησαν στις 18/10/2019 συγκροτήθηκε σε Σώμα στις 24/10/2019 το νέο Δ.Σ. το οποίο έχει ως εξής:

Tα Highlights του αγώνα Μπασκόνια - Ολυμπιακός 82-66 (Euroleague)