Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 2ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β΄ ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 12/12/2021

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ είναι τα εξής:

Κένταυρος Ζαγοράς - Βόλος BC 61-39 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Πρώτη εντός έδρας νίκη και πρώτη στο νέο γυμναστήριο για την ομάδα της Ζαγοράς που επικράτησε της νεανικης ομάδας του BC Volos me 61-39.

Γ.Σ. Μουζακίου - Ακαδημία Φούντας 55-62 (Α2 ΕΣΚΑΘ) ΦΩΤΟ

Νίκη για την ομάδα του  Τρίκαλα 14 με 55-62 , που επικράτησε  στις λεπτομέρειες στο Μουζάκι του τοπικού  Γ.Σ. «Γ. Πασιαλής» για την 10η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος) 12/12/2021

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος), είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος) 12/12/2021

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία  της Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος), είναι τα εξής:

Ηττα στο καλάθι από την Αναγέννηση Λαμίας για τη Νίκαια 2012.

Με νικητή την Αναγέννηση Λαμίας με σκορ 72-74 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Νίκαιας 2012 στο κλειστό Ι.Πατάκης για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής (4ος όμιλος).

Ήττα από τον πρωτοπόρο Σπάρτακο Ιωαννίνων για τις Σοφάδες

Με 63-80 ηττήθηκε ο ΓΣ Σοφάδων από τον πρωτοπόρο και αήττητο του βαθμολογικού πίνακα της Γ΄Εθνικής (4ος Όμιλος), Σπάρτακο Ιωαννίνων στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Άνετη επικράτηση επί του Αμπελώνα και 2η θέση για τον ΓΣ Αλμυρού.

Ακόμα μια  πειστική νίκη σημείωσε ο ΓΣ Αλμυρού που επιβλήθηκε του Γ.Σ.Αμπελώνα με 84-64 , επιβεβαιώνοντας την κυριαρχία του στο φετινό πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής .

Ήττα στη Λαμία για τον Ολυμπιακό Βόλου (Φώτο)

Την ήττα εκτός έδρας με 875-69 από τον Έσπερο Λαμίας γνώρισε ο Ολυμπιακός Βόλου . για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής.

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (12/12/2021) Συνεχής ενημέρωση

Οι αγώνες αναλυτικά:

Επέστρεψε στις νίκες με νίκη στην Αγριά ο ΑΟΤ .

Την 5η νίκη σε 7 αγωνιστικές σημείωσε η ομάδα μπάσκετ του ΑΟ Τρίκαλα, κερδίζοντας στην Αγριά την τοπική ομάδα με 75-72 και επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από δύο συνεχόμενα άτυχα αποτελέσματα.

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής (12/12/2021) Συνεχής ενημέρωση.

Τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής  έχουν ως εξής:

Ωραίο θέαμα και νίκη των Ικάρων Τρικάλων κόντρα στον ΣΚ Ιωαννίνων

Μετά από ένα ανοικτό παιχνίδι με πολλές φάσεις, οι Ίκαροι Τρικάλων επικράτησαν του ΣΚ Ιωαννίνων με 91-81.

Με άμυνα και πάθος ο Αίολος/Γόμφοι νίκησε τη Νίκη Βόλου

Ήταν δεδομένο ότι το παιχνίδι που έδωσε ο Αίολος/Γόμφοι απέναντι στη Νίκη Βόλου θα ήταν ένα πραγματικό Θεσσαλικό ντέρμπι. Έτσι το 60-48 έδειξε ότι η τρικαλινή ομάδα είχε πάθος και έπαιξε εξαιρετική άμυνα.

Έφυγε με το διπλό από τη Μελίκη η Αναγέννηση Καρδίτσας

Η πρώτη εκτός έδρας νίκη ήρθε στο Γήπεδο της Μελίκης για την Αναγέννηση Καρδίτσας , καθώς επικράτησε μετά από ωραία εμφάνιση για την 9η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄Εθνικής,  με σκορ 64-73.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (11-12/12/2021)

Με τις αναμετρήσεις της 7ης Αγωνιστικής συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (12/12/2021). Συνεχής ενημέρωση

Αποτελέσματα  οι Βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών είναι:

Aποτελέσματα-Βαθμολογία Β’ Εθνική (12/12/2021) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων Γ' Εθνικής (12/12/2021) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Ανετη επικράτηση της Ολύμπια επί της ΑΓΕ Πιερίας, παρουσία Λ. Αυγενάκη (Φώτο)

Χωρίς να συναντήσουν δυσκολίες ανεβάζοντας ρυθμό μετα το πρώτο δεκάλεπτο , τα κορίτσια του Λότφι επικράτησαν στο κλειστό της Νεάπολης  με 91-44 της ΑΓΕ Πιερίας.

Αρμένιο B.C. – Ηρακλής Χάλκης 27-36 (Β ΕΣΚΑΘ)

Σε ένα πολύ κακό ποιοτικά παιχνίδι το Αρμένιο που αγωνίστηκε χωρίς τους Παλιόπουλο, Μαστορίδη γνώρισε την εντός έδρας ήττα από τον Ηρακλή Χάλκης με 27-36.

Τρίκαλα 14 Β΄ Δαναοί Β 76-27 (Παιδικό Τρικάλων) Φώτο

Στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής  για το παιδικό πρωτάθλημα Τρικάλων , τα Τρίκαλα 14 Β΄ επικράτησαν των  Δαναών Β΄ με σκορ  76-27 και έκαναν την 3η τους νίκη σε 4 αγώνες .

ΑΕΤ - ΑΟΤ (Παιδικό Τρικάλων) Φώτο+vid

Τον 4ο αγώνα τους για το παιδικό πρωτάθλημα μπάσκετ Τρικάλων έδωσαν τα παιδιά του ΑΟ Τρίκαλα με την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΤ στο κλειστό της Μπάρας. Μετά από ένα ωραίο παιχνίδι, νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα του ΑΟΤ.

Αετοί - Αναγέννηση Καρ. 54-74 (ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ)

Δεν τα κατάφερε η νεανική ομαδα  των Αετών απέναντι στην πολύ καλή ομάδα της Αναγέννησης και ένα από τα φαβορί για την άνοδο στην Α2, γνωρίζοντας την ήττα με 54-74.

Οι καλύτερες φάσεις του χθεσινού αγώνα Ερμής Αγιάς 2018 - Ίκαρος Νεάπολης 71-57 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Βίντεο Xristos Gouvailas

Γ.Σ.Μουζακίου - Γ.Σ.Σοφάδων 51-66 (Παιδικό Καρδίτσας)

Έχοντας προβάδισμα από την αρχή οι παίδες του  Γ.Σ.Σοφάδων  επικράτησαν στο Μουζάκι του Γ.Σ.Μ. "Πασιαλής" με  51-63, για την 7η αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος Καρδίτσας.

Γ.Σ.Φαλάνης - Τρίκαλα 14 52-41 (Κορασίδων)

Σε ένα βροχερό καιρό έξω, αλλά ζεστό μέσα στο παρκέ ο ΓΣ Φαλάνης επικράτησε του Τρίκαλα Φούντα 14 με 52-41.

BC Volos - ΑΕΒΔ 63-54 (Παιδικό Μαγνησίας)

Σε  ένα πολύ καλό παιχνίδι με δύο όψεις , ο BC Volos έκανε την ανατροπή του σκορ στο δευτερο ημίχρονο, οδήγησε τον αγώνα στην ισοπαλία  και στην παράταση , καθώς στο 1ο ημίχρονο κέρδιζε η ΑΕΒΔ με 17-36.  Στην παράταση  ψύχραιμοι οι νεαροί του BC Volos πήραν τελικά  τη νίκη με 63-54.

Στιγμιότυπα του αγώνα Ν. Κεραυνός- Ανάληψη 55-69 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Αναβολές αγώνων σε Α1-Α2 Γυναικών και Α2 - Γ’ Εθνική Ανδρών

Η ΕΟΚ ανακοίνωσε ότι, λόγω επιβεβαιωμένων κρουσμάτων covid 19 στο σωματείο ΑΣ Καρδίτσας, ο αγώνας ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης – ΑΣ Καρδίτσας της 12/12/2021 για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας ανδρών αναβάλλεται.

Ζωντανά στις 17:00 ο αγώνας Ίκαροι Τρικάλων - ΣΚ Ιωαννινα (Β΄Εθνική)

Στιγμιότυπα του αγώνα Μύτικας - Φοίβος 82-70 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Το συναρπαστικό τέλος του αγώνα ΕΑΛ-Αιολικός 73-74 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Το τέλος του αγώνα Αστέρας - Πελαργός 62-66 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Δαναοί - Αίολος 93-61 (Παιδικό Τρικάλων) Φώτο

Την 5η της νίκη σε ισάριθμους αγώνες σημείωσε η παιδική ομάδα των Δαναών, παίζοντας στο κλειστό της Μπάρας με την ομάδα του Αιόλου .

Απόλλων Καρδίτσας - Κρόνος Τυρνάβου 67-51 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Ο Απόλλων Καρδίτσας ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και έχοντας σε μεγάλη μέρα τους Παπανικολάου 17(3) και Μπαϊμάκη 15(1), επικράτησε του Κρόνου Τυρνάβου με 67-51 , για την πρώτη αγωνιστική του δευτέρου γύρου της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Αστέρας - Πελαργός 62-66 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Πρώτη νίκη για την ομάδα του Πελαργού στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ , καθώς επικράτησε στο κλειστό του Αγίου Θωμά για την πρώτη αγωνιστική του δευτέρου γύρου,  του Αστέρα που κατέβηκε στο ματς με πολλές ελλείψεις , με σκορ 62-66.

Νίκη-ψυχολογίας επί του ΓΣ Βόλου για την ΑΕΤ.

Η  ΑΕΤ πήρε μια σημαντική νίκη στο κλειστό της Μπάρας , καθώς κόντρα στον ΓΣ Βόλου που ερχόταν από την μεγάλη του νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής , επικράτησε με 82-70 και έφτασε στο 4-6 στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΚΑΘ έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο από τις αλλες ομάδες.

Επιστροφή στις νίκες για τον Μύτικα, 82-70 τον Φοίβο.

Μετά την πρώτη του ήττα στο πρωταθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ την προηγούμενη αγωνιστική από τον ΓΣ Βόλου , επιστροφή στις νίκες και στα θετικά αποτελέσματα για τον Μύτικα ,  που κέρδισε παρά τις πολλές ελλειψεις που είχε , τον Φοίβο Γιάννουλης  με 82-70 στο κλειστό του Αγίου Θωμά.

Σημαντική νίκη πήρε ο Αιολικός στη Λάρισα κόντρα στην ΕΑΛ.

Εντός έδρας ήττα για την ΕΑΛ από τον Αιολικό Βόλου με 73-74 σε ένα παιχνίδι ντέρμπι που κρίθηκε στο τέλος με την ομάδα της Λάρισας  να χάνει μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη χάνοντας 2 βολες στα τελευταία 2 δευτερόλεπτα.

Έφυγε με το διπλό από την έδρα του Ν. Κεραυνού η Ανάληψη. (Φώτο)

Νικηφόρα συνέχισε την πορεία της στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ η Ανάληψη, περνώντας νικηφόρα από το  κλειστό του Αλκαζάρ , επικρατώντας του Ν. Κεραυνού με σκορ 55-69 .