Κόροιβος Αμαλιάδας-ΠΑΟΚ....................80-82
Ολυμπιακός-Προμηθέας Πατρών..............90-63

Eπόμενη Αγωνιστική

Δόξα Λευκάδος-Τρίκαλα 72-80 (Basket League)

Τα Τρίκαλα με απίστευτη ανατροπή στο 4ο δεκάλεπτο και με μπροστάρη τον Λίποβι πέτυχαν μεγάλη νίκη μέσα στην Λευκάδα επικρατώντας με 72-80 κλείνοντας ιδανικά το 2016. Οι «κυανέρυθροι» παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στα μέσα του 3ου δεκαλέπτου με 11 πόντους (51-40) έκαναν πάρτι στην τελευταία περίοδο και με επί μέρους σκορ 29-12 πήραν την σπουδαία νίκη

Εσωτερικο τουρνουά Χριστουγέννων & εκδρομή στη Θεσσαλονίκη από τον Αιολικό

Την Τρίτη 27 ,Τετάρτη 28,Πέμπτη 29 Δεκεμβρίου θα πραγματοποιηθεί το εσωτερικό Χριστουγεννιάτικο τουρνουά με τη συμμετοχή όλων των παιδιών της ακαδημίας του Αιολικού, εκτός από τα παιδιά του μίνι και του Α’ παιδικού.
Στο τουρνουά θα συμμετέχει και το B.C. BOLOS με το τμήμα των παμπαίδων .

Το Α’ παιδικό όπως και το μίνι θα ταξιδεύσουν στις 27 και 28 Δεκεμβρίου στη Θεσσαλονίκη στα πλαίσια της προετοιμασίας των δύο ομάδων.
Θα αγωνιστούν με τις αντίστοιχες ομάδες του ΑΡΗ , ΜΕΝΤ, ΟΡΦΕΑ ΣΟΥΡΩΤΗΣ & ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ

Φιλανθρωπικός αγώνας μπάσκετ από το BC VOLOS(Δελτίο Τύπου)

Η Ομάδα μας σε συνεργασία με το ΔΗΠΕΘΕ-ΔΟΕΠΑΠ του Δήμου Βόλου και το κανάλι ΑΣΤΡΑ διοργανώνουν φιλικό παιχνίδι μπάσκετ την Παρασκευή 30-12-2016 στο κλειστό γυμναστήριο Βάκης Παρασκευόπουλος . Ο αγώνα θ΄αρχίσει στισ 3μ.μ. και θα μεταδοθεί απ' ευθείας απο το astra tv .
Τα τρόφιμα μπορείτε να τα φέρνετε στο κλειστό γυμναστήριο του 1ου γυμνασίου Ν. Ιωνίας από την Τρίτη 27 έως και Πέμπτη 29 Δεκεμβρίου 2016 και τις ώρες 6-9 μ.μ. και φυσικά την ημέρα του αγώνα στο κλ. Βάκης Παρασκευόπουλος ( 3-5 μ.μ.).