Δευτέρα 4 Νοεμβρίου 2019

Ανάληψη - Ολυμπιονίκης 50-47 (Εφηβικό Μαγνησίας)

Σ΄ ένα παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι, ανεβάζοντας την απόδοσή τους στο δεύτερο ημίχρονο, οι έφηβοι της Ανάληψης επικράτησαν του Ολυμπιονίκη με σκορ 50-47 .

Στιγμιότυπα και το buzzer beater του Γκογκίδη από τον αγώνα ΑΓΣΙ-Τιτάνες Παλαμά 61-63

Τα Highlights και δηλώσεις του αγώνα Νίκης Βόλου - ΣΚ Ιωαννίνων

Απόλλων Καρδίτσας - Τιτάνες Παλαμά 53-51 (Παιδικό Καρδίτσας)

Κάνοντας την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο η παιδική ομάδα του  Απόλλων Καρδίτσας κατάφερε  να επιβληθεί της ομάδας των Τιτάνων Παλαμά με σκορ 53-51.

Ολυμπιακός Καρδίτσας (1) - Γόμφοι 97-31 (Παιδικό Καρδίτσας)

Η παιδική ομάδα του  Ολυμπιακού Καρδίτσας (1) ,  δεν αντιμετώπισε δυσκολία να επιβληθεί της ομάδας των Γόμφων με σκορ 97-31.

Οι κορυφαίες των αριθμών στην Α1 Γυναικών

Ο Ολυμπιακός παραμένει η μοναδική αήττητη ομάδα μετά την ολοκλήρωση της 4ης Αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών.

Οι κορυφαίοι των αριθμών στην Α2 Ανδρών

Η 5η αγωνιστική ολοκληρώθηκε με τον Διαγόρα Δρυοπιδέων, το Αγρίνιο και τον Χαρίλαο Τρικούπη να παραμένουν αήττητοι, με τις δύο πρώτες ομάδες να έχουν δώσει τέσσερις αγώνες και αυτή του Μεσολογγίου τρεις, εξαιτίας αναβολών.

Τα Φύλλα αγώνα Β' ΕΣΚΑΘ (2ος Όμιλος)

Αναλυτικά οι αγώνες:

Τα Φύλλα αγώνα Β' ΕΣΚΑΘ (1ος Όμιλος)

Ηρακλής Χάλκης - Αρμένιο 47-57 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Καλύτερο στην τελευταία περίοδο το Αρμένιο επικράτησε  στη Χάλκη του τοπικού Ηρακλή με σκορ 47-57 για την πρώτη αγωνιστική της Β΄ΕΣΚΑΘ.

Ολυμπιονίκης - Τιτάνες Αλμυρού 70-90 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΣΚΑΘ οι Τιτάνες Αλμυρού , επικρατώντας εκτός έδρας του Ολυμπιονίκη με 70-90.

Τίμησε τον πρόεδρο της ΕΣΚΑΘ κ. Δημήτρη Ντούγκο η ΚΑΕ Λάρισα

Η ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ με τον πρόεδρό της κ. Θ. Ριζούλη , στο ημίχρονο του αγώνα με τον Παναθηναϊκό  που έγινε στις  3/11 στο κλειστό της Νεάπολης ,  τίμησε τον πρόεδρο της ΕΣΚΑΘ κ. Δημήτρη Ντούγκο , έναν άνθρωπο που έχει ταυτιστεί με το λαρισινό και όχι μόνο  μπάσκετ.

Και τώρα η Δάφνη Δαφνίου για τον ΑΣΚ

Ο αθλητισμός της Καρδίτσας… άλλαξε σελίδα, αν όχι… βιβλίο το Σάββατο με το πρώτο επίσημο παιχνίδι στο στολίδι της περιοχής , το νέο υπερσύγχρονο κλειστό γυμναστήριο.

Δείτε στιγμιότυπα από τον αγώνα A.Σ.Καρδίτσας KSD - Χ.Τρικούπης 72-83

Ορισμοί Διαιτητών - Κριτών ΕΣΚΑΘ (4-6/11/2019) - Στις 5/11 η συνέχεια του Γ.Σ. Μουζακίου -Φαλώρεια

Όπως ανακοίνωσε η ΕΣΚΑΘ , την ερχόμενη Τρίτη, 5 Νοεμβρίου,  θα συνεχιστεί ο αγώνας που είχε διακοπή στην πρεμιέρα της Α2,  μεταξύ  του Γ.Σ. Μουζακίου «Γ. Πασιαλής» και της Φαλώρειας.

Νέοι ΑΕΛ-Ανάληψη 42-76 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η  ομάδα της Ανάληψης στην Λάρισα , επικρατώντας των Νέων τις ΑΕΛ με 42-76.

ΓΑΣ Παλαμά – Ολυμπιακός Καρδίτσας 67-43 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Ο ΓΑΣ Παλαμά «ντούμπλαρε» τις νίκες του στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας του Ολυμπιακού Καρδίτσας με 67-43.

Απόλλων Καρδίτσας – Κρόνος Τρικάλων 66-50 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Παρουσιάζοντας πολύ καλή εικόνα στο παρκέ ο Απόλλων Καρδίτσας κατάφερε να επικρατήσει 66-50  του Κρόνου Τρικάλων για την τρίτη αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Στιγμιότυπα από το Δαναοί - Καλαμπάκα 57 - 72 (Α1 ΕΣΚΑΘ) 2/11/2019

Ακαδημία Φούντας - Πελαργός Λάρισας 61-54 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Ακαδημία Φούντας , επικρατώντας με 61-54 του Πελαργού Λάρισας για το πρωτάθλημα της Β΄ΕΣΚΑΘ.

Στιγμιότυπα του αγώνα Κεραυνός-Αστέρας 114-73 (Α1 ΕΣΚΑΘ) 3/11/2019

Γ.Σ.Βόλου - Νίκη Βόλου 58-50 (παιδικο Μαγνησίας)

Τρίτη νίκη σε τέσσερις αγώνες για το παιδικό του ΓΣΒ , που επικράτησε σε ένα όμορφο παιχνίδι για το πρωτάθλημα Μαγνησίας , της Νίκης Βόλου με σκορ 58-50.

Αιολικός -Ανόρθωση 115-39 (Εφηβικό Μαγνησίας)

Ο  Αιολικός δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα να επικρατήσει της Ανόρθωσης για το εφηβικό πρωτάθλημα Μαγνησίας με σκορ 115-39.