Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2019

Συνέτριψε με 124-95 τον ΓΣ Νίκαιας η ΑΕΤ.

Πολύ καλύτερη μετά τη δεύτερη περίοδο, η ΑΕΤ επικράτησε με 124-95 του Γ.Σ.Νίκαιας για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Σουφλάρια – ΓΑΣ Παλαμά 71-67 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Τα Σουφλάρια με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο , κατάφεραν και γύρισαν  το παιχνίδι κόντρα στον ΓΑΣ Παλαμά (36-47 ημιχ.),  με τον αγώνα να πηγαίνει  στην παράταση (59-59κ.α.) .

Κρόνος Τυρνάβου – ΓΣ Μουζακίου 72-64 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Μεγάλη μέρα σήμερα για τη μικρή ιστορία του Κρόνου Τυρνάβου, καθώς η αντρική ομάδα πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ γραφοντας  ιστορία!!!!!

Δίκαια επικράτηση επί της Sports Academy για την ΑΕΛ.

Έχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι οι άνδρες της ΑΕΛ επικράτησαν με 77-58 της  Sports Academy και έκαναν την 3η νίκη τους στον δεύτερο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 9/11/2019

Αποτελέσματα
4η αγωνιστική
Σουφλάρια – ΓΑΣ Παλαμά 71-67 (59-59κ.α.)

ΑΟ Τρίκαλα – ΓΣ Αμπελώνα 58-74

Τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Ανδρών (9/11/2019)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αποτελέσματα Α1 ΕΣΚΑΘ (1ος και 2ος ΟΜΙΛΟΣ) 9/11/2019

Αποτελέσματα 1ου ομίλου

Συλλυπητήρια ανακοίνωση της ΕΟΚ

Τα μέλη του Δ.Σ. της ΕΟΚ και προσωπικά ο πρόεδρος Γιώργος Βασιλακόπουλος, εκφράζουν τα ειλικρινή τους συλλυπητήρια στον αρχηγό της Εθνικής ομάδας Γιάννη Μπουρούση, στην μητέρα του και στα αδέλφια του για την απώλεια του αγαπημένου τους συζύγου και πατέρα Σωτήρη.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Κορασίδων (2ος Όμιλος)

2ος Όμιλος
1η Αγωνιστική
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΓΣΦΑΛΑΝΗΣ  59-43

Τιτάνες Αλμυρού - Γ.Σ.Βόλου 47-73 (παιδικο Μαγνησίας)

Ανώτερος ο ΓΣΒ επικράτησε των Τιτάνων Αλμυρού με 47-73 για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος παίδων Μαγνησίας.

Τα φύλλα αγώνα πρωταθλήματος ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (2ος Όμιλος) Συνεχής Ενημέρωση

Τα φύλλα αγώνα του πρωταθλήματος ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ του 2ου  Όμιλου αναλυτικά:

Ανάληψη - Σκιάθος 49-54 (παιδικό Μαγνησίας)

Μετά από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, το παιδικό του Γ.Σ.Σκιάθου , κάνοντας την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο , επικράτησε της Ανάληψης με 49-54 και έκανε το 5 στα 5 στο πρωτάθλημα παίδων Μαγνησίας.

Αύριο η πρώτη συγκέντρωση της Εθνικής Γυναικών .

Η Εθνική Γυναικών επιστρέφει στη δράση ξεκινώντας αύριο την προετοιμασία της για τα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2021.

Tα Highlights του αγώνα Παναθηναϊκός - Βαλένθια 91-80 (Euroleague)

Αποτελέσματα -Βαθμολογία Euroleague (8/11/2019)