Κυριακή 5 Ιανουαρίου 2020

Προπόνηση επιλογής καλαθοσφαιριστριών Λάρισας (γεν. 2003-2007)

Την Τρίτη 7-1-2020 και ώρα 15.30 στο κλειστό του 10ου Γυμνασίου , θα γίνει επιλογή καλαθοσφαιριστριών νομού Λάρισας  από τις περιφερειακές προπονήτριες Ν. Λάρισας  κ.κ Χαλιβέρα Τάνια  και Κυριτσάκα Μαρία .

Γ.Σ. Γόμφων - Απόλλων Καρδίτσας 41-73 (παιδικό Καρδίτσας)

Ο Απόλλων Καρδίτσας επικράτησε στο κλειστό Μουζακίου του Γ.Σ. Γόμφων με 41-73,  για το παιδικό πρωτάθλημα Καρδίτσας και πέρασε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

«Πλήρωσαν» το κακό δεύτερο ημίχρονο οι Τιτάνες Παλαμά.

Οι Τιτάνες Παλαμά κάνοντας ένα πολύ κακό δεύτερο ημίχρονο,  στο οποίο σημείωσαν μόλις 19 πόντους , γνώρισαν την ήττα εντός έδρας από τον ΣΚ Ιωάννινα με 61-78.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία παιδικού Καρδίτσας (4-5/1/2020)

Αποτελέσματα
Γ.Σ. Φαρσάλων - Ολυμπιακός Καρδ. (1) 30-59

Ποδαρικό με νίκη για τον Γ.Σ.Φαρσάλων, 80-72 τον Πρωτέα Γρεβενών

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για το 2020 o ΓΣ Φαρσάλων, o οποίος, με πρωταγωνιστές τους  Παπαχρήστο 19(2), Βρέττα 17(4), Πεταλωτή 15(1)επικράτησε  του Πρωτέα Γρεβενών και πήρε τη νίκη με 80-72.

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής 4 ΟΜΙΛΟΙ (5/1/2020) .Συνεχής ενημέρωση

Τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής  έχουν ως εξής:

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (5/1/2020) .Συνεχής ενημέρωση

Οι αγώνες αναλυτικά:

Πήραν το Θεσσαλικό ντέρμπι με την Αναγέννηση οι Ίκαροι Τρικάλων

Οι Ικαροι Τρικάλων ανεβάζοντας ρυθμό στην τελευταία περίοδο επικράτησαν της Αναγέννησης Καρδίτσας με 81-68 και σκαρφάλωσαν στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 3ου ομίλου της Γ΄Εθνικής , μαζί με τη Μελίκη.

Έσπασε το αήττητο του Αίολου στην Αριδαία.

Την πρώτη του ήττα γνώρισε ο Αίολος  στον 3ο όμιλο της Γ Εθνικής , χάνοντας στην Αριδαία από την τοπική ομάδα με σκορ 79-77.

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων Γ' Εθνικής (5/1/2020)

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Aποτελέσματα - Βαθμολογία Β’ Εθνική (5/1/2020)

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Τιτάνες Παλαμά-Φαλάνη 60-40 (κορασίδων)

Οι Τιτάνες Παλαμά επικράτησαν του Γ.Σ.Φαλάνης με 60-40 για την 6η αγωνιστική του δεύτερου  ομίλου του πρωταθλήματος κορασίδων.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Κορασίδων (2ος Όμιλος) 4-5/1/2020

2ος Όμιλος
6η Αγωνιστική
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Αναβολή)
ΤΙΤΑΝΕΣ ΓΣ - ΓΣΦΑΛΑΝΗΣ 60-40
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ  - ΟΛΥΜΠΙΑ  (Αναβολή)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία παιδικού και Εφηβικού Τρικάλων (3-5/1/2020)

Αποτελέσματα Εφηβικού

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (5/1/2020)

Τα αποτελέσματα  της Α1 Γυναικών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (5/1/2020). Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Ήττα από το Πανόραμα για την Ολύμπια Λάρισας

Η Ολύμπια πάλεψε το παιχνίδι με το Πανόραμα , ήταν μπροστά για 3 δεκάλεπτα , αλλά ο τραυματισμός στο γόνατο της  Μιχαηλίδου , 6 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα , επηρέασε ψυχολογικά τα κορίτσια του Λότφι , με τελική κατάληξη την ήττα με 49-57.

Νίκη Βόλου - ΑΕΒΔ 51-36 (Κορασίδων)

Την 4η νίκη της έκανε  η Νίκη Βόλου στον 1ο όμιλο του πρωταθλήματος κορασίδων , επικρατώντας στο κλειστό της Νέας Ιωνίας , της ΑΕΒΔ   με 51-36.

Νίκη Βόλου - Γ.Σ.Βόλου 47-56 (παιδικό Μαγνησίας) . Βαθμολογία

Ο Γ.Σ.Βόλου σε εξ αναβολής αγώνα για την 11η αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος Μαγνησίας επικράτησε της Νίκης Βόλου με 47-56 και πέρασε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 1ου ομίλου.