Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019

Ερμής Αγιάς 2018-Δήμ. Ευξεινούπολης 79-82 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Η Δήμητρα Ευξεινούπολης έφυγε με το διπλό στην παράταση από την Αγιά επί του Ερμή 2018 σε ένα σκληρό ματς με πολλά φάουλ και με τελικό σκορ 82-79.

Ίκαρος Νεάπολης-Α.Σ.Φαρσάλων 62-40 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Την 4η νίκη του πραγματοποίησε ο Ίκαρος Νεάπολης σήμερα το απόγευμα στο κλειστό του Αγίου Θωμά  , στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ, επικρατώντας άνετα του Α.Σ.Φαρσάλων με σκορ 62-40.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Παγκορασίδων (15/12/2019)

Ηρακλής Χάλκης-Πλατύκαμπος  64-48

Αποτελέσματα - Βαθμολογία - Φύλλα αγώνα πρωταθλήματος ΕΣΚΑΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (15/12/2019)

ΑΝΑΛΗΨΗ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ  33-84

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 15/12/2019

9η αγωνιστική
Απόλλων Καρδίτσας – ΓΑΣ Παλαμά 67-71 (62-62κ.α.)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 15/12/2019

Σκιάθος-Κενταυρος Ζαγοράς 72-41

Απόλυτο αφεντικό ο Αίολος Τρικάλων, μεγάλο διπλό επί των Τιτάνων Παλαμά.

Ο Αίολος Τρικάλων με αποστομωτική εμφάνιση κατάφερε να περάσει από το κλειστό του Παλαμά, επικρατώντας των Τιτάνων με 68-87 και να διευρύνει το αήττητό του στα 8 ματς!

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)15/12/2019

9η Αγωνιστική
Αγριά-Κεραυνός 81-55

Νίκησαν τον Αριστοτέλη Φλώρινας οι Ίκαροι Τρικάλων

Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους οι Ικαροι Τρικάλων στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής .

Ήττα από τη Δόξα Λευκάδας για τον ΓΣ Φαρσάλων

Ο  ΓΣ Φαρσάλων δεν κατάφερε να προβάλει σθεναρή αντίσταση στη Δόξα Λευκάδας για την  9η αγωνιστική στον 2ο Όμιλο του πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής.

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (15/12/2019) .

Οι αγώνες αναλυτικά:

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής 4 ΟΜΙΛΟΙ (15/12/2019) .

Τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής  έχουν ως εξής:

Σημαντική νίκη επί της Αναγέννησης Καρδίτσας για τον Ολυμπιακό Βόλου.

Ο Ολυμπιακός Βόλου ανεβάζοντας στροφές μετά το πρώτο ημίχρονο επικράτησε της Αναγέννησης Καρδίτσας με σκορ 84-69 , πετυχαίνοντας  την τρίτη σερί νίκη του στον 3ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής.

BCL-Ολυμπιακός Καρδίτσας 64-38 (Α2 ΕΣΚΑΘ) Φώτο

Την 7η νίκη του σε 8 αγώνες έκανε σήμερα το απόγευμα στο κλειστό του Αλκαζάρ το BCL , επικρατώντας άνετα της νεανικής ομάδας του Ολυμπιακού Καρδίτσας με σκορ 64-38.

Μεγάλο διπλό στη Μελίκη η Νίκη Βόλου.

Με εντυπωσιακή απόδοση στο τελευταίο δεκάλεπτο η Νίκη Βόλου  επικράτησε έκτος έδρας του ΓΑΣ Μελίκης  με σκορ 67-72 , κάνοντας μια τεράστια νίκη που τον κρατά στην πρώτη θέση του τρίτου ομίλου της Γ΄Εθνικής .

Aποτελέσματα - Βαθμολογία Β’ Εθνική (15/12/2019)

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων Γ' Εθνικής (15/12/2019)

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Γ.Σ. Γόμφων - Ολυμπιακός Καρδίτσας (2) 47-67 (παιδικό Καρδίτσας)

Την 4 νίκη σε 5 αγώνες πέτυχε  η παιδική ομάδα του Ολυμπιακού Καρδίτσας (2) , επικρατώντας και του Γ.Σ.Γόμφων με σκορ 47-67 και πέρασε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα του αντίστοιχου πρωταθλήματος Καρδίτσας.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία παιδικού Καρδίτσας (15/12/2019)

ΤΙΤΑΝΕΣ ΓΣ -  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΡ. 1  (Αναβολή)

Εκτός έδρας ήττα από την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου για την Ολύμπια Λάρισας.

Τα κορίτσια της Ολύμπια προσπάθησαν, αλλά τελικά γνώρισαν ακόμα μια  ήττα,  αυτή  τη φορά εκτός έδρας από την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, με σκορ 86-44.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (15/12/2019). Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (15/12/2019)

Τα αποτελέσματα  της Α1 Γυναικών, είναι:

Σκιάθος-Κενταυρος Ζαγοράς 72-41 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Η Σκιάθος συνέχισε με νίκη τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις, επικρατώντας πριν λίγο στο νησί του Κένταυρου Ζαγοράς με σκορ 72 - 41, κάνοντας την 4η νίκη της στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Ολυμπιάδα - Ολυμπιακός Βόλου 56-48 (Γυναικείο ΕΣΚΑΘ)

Την πρώτη της νίκη στο γυναικείο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΘ πραγματοποίησε η Ολυμπιάδα που επικράτησε σε ένα πολύ όμορφο αγώνα του Ολυμπιακού Βόλου με 56-48.

Γ.Σ.Φαρσάλων Κ-21 -Τιτάνες Αλμυρού 46-78 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Την 6η νίκη τους σε 7 αγώνες έκαναν οι Τιτάνες Αλμυρού στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΣΚΑΘ, επικρατώντας στα Φάρσαλα των Νέων του ΓΣΦ με σκορ 46-78.

Τίμησε τον Αργύρη Καμπούρη ο ΑΣΚ.

Ο Α.Σ.Καρδίτσας στο ημίχρονο του αγώνα με τον Ολυμπιακό,  απένειμε τιμητική πλακέτα στον Αργύρη Καμπούρη.

Στιγμιότυπα του αγώνα ΑΕΛ – ΑΟ Καλαμπάκας 57-60 (Α1 ΕΣΚΑΘ) 14/12/2019

Στιγμιότυπα του αγώνα Sports Academy – Δαναοί 60-62 (Α1 ΕΣΚΑΘ)14/12/2019

Δίκαια επικράτηση για την Αγριά κόντρα στον Κεραυνό

Με εύκολη νίκη συνέχισε η Αγριά  , αυτή την φορά επί του Κεραυνού Λάρισας , που πρέπει να αναφέρουμε όμως ότι πήγε στο Βόλο με πάρα πολλές απουσίες ,  με σκορ 81-55.

Κρόνος Τρικάλων – Σουφλάρια ΄48-57(Α2 ΕΣΚΑΘ)

Πρώτη εκτός έδρας επιτυχία για τα Σουφλάρια που επικράτησαν στα Τρίκαλα του Κρόνου με 48-57 , στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του δευτέρου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Μεγάλο διπλό στη Λάρισα για τον Αιολικό κόντρα στον Σπάρτακο.

Η ομάδα του Αιολικού που  στηρίχτηκε κυρίως στην άμυνα ,  κατόρθωσε να φύγει νικήτρια από το κλειστό του Αγίου Θωμά νικώντας τον Σπάρτακο 52-56.

Διπλό στη Λάρισα επί της ΑΕΛ για τον ΑΟ Καλαμπάκας

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών μέχρι το τέλος , η Καλαμπάκα κάνοντας την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο , πήρε το ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας στο κλειστό του Αλκαζάρ της ΑΕΛ με 57-60.

Εύκολη επικράτηση για τον ΓΣ Αμπελώνα επί του ΓΣ Σοφάδων

«Φόρτσαρε» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο ο  ΓΣ Αμπελώνα και με κορυφαίους τους Κοτσώνα 19(1), Σπυρόπουλο 18(4), επικράτησε άνετα  με 71-53 του ΓΣ Σοφάδων.

BC Volos-Ιωλκία 45-62 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Με νίκη έφυγε απ΄το Β.Παρασκευόπουλος η Ιωλκία , ανεβάζοντας την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο, επικρατώντας με σκορ 45-62 του B.C Volos,  που αγωνίστηκε και πάλι με αρκετές απουσίες (Καλλέργης - Καρασάββας - Κορέντης).

Νίκη στον… καλάθι επί του Γ.Σ.Βόλου για τον Φοίβο

Το ροζ φύλλο αγώνα πήρε η ομάδα του Φοίβου Γιάννουλης  στον αγώνα απέναντι στον Γ.Σ.Βόλου κερδίζοντας με 71-69.