Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019

Τίμησε τον Δημήτρη Κουραμά η ΚΑΕ Λάρισα

Αναμοχλεύοντας ένδοξες μνήμες που θα αποτελέσουν οδηγό για ένα ένδοξο μέλλον, η ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ στο ημίχρονο του νικηφόρου αγώνα με τον Άρη τίμησε τον παλαίμαχο αθλητή του ΓΣ Λάρισας, Δημήτρη Κουραμά.

Δεν τα κατάφεραν στα Γιάννινα οι Ίκαροι.Τρικάλων.

Οι Ίκαροι Τρικάλων δεν κατάφεραν να μπουν με το δεξί στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής καθώς γνώρισαν την ήττα από το νεοφώτιστο IBC στην παράταση με 91-83 μετά και από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που προηγήθηκε στα 40 λεπτά στο νέο κλειστό των Ιωαννίνων.

Αποτελέσματα -Βαθμολογίες Ομίλων παιδικού Λάρισας (13/10/2019)

1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
1η Αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ  72-63

Με το δεξί ο Αίολος στην πρεμιέρα της Γ΄Εθνικής.

Ονειρικό ήταν το ξεκίνημα για τον Αίολο τη φετινή σεζόν στην Γ΄Εθνική ,  καθώς επικράτησε στα Τρίκαλα του ΑΓΣ Ιωαννίνων με  σκορ  69-55.

Πήρε το Θεσσαλικό ντέρμπι με την Αναγέννηση Καρδίτσας η Νίκη Βόλου

Με εκτός έδρας νίκη (72-74) ξεκίνησε τις επίσημες υποχρεώσεις της για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής η Νίκη Βόλου, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και  κυριολεκτικά στο τελευταίο δευτερόλεπτο, απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας.

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής 4 ΟΜΙΛΟΙ (13/10/2019)

Τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής  έχουν ως εξής:

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η προπόνηση επιλογής καλαθοσφαιριστριών Μαγνησίας .

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στο κλειστό γυμναστήριο Βάκης Παρασκευόπουλος προπόνηση-επιλογή για τη στελέχωση του κλιμακίου κορασίδων Μαγνησίας της ΕΣΚΑΘ από τις Περιφερειακές προπονήτριες Ιωάννα Ράμμου και Ελένη Παπαθανασίου.

Ιστορική πρώτη νίκη της Λάρισας ΚΑΕ στην Α1.- Δηλώσεις Μαρκόπουλου και Φραγκιά

Την πρώτη της νίκη στην ΕΚΟ Basket League πέτυχε η ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ επικρατώντας στο κλειστό γυμναστήριο της Νεάπολης του Άρη με 92-78.

Μεγάλη νίκη στην πρεμιέρα για τους Τιτάνες Παλαμά

«Με το δεξί» ξεκίνησε η  ανδρική ομάδα των Τιτάνων Παλαμά το φετινό της ταξίδι στη Γ εθνική κατηγορία μπάσκετ.

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Λάρισα B.C. - Άρης 92-78

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (13/10/2019)

Οι αγώνες αναλυτικά:

Ζευγάρωσε τις νίκες ο Γ.Σ.Φαρσάλων κόντρα στον Αία Ευόσμου (Φώτο+vid)

Το 2 στα 2 έκανε ο Γ.Σ. Φαρσάλων απέναντι στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης στην έδρα του με σκορ 73-57 σκαρφαλώνοντας στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Β’ Εθνικής κατηγορίας ανδρών μαζί με  ΧΑΝΘ  και ΠΑΣ Γιάννινα.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Γ' Εθνικής (13/10/2019)

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Aποτελέσματα - Βαθμολογία Β’ Εθνική (13/10/2019)

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (13/10/2019).

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

ΑΕΒΔ - Γ.Σ.Σκιάθου 33-59 (Παιδικό Μαγνησίας)

Με το δεξι ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα παίδων, η ομάδα της Σκιάθου.

Άρης-Ολύμπια Λάρισας 77-38 (Α2' Εθνική Γυναικών)

Ανεβάζοντας στροφές από την αρχή του αγώνα  οι γυναίκες του Άρη δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν της Ολύμπια Λάρισας με 77-38, κάνοντας το ιδανικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής γυναικών.

Ίκαρος Νεάπολης - Sports Academy 32-50 (Παιδικό Λάρισας)

Νίκη για τους παίδες της  Sports Academy που επικράτησαν με 32-50 του Ικάρου Νεάπολης , στο κλειστό του Αγ. Θωμά στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (12-13/10/2019). Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα  της Α1 Γυναικών, είναι:

ΚΕΔ/ΕΣΚΑΘ: Ολοκληρώθηκε το Ετήσιο σεμινάριο στα Τρίκαλα με ομιλητή τον Κώστα Κορομηλά

Πανθεσσαλικο Σεμινάριο διαιτησίας διοργάνωσε την Κυριακή στα Τρίκαλα η ΕΣΚΑΘ  σε συνεργασία με τους συνδέσμους διαιτητών καλαθοσφαίρισης Τρικάλων και κριτών καλαθοσφαίρισης Τρικάλων.

Άπαντες παρόντες στην πρεμιέρα των Ικάρων - Ευχαριστήριο στον δήμο Μετσόβου

Η χθεσινή προπόνηση στο Δημοτικό Κλειστό του Μετσόβου ολοκλήρωσε την προετοιμασία των «κιτρινόμαυρων» ενόψει του σημερινού αγώνα στα Γιάννενα κόντρα στην τοπική Ioannina BC.

Γ.Σ.Αλμυρού - Αγριά 82-76 (Κύπελλο ΕΣΚΑΘ)

Την πρόκριση στους 8 του Κυπέλλου ΕΣΚΑΘ πήρε χθες το απόγευμα η ομάδα του Παναγιώτη Νάνη, η οποία επιβλήθηκε της Αγριάς B.C. με σκορ 82 - 76, σ΄ενα ματς για γερά νεύρα και πολύ ένταση.

Ν. ΑΕΛ - Κεραυνός 61-74 (Παιδικό Λάρισας)

Με το δεξί ξεκίνησε ο Κεραυνός , την πρώτη αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος, που παρά τις ελλείψεις , επικράτησε  των Ν ΑΕΛ με 61-74, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο τελευταίο πεντάλεπτο της αναμέτρησης.

Προσθήκες με μέλλον για τον Φοίβο Γιάννουλης.

O A.O.Φοίβος  εκτός από το παρόν κοιτάει και το μέλλον του και το δείχνει έμπρακτα, καθώς προχώρησε στην απόκτηση τριών μικρών ταλαντούχων καλαθοσφαιριστών.

Aστέρας - Κρόνος Τυρνάβου 72-63 (Παιδικό Λάρισας)

Πρεμιέρα με το δεξί για την παιδική ομάδα του Α.Ο Αστέρα καθώς επικράτησε άνετα του Κρόνου Τυρνάβου με 72-63 αποδίδοντας κατά διαστήματα πολύ καλό μπάσκετ.

Ανάληψη- Ολυμπιακός Βόλου 43-56 (εφηβικό Μαγνησίας)

Ο Ολυμπιακός Β. ήταν ο νικητής με 43-56 στον αγώνα του εφηβικού πρωταθλήματος με αντίπαλο την Ανάληψη.

Ετήσιο σεμινάριο-συνάντηση την Κυριακή 13/10 από την ΚΕΔ/ΕΣΚΑΘ

Με την ευκαιρία της έναρξης των Πρωταθλημάτων ΕΣΚΑΘ περιόδου 2019-20, σας καλούμε σε συνάντηση-ενημέρωση, που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 13/10/2019  και ώρα 10:00 στα  Τρίκαλα  ( ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ,  ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ  1 )

Ίδρωσε για να πάρει την πρόκριση ο Σπάρτακος κόντρα στον Μύτικα (Κύπελλο ΕΣΚΑΘ)

Τα χρειάστηκε ο Σπάρτακος στο κλειστό του Αλκαζάρ απέναντι στον Μύτικα, αλλά πανηγύρισε τελικά την πρόκριση στους "8" του κυπέλλου Θεσσαλίας, επικρατώντας με σκορ 77-64.