Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2024

Αήττητος ο ΝΕΣ Λάρισας με 3 στα 3 – Χωρίς νίκη ο Νέος Κεραυνός

Ο ΝΕΣ Λάρισας πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στην Α1 ΕΣΚΑΘ, επικρατώντας του Νέου Κεραυνού με 62-55, και συνεχίζει αήττητος στο πρωτάθλημα. Αντίθετα, ο Νέος Κεραυνός γνώρισε την τρίτη του ήττα σε ισάριθμους αγώνες, παραμένοντας χωρίς νίκη.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο, με τις δύο ομάδες να ξεκινούν ισόπαλες στο πρώτο δεκάλεπτο (16-16). Στη συνέχεια, ο Νέος Κεραυνός κατάφερε να προηγηθεί με 27-30 στο ημίχρονο και 41-48 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, όμως η ομάδα του ΝΕΣ ανέτρεψε τα δεδομένα στην τελευταία περίοδο. Με δυνατή άμυνα και καθοριστικά καλάθια, ο ΝΕΣ έκλεισε το παιχνίδι με ένα σερί (21-7) που του χάρισε τη νίκη με 62-55.

ΝΕΣ Λάρισας - Νέος Κεραυνός 62-55
Δεκάλεπτα:16-16,  27-30, 41-48, 62-55
Διαιτητές : Πιτσίλκας - Πανάγος
ΝΕΣ Λάρισας ( Θεοδωρόπουλος) Βέρρος 2 , Ζησούλης 5, Μπόχος , Παπαθανασίου , Ντάος ,  Μπανούκας 3(1), Ζιώγας 27(1), Παπαοικονόμου , Γερονάτσιος , Γεράσης , Μακρίδης 2, Σιμόπουλος 23(1).
Νέος Κεραυνός(Πάκας) Γκουντόπουλος 9, Νουρτσελλάρι 16(1), Λιάμπος 6(1), Πανάγος Εκ. 6(2),
Τασιούλης, Τριανταφυλλίδης Κ., Τριανταφυλλίδης Θ. , Βαρέτας, Δρυστέλλας , Ζήλος, Ζέρβας 9(1), Μπίλιος , Πέρκας 9(1)