Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2019

Ερμής Αγιάς 2018-Ανάληψη 57-60 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Ένα ωραίο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Αγιάς στο οποίο η ομάδα της Ανάληψης επιβλήθηκε του τοπικού Ερμή με 57-60.

Φαλώρεια – Ολυμπιακός Καρδίτσας 73-48 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Η Φαλώρεια επικράτησε άνετα του Ολυμπιακού Καρδίτσας με 73-48 , αφήνοντας για μια ακόμη αγωνιστική και συγκεκριμένα την  7η , χωρίς νίκη την ομάδα του Τάκη Καλογριανίτη , στον 2ο όμιλο της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Κακή εντός έδρας ήττα για τους Ικάρους Τρικάλων.

Νέα ήττα γνώρισαν οι Ίκαροι Τρικάλων , αυτή τη φορά εντός έδρας από τον ΑΓΣΙ με 62-68 , κάτι που οδήγησε τον προπονητή Κώστα Σδράκα να υποβάλει την παραίτηση του , η οποία έγινε δεκτή.

Ήττα στην παράταση για την Αναγέννηση Καρδίτσας στα Γιάννινα.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα της Αναγέννησης παρά την ήττα στην παράταση για ένα πόντο από τον ΣΚ Ιωάννινα με 82-81 (72-72κ.α.)

Άνετη επικράτηση για τον Ολυμπιακό Βόλου επί του Αριστοτέλη Φλώρινας με 66-51

O Ολυμπιακός Βόλου ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του Αριστοτέλη Φλώρινας  με 66-51 , έχοντας σε μεγάλη μέρα τους  Ίλτσογλου και Μπόγδανο , που σημείωσαν 21 και 19 πόντους αντίστοιχα.

«Διπλό» στην Αριδέα για την Νίκη Βόλου.

H  Νίκη Βόλου κέρδισε εκτός έδρας τον ΦΟ Αριδέας με 80-84. Το τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα, καθώς  η ομάδα του Κοσμάτου είχε τον έλεγχο από την πρώτη περίοδο και τον διατήρησε άνετα μέχρι το τέλος παίρνοντας ακόμα ένα  ροζ φύλλο αγώνα.

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής 4 ΟΜΙΛΟΙ (1/12/2019) .

Τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής  έχουν ως εξής:

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (1/12/2019) .

Εντός έδρας ήττα από τους Αετούς Βέροιας για τους Τιτάνες Παλαμά

Οι Αετοί Βέροιας έβγαλαν  δύναμη και πάθος, φεύγοντας στο τέλος με το  ροζ φύλλο αγώνα από την έδρα του Παλαμά , επικρατώντας των Τιτάνων με 64-66.

Παραίτηση Κώστα Σδράκα από το τιμόνι των Ικάρων.

Μετά από ενάμιση χρόνο παρουσίας και μεγάλης προσφοράς στον πάγκο των Ικάρων Τρικάλων, ο Κώστας Σδράκας θα αποτελέσει παρελθόν.

Νίκη στην παράταση επί της Γέφυρας για τον ΓΣ Φαρσάλων.

Σ' ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα ο ΓΣ Φαρσάλων έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα καθώς επικράτησε με 93-90 στην παράταση της Γέφυρας.

Aποτελέσματα - Βαθμολογία Β’ Εθνική (1/12/2019)

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Γ' Εθνικής (1/12/2019) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Απόλλων Καρδίτσας – Σουφλάρια 59-53 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι με συνεχόμενες εναλλαγές στο σκορ , ο Απόλλων Καρδίτσας πήρε τελικά την νίκη κόντρα στα Σουφλάρια με σκορ  59-53 , για την 7η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Ίκαρος Νεάπολης-Ιωλκία 38-47 (Α2 ΕΣΚΑΘ) φώτο

Η Ιωλκία παίρνοντας το προβάδισμα μετά την πρώτη περίοδο,  έφτασε στην νίκη κόντρα στον Ίκαρο Νεάπολης , επικρατώντας στο κλειστό του Αγίου Θωμά με σκορ 38-47.

Αποτελέσματα Εφηβικού Μαγνησίας (30/11/2019)

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος  Εφήβων Μαγνησίας   είναι:

Κεραυνός - Ίκαρος Νεάπολης 83-31 (παιδικό Λάρισας) φώτο

Ο Κεραυνός επικράτησε άνετα του Ίκαρου Νεάπολης με 83-31 συνεχίζοντας αήττητος στον 1ο όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος Λάρισας.

Νέοι ΑΕΛ-Κενταυρος Ζαγοράς 61-29 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Χωρίς να αντιμετωπίσουν πρόβλημα οι Νέοι της ΑΕΛ , έκαναν την 3η τους νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας του Κένταυρου Ζαγοράς με 61-29.

Εκτός έδρας νίκη επί του Φαίακα Κερκυρας για τον Αίολο Τρικάλων

Στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της έβδομης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου της Γ΄ Εθνικής Ανδρών, ο Αίολος Τρικάλων επικράτησε στην Κέρκυρα του Φαίακα με 60-89.

Φοίβος - Γ.Σ.Αμπελώνα 127-72 (παιδικό Λάρισας) φώτο

Σε ένα όμορφο αγώνα που οι άμυνες πήγαν περίπατο , το παιδικό του Φοίβου κανε το 7 στα 7 , επικρατώντας του Αμπελώνα με 127-72.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (1/12/2019).

Τα αποτελέσματα  της Α1 Γυναικών, είναι:

Ήττα στη Θεσσαλονίκη από τον Απόλλων Καλαμαριάς για την Ολύμπια .

Η Ολύμπια Λάρισας ήταν ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο ημίχρονο και γνώρισε φυσιολογικά την ήττα στην Θεσσαλονίκη από τον Απόλλων Καλαμαριάς με 58-43.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (1/12/2019).

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Στιγμιότυπα του αγώνα ΕΑ Λάρισας– ΓΑΣ Παλαμά 58-53 (Α2 ΕΣΚΑΘ) 30/11/2019

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Γόμφοι - ΑΟΤ 55-48 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Χρησιμα συμπεράσματα από το νέο αγώνα Αναπτυξιακού μπάσκετ Τρίκαλα-Καρδίτσα (Φώτο)

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε  εκ νέου , αυτή τη φορά στο κλειστό Δημοτικό Τρικάλων (Κατσιμείδιο) ,  ο αγώνας μεταξύ επίλεκτων παικτών,  Τρικάλων και  Καρδίτσας, στα πλαίσια του αναπτυξιακού προγράμματος της ΕΣΚΑΘ.

Ν. ΑΣΚ (ΚΒΑ) - Ολυμπιακος Καρ. Α 58-56 (παιδικό Καρδίτσας)

Σημαντική νίκη πέτυχε χτες η παιδική ομάδα των νέων του Α.Σ.Κ απέναντι στον Ολυμπιακό Καρδιτσας με σκορ 58-56.

Κρόνος Τρικάλων – Κρόνος Τυρνάβου 64-74 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Μεγάλη νίκη , η 4η στη σειρά,  για τον Κρόνο Τυρνάβου που επικράτησε στα Τρίκαλα του συνονόματου Κρόνου  με 64-74.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Παγκορασίδων (30/11/2019)

3η Αγωνιστική
ΤΙΤΑΝΕΣ ΓΣ - ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ  29-61

«Πέρασε» από την Λάρισα και την Sports Academy ο ΓΣ Ελασσόνας

Η Ελασσόνα έκανε την δεύτερη νίκη της , στον δεύτερο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας στη Λάρισα της Sports Academy , που δεν έχει γευθεί ακόμα την χαρά της νίκης , με σκορ 56-59.

Αρμένιο- Νέοι Γ.Σ.Φαρσάλων 76-35 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Άνετη επικράτηση του Αρμενίου επί των Νέων του Γ.Σ.Φαρσάλων με 76-35, για την 5η αγωνιστική του 1ουω ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ.

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Αγριά - ΓΣΒόλου Γ΄ (παιδικό Μαγνησίας)

Τιτάνες Παλαμά-Σπάρτακος 29-61 (Παγκορασίδων)

Εντός έδρας ήττα για την ομάδα των παγκορασίδων των Τιτάνων Παλαμά από τον Σπάρτακο Λάρισας, με 29-61.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β' ΕΣΚΑΘ (1ος Όμιλος) 30/11/2019

Ηρακλής Χάλκης -Τιτάνες Αλμυρού (1/12/2019)

Μεγάλο «διπλό» της Νίκαια 2012 στη Γιάννουλη επί του Φοίβου

Με απίστευτη απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο και ιδιαίτερα στην τρίτη περίοδο (επιμέρους σκορ 11-25) η Νίκαια 2012  επικράτησε  στη Γιάννουλη με 84-88 του Φοίβου.

Άνετη επικράτηση για τον Ελευθεριακό επί του Αστέρα με 88-52

Την ιστορική πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ , πανηγύρισε σήμερα ο Ελευθεριακός επικρατώντας του Αστέρα Λάρισας με το ευρύ 88-52.