Σάββατο 22 Δεκεμβρίου 2018

Άνετα η ΑΕΒΔ τον Μύτικα 85-53 .

Την πέμπτη της νίκη για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ πραγματοποίησε η ΑΕΒΔ επικρατώντας για την 10 αγωνιστική του Μύτικα με 85-53.

Εύκολη επικράτηση της Αναγέννησης Καρδίτσας επί του Γ.Σ.Μουζακίου

Εύκολη νίκη για την ομάδα της Αναγέννησης  με 106-45 επί του ΓΣ Μουζακίου παρά τις απουσίες των Φαλιάκη, Τσέλιου, Αργύρη και Πανταζή.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Αποτελέσματα
9η Αγωνιστική
Νέοι ΑΕΛ - ΑΕΤ 43-64
Κρόνος Τρικάλων - Απόλλων Καρδίτσας  60-64

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Αρμένιο - Αετοί (23/12/2018)
Sports Academy - Ιωλκία (23/12/2018)

Πήραν το ντέρμπι οι Σοφάδες, 106-97 τους Δαναούς.

Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια στην Α1 ΕΣΚΑΘ, διαφήμιση του αθλήματος, διεξήχθη στο κατάμεστο κλειστό Σοφάδων, με τον τοπικό Γυμναστικό, να επικρατεί στις λεπτομέρειες των Δαναών Τρικάλων με το εντυπωσιακό σκορ για τέτοια κατηγορία 106-97.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

10η Αγωνιστική
Αστέρας - Φαλώρεια  45-31

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ανάληψη - Σκιάθος  (23/12/2018)

Το τέλος του κ.α. Ερμής Αγιας - Ηρακλής και το καλάθι ισοφάρισης του Rihards Kuksiks

Δηλώσεις Σκαραφίγκα - Μέξα μετά τον αγώνα Ερμης Αγιάς - Ηρακλής (22/12/2018)

Ήττα στην Καστοριά με 70-65 για τον ΑΣΚαρδίτσας.

Με ήττα έκλεισε η ομάδα του Α.Σ. Καρδίτσας  το 2018, καθώς ηττήθηκε στην Καστοριά από την τοπική ομάδα με 70-65.

Ερμής από… ατσάλι - Κέρδισε και τον Ηρακλή με 91-86

Σε… κάστρο μετατρέπει το κλειστό της Νεάπολης ο Ερμής Αγιάς-Λάρισας αφού επικράτησε και του Ηρακλή στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση με 91-86 (κ.α. 76-76).

Αποτελέσματα Α2' Εθνικής (11η αγωνιστική)