Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2019

Α.Σ.Φαρσάλων-Νέοι ΑΕΛ 68-71 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Την 2η συνεχόμενη νίκη και μάλιστα εκτός έδρας κατάφεραν οι μικροί αθλητές της ομάδας των Νέων ΑΕΛ απέναντι στον Α.Σ.Φαρσάλων με 68-71.

Λάρισα BC – Κρόνος Τρικάλων 55-46 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Άλλη μια νίκη (4η στη σειρά) για το Basketball Club Larissa 2017, που επικράτησε  σήμερα στο κλειστό του Αλκαζάρ του  Κρόνου Τρικάλων με 55-46.

Πήρε το ντέρμι κορυφής με την ΕΑΛ ο Νέος Κεραυνός

Ο Νέος Κεραυνός συνέχισε τη νικηφόρα πορεία του επικρατώντας στο ντέρμπι κορυφής της ΕΑΛ με 78-73 και έμεινε η μοναδική αήττητη ομάδα στον 2ο όμιλο της Α2 ΕΣΚΑΘ .

Σουφλάρια – ΓΣ Μουζακίου 56-51 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Μία ακόμη μεγάλη νίκη για την ομάδα του ΑΟΣ, η οποία στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ, επικράτησε του Γ.Σ Μουζακίου και συνέχισε το αήττητο σερί της έδρας της.

Καθαρή επικράτηση επί της ΑΕΤ για την ΑΕΛ

Έχοντας πάρει το προβάδισμα από την αρχή η ΑΕΛ δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει στο κλειστό του Αλκαζάρ , της αξιόμαχης ΑΕΤ με 72-65 , παρα την αντεπίθεση των φιλοξενούμενων στην τελευταία περίοδο.

«Φόρτσαρε» στο τρίτη περίοδο ο Αιολικός και επικράτησε του Φοίβου

Ο Αιολικός πέτυχε μία ακόμη μεγάλη νίκη επί της αξιόμαχης ομάδας του Φοίβου με σκορ 74-62 στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Άνετο πέρασμα από την έδρα των Δαναών για τον ΓΣ Αμπελώνα

Δεν δυσκολεύτηκε ο Αμπελώνας να πάρει ακόμη μια νίκη (6 στα 6), καθώς επικράτησε αυτή τη φορά στα Τρίκαλα , των Δαναών με 66-80 , για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Με τρομερή ανατροπή επικράτησαν του ΓΣ Νίκαιας οι Σοφάδες.

Ο Γ.Σ.Σοφάδων με τεράστια ψυχικά αποθέματα, κατάφερε και γύρισε το παιχνίδι από το -24 , παίρνοντας τελικά την νίκη κόντρα στον Γ.Σ.Νίκαιας με καλάθι και  φάουλ του Δαουλάρη στο τελευταίο δευτερόλεπτο.

Νέος Κεραυνός– ΕΑ Λάρισας  78-73

Αναπτυξιακό: Θετικά τα συμπεράσματα από τον αγώνα κλιμακίων Καρδίτσας - Τρικάλων (φώτο)

Με επιτυχία πραγματοποιηθηκε στο κλειστό της Καρδίτσας ο αγώνας μεταξύ επιλέκτων παικτών, Καρδίτσας και Τρικάλων , στα πλαίσια του αναπτυξιακού προγράμματος της ΕΣΚΑΘ.

Κόστισε η αστοχία στην ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ - Δηλώσεις Μανωλόπουλου και Αγγέλου

Σ’ ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και τις δυνατές άμυνες η ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ ηττήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο της Νεάπολης με 63-58 από τον Ήφαιστο Λήμνου.

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Λάρισα - Ήφαιστος Λήμνου

Μεγάλο διπλό στον Αμύντα για τον Α.Σ.Καρδίτσας. (vid)

Αντίδραση, ψυχή και πάθος έδειξε ο Α.Σ.Καρδίτσας KSD και επιβλήθηκε στον Υμηττό του Αμύντα με 65-75.

Τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Ανδρών (23/11/2019)