Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος) 7/11/2021

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής της Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος), είναι το εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος) 7/11/2021

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής της Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος), είναι τα εξής:

Δηλώσεις των προπονητών Παπαδημητρίου - Κουμπούρα μετά τον αγώνα ΑΟΤ-Αναγέννηση Λαμίας.

Ήττα στο Αγρίνιο για την Νίκαια 2012.

Την ήττα γνώρισε στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής η Νίκαια 2012 στο Αγρίνιο  από την Γυμναστική Εταιρεία  με 64-60 .

Βαριά ήττα του Αμπελώνα στα Γιάννινα από το Σπάρτακο.

Μια από τις πιο άσχημες βραδιές και από τις πιο βαριές ήττες στην ιστορία του γνώρισε ο Αμπελώνας στα Γιάννινα,  χάνοντας από το Σπάρτακο με 101-61 για την 4η αγωνιστική της Γ΄Εθνικής.

Πήρε το ντέρμπι με την Αγριά ο ΓΣ Αλμυρού.

O  Γ.Σ. Αλμυρού ήταν ο νικητής του Βολιώτικου ντέρμπι, επικρατώντας  με 70-75 της  Αγριάς B.C για τον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Σπουδαία νίκη ο ΓΣ Σοφάδων, 79-72 τον Αχέρωντα Καναλακίου

Ανεβάζοντας ρυθμό μετά την πρώτη περίοδο ο Γ.Σ.Σοφάδων επικράτησς του Αχέρωντα Καναλακίου με 79-72 και ζευγαρωσε τις νικες του στον 4ο όμιλο της Γ΄Εθνικής.

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής (7/11/2021) Συνεχής ενημέρωση.

Τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής  έχουν ως εξής:

Ζευγάρωσε τις νίκες η Αναγέννηση Καρδίτσας κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου.

Την 2η της νίκη στο πρωτάθλημα της Β Εθνικής πέτυχε η Αναγέννηση Καρδίτσας που επικράτησε εντός έδρας με 53-49 του Ολυμπιακού Βόλου.

Δίκαια ήττα της Νίκης Βόλου στο Σχηματάρι από τον Ερμή

Την δίκαιη εκτός έδρας ήττα με 84-71 γνώρισε η ομάδα της Νίκης Βόλου απέναντι στην πολύ δυνατή κι έμπειρη ομάδα του Ερμή Σχηματαρίου.

Ήττα στην παράταση για τον Αίολο Τρικάλων -Γόμφοι στη Λευκάδα

Δεν τα κατάφεραν να πάρουν ακόμα ένα θεετικό αποτέλεσμα οι παίκτες του Φόρου , καθώς γνώρισαν την ήττα στην παράταση (65-65 κ.α.) στη Λευκάδα απο τη Δόξα με 79-67.

Τιτάνες Παλαμά: Νίκη ψυχολογίας κόντρα στον Έσπερο Λαμίας.

Οι Τιτάνες Παλαμά σε ένα γήπεδο καμίνι κέρδισε την ομάδα του Εσπέρου Λαμίας με 70-64 και πέτυχε την δεύτερη εντός έδρας νίκη.

Τρένο ο ΑΟΤ 81-65 και την Αναγέννηση Λαμίας (Φώτο +vid)

Την 3η συνεχόμενη νίκη σημείωσε ο ΑΟ Τρίκαλα στον 4ο όμιλο της Γ Εθνικής και συνεχίζει το αήττητο στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος.

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (7/11/2021) Συνεχής ενημέρωση

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων Γ' Εθνικής (7/11/2021) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Aποτελέσματα-Βαθμολογία Β’ Εθνική (7/11/2021) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Ζωντανά την Κυριακή στις 17:00 Ερμής Σχηματαρίου - Νίκη Βόλου (Β΄ Εθνική)

Εντός έδρας ήττα από τα Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη για την Ολύμπια Λάρισας.

Με ήττα συνέχισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα μπάσκετ γυναικών της Α2 Εθνικής στον 3ο όμιλο η Ολύμπια.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (6-7/11/2021). Συνεχής ενημέρωση

ΒΟΡΡΑΣ

3ος Ομιλος

Αποτελέσματα - Βαθμολογία παιδικού Τρικάλων (6-7/11/2021)

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος  Παίδων Τρικάλων  είναι:

Πήρε την νίκη κόντρα στο Διμήνι η ΑΕΤ.

Η ΑΕΤ σε ένα παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι,  ανεβάζοντας ρυθμό στο τελευταίο δεκάλεπτο καταφερε και πήρε την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ,  επικρατώντας της ΑΕΒΔ  στα Τρίκαλα με 66-54 .

Τιτανες Αλμυρού - Ακαδημία Γ.Σ.Βόλου 51-65 (Παιδικό Μαγνησίας)

Πρώτη νίκη για την ομάδα της Ακαδημίας Γ.Σ.Βόλου που επικράτησε στον Αλμυρό , μετά από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, των Τιτάνων με σκορ 51-65

Τιτάνες Αλμυρού – Κένταυρος Ζαγορά 73-77 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Ο Κένταυρος Ζαγοράς έκανε την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ , φεύγοντας με το διπλό από την έδρα των Τιτάνων Αλμυρού , καθώς οι παίκτες του Δέρβου κατάφεραν και γύρισαν από το -14 του πρώτου ημιχρόνου και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 73-77.

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων παιδικού Μαγνησίας (6-7/11/2021)

Α ΟΜΙΛΟΣ
Αιολικός - ΑΕΒΔ 74-35

Απόλλων Καρδίτσας - Τιτάνες Παλαμά 79-45 (Παιδικό Καρδίτσας)

Με το δεξί μπήκε στο πρωτάθλημα παίδων Καρδίτσας ο Απόλλων , καθώς ο αγώνας της 1ης αγωνιστικής με τις Σοφαδες είχε αναβληθεί, επικρατώντας των Τιτάνων Παλαμά με 79-45 .

Πελασγιώτις - Σπάρτακος 54-75 (Εφηβικό Λάρισας)

Ο Σπάρτακος ήταν ο νικητής στην πρεμιέρα του δευτέρου ομίλου του εφηβικού πρωταθλήματος Λάρισας , καθώς επικρατησε στην έδρα της Πελασγιώτιδας με σκορ 54-75.

Ολύμπια - Ίκαρος Νεάπολης 45-38 (Εφηβικό Λάρισας)

Ανεβάζοντας ρυθμούς στο δευτερο ημίχρονο οι έφηβοι της Ολύμπια επικράτησαν με 45-38 του Ικαρου Νεάπολης και μπήκαν με το δεξί στις υποχρεώσεις τους στον δεύτερο όμιλο του εφηβικού πρωταθλήματος Λάρισας.

Α.Σ. Φαρσάλων – Αρμένιο B.C. 56-80 (Β΄ ΕΣΚΑΘ)

Έχοντας σημαντικό προβάδισμα από την αρχή, το Αρμένιο επικράτησε άνετα με 56-80 της ομάδας του Α.Σ. Φαρσάλων, αποδίδοντας κατά διαστήματα και πολύ ωραίο μπασκετ , στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής  του 1ου ομίλου της Β΄ ΕΣΚΑΘ.

Ζωντανά την Κυριακή στις 11:30 Ίκαρος Νεάπολης – Γ.Σ. Σκιάθου (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Αστέρας Λάρισας – Α.Σ. Βαλίος (BCL) 50-62 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Με νίκη συνέχισε το αντρικό του Α.Σ. Βαλίος , που επικράτησε με 50-62 εκτός έδρας του Αστέρα  και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α2 ΕΣΚΑΘ.

«Καλπάζει» η ΑΕΛ, 86-63 το Ν. Κεραυνό.

Η ΑΕΛ δεν συνάντησε δυσκολία να επικρατήσει στο Λαρισινό ντέρμπι του Κεραυνού με 86-63 και να κάνει το 6 στα 6 στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Δύσκολη επικράτηση του Ίωνα στην Ανάληψη.

Ο Ίωνας επικράτησε σχετικά δύσκολα μέσα στην Ανάληψη , επικτρατώντας στο τέλος με 71-64 και έφτασε τις 5 νίκες σε 6 παιχνίδια στην Α1 ΕΣΚΑΘ.

Συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του ο Μύτικας, 76-52 την ΕΑΛ.

Την έκτη συνεχόμενη νίκη πέτυχε ο Μύτικας (Ακαδημία Λάρισας) απέναντι στην ΕΑΛ με σκορ 76-52 , στο Κλειστό Γήπεδο Αγίου Θωμά.