Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2019

Μεγάλο διπλό του Γ.Σ.Αλμυρού μεσα στην Αγριά με 80-83

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα μπάσκετ του Γ.Σ.Αλμυρού στην Αγριά επί της τοπικής ομάδας με σκορ 80-83.

ΑΕΤ - ΕΑΛ 68-66 ( Α2 ΕΣΚΑΘ)

Την ήττα γνώρισε η ΕΑΛ μέσα στα Τρίκαλα με αντίπαλο την πρωτοπόρο ΑΕΤ με 68-66 σε ένα ματς για γερά νεύρα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες στο τέλος του αγώνα.

Γ.Α.Σ Παλαμά - Ολυμπιακός Καρδίτσας (2) 61-37 (Παιδικό Καρδίτσας) Φώτο

Γ.Α.Σ Παλαμά - Ολυμπιακός Καρδίτσας (2) 61-37
Δεκάλεπτα: 11-19, 27-26, 45-36, 61-37.
Διαιτητές: Μέλλος, Χριστοφοράκης
Γ.Α.Σ. Παλαμά (Σερίφης): Πετρόπουλος, Σερίφης Ε., Κουτρούλης, Σερίφης Χ. 13(2), Πάσχος, Νιάφας,  Πολίτης, Λιαπής 8, Καρακώστας 13(1), Πέτρου 4, Μπιρνάρας 23.
Ολυμπιακός Καρδίτσας (2) (Μπελάγιας): Ευαγγελόπουλος 2, Διαμάντης 11(1), Κωστόπουλος 8(2), Αδάμος, Μπατράς, Τσομπάνης 8(1), Μπακαρός, Καρακώστας 6, Μάστορας, Μισαηλίδης 2.

Ίκαρος Νεάπολης - Α.Ο.Σουφλαρίων 42-45 ( Α2 ΕΣΚΑΘ) Φώτο+vid

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη στην παράταση για τα Σουφλάρια που επικράτησαν  με 42-45 του Ίκαρου για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Άνετα ο Ίωνας την Ανάληψη 84-55 - Βράβευσε τον Γιάννη Καράγιωργο

Χωρίς να δυσκολευτεί ο Ίωνας επικράτησε  της Ανάληψης για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑΘ με σκορ 84-55.

Συνέχισε το αήττητο η Αναγέννηση Καρδίτσας, 51-62 τις Σοφάδες .

Ασταμάτητη η Αναγέννηση Καρδίτσας επικράτησε μέσα στις  Σοφάδες του τοπικού γυμναστικού με 51-62 , κάνοντας την 14η συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ και 2η σε βάρος Γ.Σ.Σοφάδων παίρνοντας ;etsi το αβαντάζ για τα play-off .

Επιστροφή στις νίκες για τον Κεραυνό , 74-64 την ΑΕΒΔ

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Κεραυνός επικράτησε δίκαια της αξιόμαχης ΑΕΒΔ με 74-64 κάνοντας την 9η φετινή του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Στιγμιότυπα του αγώνα Νέοι ΑΕΛ - Κρόνος Τρικάλων 57-69 ( Α2 ΕΣΚΑΘ)

Το τέλος του αγώνα Κεραυνός - ΑΕΒΔ 74-64 ( Α1 ΕΣΚΑΘ)

Ολόκληρος ο αγώνας Γ.Σ.Σκιάθου - ΑΕΒΔ 65-46 (Παιδικό Μαγνησίας)

Νέοι ΑΕΛ - Κρόνος Τρικάλων 57-69 ( Α2 ΕΣΚΑΘ)

Σημαντική νίκη για τον Κρόνο Τρικάλων μέσα στη Λάρισα επί των Ν. ΑΕΛ με 57-59, για την 13η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 2/2/2019

Αποτελέσματα
13η Αγωνιστική
Ολυμπιακός Καρδίτσας - ΚΑΣ Δεσκάτης (3/2/2019)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 2/2/2019

Ελευθεριακός - BC Volos 39-50

Δαναοί - Αστέρας 81-64 ( Α1 ΕΣΚΑΘ) Φώτο

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα των Δαναών, καθώς ανεβάζοντας τροφές μετά το πρώτο δεκάλεπτο , επικράτησαν εύκολα στο κλειστό της Μπάρας του Αστέρα Λάρισας με σκορ 81-64 για την 14η αγωνιστική στον Β όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 2/2/2019

14η Αγωνιστική
Αιολικός - Σπάρτακος   (3/2/2018)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 2/2/2019

Γ.Σ.Μουζακίου - ΑΕΛ  59-80

Ήττα στον Κόροιβο για τον Α.Σ. Καρδίτσας. Δηλώσεις Κουταλιανού-Τζήμα.

Δεν τα κατάφερε ο Α.Σ. Καρδίτσας στην Αμαλιάδα καθώς γνώρισε την ήττα από τον Κόροιβο με 75-72.

Συνεχίζει ακάθεκτος ο Ερμής Αγιάς-Λάρισας. Δηλώσεις Λίβανου

Μία ακόμη εντός έδρας νίκη για τον Ερμή Αγιάς-Λάρισας, που επικράτησε στο κλειστό της Αγιάς του Πευκοχωρίου με 79-71.

Τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Ανδρών (2/2/2019).

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής (16η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Ολυμπιάδα - Αίολος 67-34 (Νεανιίδων)

Ολυμπιάδα - Αίολος  67-34
Δεκάλεπτα: 21-4,  34-14,  52-22,  67-34.
Διαιτητές:Kοντογιάννης - Βόντσα
Α.Σ.Ολυμπιάδα (Νταουντάκη): Κακάτσιου 19(2), Χατζημπύρου 6, Γκουντουβά 2, Πιτσαρή 14, Κουτσούμπα 7(1), Αγγελακοπούλου  1, Μιχαλοπούλου 4, Τόλια 11(1), Γκορτσίλα 2,  Νικολάου , Τσακμάκη 1.
Αίολος (Περιστεριανού) Βαντάλη 4, Τοζάρου 1, Αναστογιάννη 9, Παπατζιμοπούλου , Φωτίου 7, Σταυροπούλου 4, Δραγούτσου  9(1).

Αετοί - Νίκαια 2012 102-52 (Εφηβικό)

Αετοί  - Νίκαια 2012  102-52
Δεκάλεπτα: 23-17,  58-24,  80-33,  102-52.
Διαιτητές: Θανασούλας - Λυτροσυγκούνης.
Αετοί Λάρισας (Βαρδακούλης): Νασιώκας 13, Βογιατζής 15, Σαμουλαδάς Κ. 22, Χρόνης 3, Γεροστάθης 2, Μαρκούτης 5(1), Σταμπουλής 4 , Οικονόμου 7(1), Ζιαβλιάκης 12, Σαμουλαδάς Β. 11(1), Νικολούλης 8.
Νίκαια 2012 (Μπελαλίδης-Μπατάλας) Μανωλόπουλος Α. 12, Γάκης -Γακόπουλος , Μπατσίλας 3(1), Μανωλόπουλος Λ. 5(1), Λύτρας 10, Μοσχοβίτης 11, Ζαχαρίας 1(1), Ζιώγας .

Απόλλων Καρδιτσας - Σπάρτακος 39-86 (Κορασίδων)

Οι κορασίδες του Σπάρτακου δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν μέσα στην Καρδίτσα του τοπικού Απόλλων με 39-86 για τον πρώτο όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ.

Ζωντανά στις 17:00 ο αγώνας ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ (Α2 Ανδρών)

Στην προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παίδων ο Νίκος Μαργαριτόπουλος

H EOK ανακοίνωσε ότι τη Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου και ώρα 17:00, στο γήπεδο της Μίκρας Β’, θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών του κλιμακίου Βορρά της Εθνικής Παίδων:

Σταθερά στις προπόνησεις για το κλιμάκιο Βορρά (2005) ο Αλέξης Μανώλης του Κεραυνού

H EOK ανακοίνωσε ότι την Τρίτη 5 Φεβρουαρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο της Μίκρας Β’ , θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών του κλιμακίου Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων (γεννημένοι το 2005):

Αποτελέσματα -Βαθμολογία Euroleague (1/2/2019)