Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2018

Δείτε το δραματικό τέλος της παράτασης του αγώνα Ερμής Αγιάς-Κόροιβος Αμαλιάδας 99-97

«Πέρασε» από τα Σουφλαρία με 57-58 η ΕΑΛ . Διαμαρτύρονται για την διαιτησία οι γηπεδούχοι. (vid)

Ένα ακόμα παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα, αυτή τη φορά με την ομάδα της ΕΑΛ να χαμογελάει στο τέλος και να παίρνει τη νίκη μέσα στα Σουφλάρια με 57-58.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Αποτελέσματα
8η Αγωνιστική
Γ.Σ.Βόλου - Σκιάθος 61-51

Εύκολα η Αγριά τον Μύτικα 69-39.

Επιστροφή στις νίκες για την Αγριά που επικράτησε άνετα του Μύτικα με 69-39 για την 8η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Δηλώσεις Σορώτου μετά τον αγώνα Ερμής Αγιάς-Κόροιβος Αμαλιάδας 99-97

Δηλώσεις Σκαραφίγκα μετά τον αγώνα Ερμής Αγιάς-Κόροιβος Αμαλιάδας 99-97

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

7η Αγωνιστική
Νέοι ΑΕΛ - ΚΑΣ Δεσκάτης  (9/12/2018)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Γ.Σ.Αμπελώνα - Φαλώρεια 80-54

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Ερμής Αγιάς -Κόροιβος Αμαλιάδας 99-97

Πήρε το ντέρμπι με τους Μάγους η ΑΕΤ.

Η ΑΕΤ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής του δευτέρου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ, καθώς επικράτησε με 61-58 των Μάγων και έμεινε μόνη πρώτη και αήττητη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με το απόλυτο 7 στα 7.

Λύγισε στο τέλος ο Α.Σ. Καρδίτσας.

Παρά την καλή εμφάνιση ο Α.Σ.Καρδίτσας γνώρισε την ήττα στην λήξη του αγώνα με σκορ 84-81από το Μαρούσι.

Έβγαλε ψυχή και κέρδισε ο Ερμής Αγιάς-Λάρισας

Μία ακόμη εντός έδρας νίκη για τον Ερμή Αγιάς-Λάρισας με αντίπαλο αυτή τη φορά τον Κόροιβο Αμαλιάδας του οποίου και επικράτησε με 99-97 στην παράταση, με τον κανονικό αγώνα να ολοκληρώνεται με 88-88.

Τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Ανδρών (8/12).

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής (9η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Ζωντανά στις 19:00 ο αγώνας Γ.Σ. Βόλου - Γ.Σ. Σκιάθου (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Ζωντανά στις 17:00 ο αγώνας Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Αμύντας (Α2 Ανδρών)

Την στήριξη του κόσμου για τον αγώνα με ΑΟΚ Βέροιας θέλουν οι Ίκαροι Τρικάλων

Οι Ίκαροι Τρικάλων καλούν το φίλαθλο κόσμο να στηρίξει την ομάδα στον αγώνα της Κυριακής με αντίπαλο την ομάδα του ΑΟΚ Βέροιας για το Πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας Μπάσκετ.

Tα Highlights του αγώνα Παναθηναϊκός - Φενερμπαχτσέ 69-81

Αιολικός - Σκιάθος 70-72 (Παιδικό Μαγνησίας)

Η Σκιάθος κάνοντας την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο , με ένα επί μέρους 11-25, πήρε την μεγάλη νίκη μέσα στο Βόλο από τον Αιολικό με 70-72 και παρέμεινε αήττητη για το πρωτάθλημα παίδων Μαγνησίας.

Αποτελέσματα -Βαθμολογία Euroleague (7/12/2018)