Σάββατο 26 Φεβρουαρίου 2022

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος) 26/2/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία  της Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος), είναι τα εξής:

Άνετη επικράτηση για την Ανάληψη , 85-52 την ΑΕΒΔ

Η Ανάληψη δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει της ΑΕΒΔ με 85-52 , καθώς με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο που η ομάδα του  Στεφανου Τύμπα μπήκε νευρική απέναντι στην άμυνα ζώνης της ομαδας του Σπύρου Κατσαφούρη,  στην συνέχεια βασιζόμενη στην πολύ καλή άμυνά της , στους αιφνιδιασμούς και τις σωστές επιθέσεις πήρε εύκολα την νίκη με 85-52.

Νίκη της ΑΕΤ στη 2η παράταση επί της ΕΑΛ που τελείωσε τον αγώνα με 2 παίκτες!!!

Την ήττα γνώρισε η ΕΑΛ μέσα στα Τρίκαλα με αντίπαλο την ΑΕΤ σε ένα ματς που κρίθηκε στην δεύτερη παράταση τελειώνοντας τον αγώνα με 2 παίχτες!!!

Αποτελέσματα - Βαθμολογία παιδικού Καρδίτσας (26/2/2022)

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος Παίδων Καρδίτσας είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος) 26/2/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος), είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ 26/2/2022

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ, είναι τα εξής:

Εύκολη νίκη με Παγκράτι και κορυφή για τον ΑΣ Καρδίτσας

Με το ευρύ 109-64 επί του Παγκρατίου, ο ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΙΟ Α.Σ.Καρδίτσας πέτυχε τη 15η του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής και πάτησε στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας μάλιστα ένα ή δύο ματς λιγότερα από τις ομάδες που ακολουθούν.

Πρόγραμμα - αποτελέσματα Α1 ΕΣΚΑΘ 26/2/2022 (Συνεχής ενημέρωση)

Α1 ΕΣΚΑΘ

Aποτελέσματα - Βαθμολογία και τα Φ.Α. της Α2’ Εθνικής (26/2/2022)

Σε αγώνες για την 19η αγωνιστική της Α2 Ανδρών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Με την δύναμη του κόσμου ο Αίολος/Γόμφοι

Την Κυριακή στις 5 μ.μ. ο Αίολος/Γόμφοι αντιμετωπίζει στο δημοτικό κλειστό την Δόξα Λευκάδας.

Ζωντανά στις 18:00 Γ.Σ.Βόλου - Ίωνας (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Ολυμπιακός Βολου - Ανορθωση 49-77 ( Παιδικό Μαγνησίας)

Ακόμη ένα νικηφόρο αποτέλεσμα για το παιδικό της Ανόρθωσης  που επικράτησε στο κλειστό του ΕΑΚΒ  του Ολυμπιακού Βόλου με 49-77 για το Β' όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ.

Ανάληψη - Ίωνας 71-48 (Παιδικό Μαγνησίας)

Την 5η νίκη τους στο πρωτάθλημα παίδων του Β΄ομίλου πρόσθεσαν οι μικροί της Ανάληψης  επικρατώντας της αντίστοιχης ομάδας του Ίωνα με σκορ 71-48.

Γ.Σ.Βόλου Β΄ - Αγριά 60-33 (Παιδικό Μαγνησίας)

Η  δεύτερη ομάδα του Γ.Σ.Βόλου  που συμμετέχει στο πρωτάθλημα παίδων του Β΄ομίλου του Ν.Μαγνησίας πέτυχε ακόμη μία νίκη (9η) επί της αντίστοιχης ομάδας του Γ.Σ. Αγριάς  με 60-33.

Ζωντανά στις 21:15 ο αγώνας Sports Academy-Γ.Σ. Σκιάθου (Α2 ΕΣΚΑΘ)