Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2022

Αναγέννηση Καρδίτσας: Ήττα στις λεπτομέρειες στα Γρεβενά

Παρά τις προσπάθειές της να γυρίσει το εις βάρος της σκορ, η Αναγέννηση Καρδίτσας γνώρισε την ήττα στη δύσκολη έδρα του Πρωτέα Γρεβενών με 85-79.

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Ικαροι Τρικάλων-Αίολος Γόμφοι

Αποτελέσματα -Βαθμολογία του πρωταθλήματος U-21 ΕΣΚΑΘ (29-31/1/2022)

Αποτελέσματα
8η Αγωνιστική
Αίολος Τρικάλων - ΑΟΤ  76-61

Αποτελέσματα- Βαθμολογία Basket League (14η Αγωνιστική 29-30/1/2022)

Tα αποτελέσματα της Α1 Ανδρών είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία πρωταθλήματος ΕΣΚΑΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (28-30/1/2022)

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του γυναικείου πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ ειναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος) 30/1/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος), είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β΄ ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 30/1/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 2ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β΄ ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 30/1/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ είναι τα εξής:

Έκανε τα εύκολα-δύσκολα ο Ολυμπιακός Βόλου, όμως τελικά λύγισε τον ΓΑΣ Μελίκης.

Η ομάδα του Γιώργου Βλιώρα έκανε τα εύκολα-δύσκολα αφού παρουσιάστηκε διπρόσωπη.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής (30/1/2022)

Με αγώνες του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου και 5ου ομίλου συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών.

Ήττα από τον πρωτοπόρο Ερμή Σχηματαρίου για τους Τιτάνες Παλαμά

Οι Τιτάνες Παλαμά υποδέχθηκαν τον πρωτοπόρο Ερμή Σχηματαρίου, στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου στον 3ο όμιλο της Β΄Εθνικής και γνώρισαν την ήττα με 61-85.

Στην παράταση κρίθηκε το ντέρμπι , Ίκαροι – Αίολος/Γόμφοι 77-73 (66-66 κ.δ.) Φώτο+vid

Ένα παιχνίδι θρίλερ έγινε στο κλειστό της Μπάρας ανάμεσα στις δυο τρικαλινές ομάδες. Τα πάντα κρίθηκαν στην παράταση, όπου οι Ίκαροι νίκησαν τον Αίολο/Γόμφοι με 77-73, η κανονική διάρκεια του αγώνα ήταν 66-66.

Διπλό στη Λαμία και δεύτερη θέση για τον Γ.Σ.Αλμυρού - Βαθμολογία 4ου ομίλου.

Με το εξ αναβολής αγώνα Αναγέννηση Λαμίας-Αλμυρός ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής (4ος όμιλος), με την ομάδα του Νάνη να παίρνει μια εύκολη νίκη στη Λαμία  με 62-83.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (29-30/1/2022)

Με δύο παιχνίδια για την 10η Αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (23/1/2022).

Αποτελέσματα  οι Βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών είναι:

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (30/1/2022) Συνεχής ενημέρωση

Οι αγώνες αναλυτικά:

Aποτελέσματα-Βαθμολογία Β’ Εθνική (30/1/2022) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Ζωντανά στις 17:00 το ντέρμπι Ίκαροι Τρικάλων - Αίολος/Γόμφοι (Β΄Εθνική)

Τρίκαλα 14 - Τιτάνες Παλαμά 49-55 (Κορασίδων)

Έχοντας προβάδισμα από την αρχή οι κορασίδες των Τιτάνων Παλαμά επικράτησαν στο κλειστό της Μπάρας Τρικάλων της Ακαδημίας Φούντα  με 49-55 και έκαναν την 3η νίκη τους στον δεύτερο όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ.

Ολύμπια - Σπάρτακος 45-79 (Eφηβικό Λάρισας)

Για την 7η αγωνιστική του εφηβικού πρωταθλήματος Λάρισας, ο Σπάρτακος έκανε πολύ ωραίο παιχνίδι με αντίπαλο την Ολύμπια και πήρε τη  νίκη με σκορ 45-79, συνεχίζοντας στην κορυφή του δευτέρου ομίλου .

Αρμένιο B.C.-Α.Ο. Άνω Λεχωνίων 64-38 (Β ΕΣΚΑΘ)

Υστερα από ένα όμορφο σε εξέλιξη παιχνίδι, το Αρμένιο αν και έχανε στο πρώτο δεκάλεπτο με διψήφια διαφορά (8-19), κατάφερε με σερί 17-9 στην δευτερη περίοδο και 19-3 στην 3η περίοδο να επικρατήσει τελικά εντός έδρας του Α.Ο. Άνω Λεχωνίων με 64-38.

Συνέχισε το αήττητο σερί της η ΑΣΑ , 51-67 τον Απόλλωνα Καρδίτσας. (Γυναικείο ΕΣΚΑΘ)

Μία ακόμη νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η γυναικεία ομαδα της  Αναγέννηση Καρδίτσας η οποία επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι του Απόλλωνα με 51-67.

Αιολικός Β΄ - Ίωνας 58-28 (Παιδικό Μαγνησίας)

Ακόμη μία νίκη πρόσθεσαν στο πρωτάθλημα παίδων του Β΄ομίλου οι μικροί του Αιολικού επί της αντίστοιχης ομάδας του Ίωνα με σκορ 58-28.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος) 30/1/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία  της Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος), είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Κορασίδων (1ος & 2ος Όμιλος) 29-30/1/2022

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες του  πρωταθλήματος κορασίδων (1ος & 2ος  Όμιλος) είναι τα εξής:

Τιτάνες Αλμυρού-Sports Academy 75-55 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Οι Τιτάνες Αλμυρού  επικράτησαν εντός έδρας της Sports Academy με 75-55 και έκαναν την 5η νίκη τους στον πρώτο όμιλο της Α2 ΕΣΚΑΘ.

BC Volos - ΓΣ Βόλου 30-51 (Παιδικό Μαγνησίας)

Τέταρτη νίκη για τους παίδες του  Γ.Σ.Βόλου κερδίζοντας την αντίστοιχη ομάδα του BC Volos με σκορ 30-51, για την 9η αγωνιστική του πρώτου ομίλου Μαγνησίας.

Ζωντανά ΤΩΡΑ ο αγώνας Γ. Σ. Σκιάθου - Kένταυρος Ζαγοράς (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Ελευθεριακός-Ερμής Αγιάς 2018 67-77 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Στην εμβόλιμη αναμέτρηση που διεξήχθει στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής στο γήπεδο της Ν. Ιωνίας ο φιλοξενούμενος Ερμής Αγιάς 2018 κατάφερε να φύγει με το διπλό καθώς επικράτησε με 67-77 του γηπεδούχου Ελευθεριακού.

Πελαργός Λάρισας-Γ.Σ. Μουζακίου 68-69 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα , ο Γ.Σ. Μουζακίου «Γ. Πασιαλής» έφυγε με το διπλό από το κλειστό του Αλκαζάρ επικρατώντας στον πόντο του Πελαργού με 68-69.

Ίκαρος Νεάπολης-Σπάρτακος 50-74 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Ο Σπάρτακος  παίρνοντας το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα και αυξάνοντας συνεχώς το προβάδισμα , επικράτησε του Ικαρου Νεάπολης με 50-74 , για την 12η αγωνιστική του Β΄ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Γ.Σ.Σοφάδων - Τιτάνες Παλαμά 76-52 (Παιδικό Καρδίτσας)

Οι παίδες του  Γ.Σ.Σοφάδων  επικράτησαν εντός έδρας των Τιτάνων Παλαμά με 76-52, για την 12η αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος Καρδίτσας. και έκαναν την 7η νίκη τους σε 8 παιχνίδια.

Χαραυγή - Γ.Σ.Φαλανης 49-24 (Παιδικό)

Η Χαραυγή στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του Γ΄ όμιλου του παιδικού πρωταθλήματος Λάρισας   επικράτησε του Γ.Σ.Φαλανης με 49-24

"Προσγειώθηκαν" ανώμαλα οι Δαναοί, ήττα από την ΑΕΤ με 59-54

Την ήττα με 59-54 από την ΑΕΤ γνώρισαν οι Δαναοί , που αγωνίστηκαν με πολλές ελλείψεις (Ντούρβας , Ζαχόπουλος, Δουβλαντώνης), στο κλειστό γυμναστήριο της Μπάρας και "προσγειώθηκαν" ανώμαλα μετά την μεγάλη νίκη τους την προηγούμενη αγωνιστική.

Επέστρεψε στις νίκες ο Ν. Κεραυνός , 51-65 μέσα στην ΑΕΒΔ

Ο Ν. Κεραυνός μετά από 4 αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε στις νίκες, φεύγοντας με το «διπλό» από το Βόλο , κερδίζοντας με 65-51 την ομάδα της ΑΕΒΔ

Σημαντική νίκη επί του Αιολικού ο Φοίβος .

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του για την Α1 ΕΣΚΑΘ ο Φοίβος, που μετά τη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής επικράτησε και σήμερα σχετικά εύκολα με 85-64 του Αιολικού, σε αναμέτρηση για την 16η ημέρα του πρωταθλήματος.

Μόνη πρώτη η Ανόρθωση που επικράτησε στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής του Μύτικα με 65-74.

Εντυπωσιακό παιχνίδι στο γήπεδο του Αγίου Θωμά στη Λάρισα, όπου κοντραρίστηκαν δυο ομάδες που σίγουρα θα στέκονταν με άνεση και σε μεγαλύτερη κατηγορία αφού διαθέτουν πολύ ποιοτικά ρόστερ ενώ παρά την κρισιμότητα του αγώνα έπαιξαν όμορφο μπάσκετ και πάντα μέσα σε αθλητικά πλαίσια αφού οι δυο ομάδες είναι αντίπαλοι μόνο για 40 αγωνιστικά λεπτά.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη και κέρδισε την Καλαμπάκα η Ανάληψη .

Καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες  της Ανάληψης επικράτησαν με 94-69 της  Καλαμπάκας για την 16η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.