Σάββατο 4 Ιανουαρίου 2020

Ξεμούδιασμα με φιλικό για Νίκη Βόλου και Ανόρθωση.

Νίκη Βόλου και Ανόρθωση δυο ομάδες με πρωταγωνιστικούς ρόλους (αλλά σε διαφορετικές κατηγορίες) αναμετρήθηκαν στο ΕΑΚ του Βόλου.

Δηλώσεις Βαγγέλη Αγγέλου και Μάκη Γιατρά μετά τον αγώνα Προμηθέα Πατρών - Λάρισα 62-76

Αναλυτικά οι δηλώσεις:

Έσπασε το αήττητο της έδρας του Προμηθέα Πατρών η Λάρισα

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα της Λάρισας από την Πάτρα με τη θεσσαλική ομάδα να επικρατεί του Προμηθέα με 76-62 για τη 14η αγωνιστική, πρώτη του δευτέρου γύρου, της ΕΚΟ Basket League.

Μεγάλο διπλό για την Λάρισα - Αποτελέσματα Basket League (14η Αγωνιστική) 4-5/1/2020

Tα αποτελέσματα  της Α1 Ανδρών, είναι:

Παλικαρίσια νίκη κόντρα στο Αγρίνιο για τον Α.Σ. Καρδίτσας.

Ο Α.Σ. Καρδίτσας με μεγάλη ανατροπή  και με επιμέρους σκορ 18-6 στην τελευταία περίοδο πήρε την πολύτιμη  νίκη κόντρα στο Αγρίνιο με 62-59.

Τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Ανδρών (13η αγωνιστική )

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής (13η Αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Εφηβικού Λάρισας (4-5/1/2020)

ΓΣ ΝΙΚΗ - Α.Ε.Β.ΔΙΜΗΝΙΟΥ  51-36

Γ.Σ. Φαρσάλων - Ολυμπιακός Καρδ. (1) 30-59 (Παιδικό Ν. Καρδίτσας)

Την 4η νίκη του σε 5 αγώνες έκανε ο Ολυμπιακός Καρδ. (1), επικρατώντας στα Φάρσαλα του τοπικού Γυμναστικού με 30-59 για το παιδικό πρωτάθλημα Καρδίτσας.

Δηλώσεις Γιάννη Μέξη για το παιχνίδι της Κυριακής με την Aναγέννηση Καρδίτσας

Ο Γιάννης Μέξης αποτελεί εδώ και χρόνια αναπόσπαστο κομμάτι των Ικάρων δηλώνοντας “παρών” όποτε του ζητηθεί να προσφέρει μέσα στην ρακέτα.

Φαλώρεια - ΑΕΤ Β.C 86-61 (Εφηβικό Τρικάλων) . Βαθμολογία

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι η Φαλώρεια κάνοντας την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο,  επικράτησε της ΑΕΤ με σκορ 86-61,  για το εφηβικό πρωτάθλημα Τρικάλων.

Τιτάνες Αλμυρού - Ολυμπιακός Βόλου 41-92 (Κορασίδων)

Οι κορασίδες του Ολυμπιακού Βόλου συνέχισαν την μέχρι σήμερα αήττητη πορεία τους , επικρατώντας με 41-92 των Τιτάνων Αλμυρού, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος κορασίδων της ΕΣΚΑΘ.

Γ.Σ.Αλμυρού - Γ.Σ.Βόλου 15-29 (Κορασίδων)

Την πρώτη τους νίκη έκαναν οι κορασίδες του Γ.Σ.Βόλου , επικρατώντας του Γ.Σ.Αλμυρού με 15-29 για τον πρώτο όμιλο του πρωταθλήματος ΕΣΚΑΘ .

Έκοψε την πίτα της η Αναγέννηση Καρδίτσας.

Την καθιερωμένη πίτα έκοψε και φέτος για τη νέα χρονιά , μετά το τέλος της σημερινής προπόνησης,  το αντρικό τμήμα της Αναγέννησης Καρδίτσας .