Κυριακή 17 Μαρτίου 2019

Στον τελικό οι Παίδες του Α.Σ.Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ

Με νίκη επί του Γ.Α.Σ.Παλαμά με 44-57 , η παιδική ομάδα του Α.Σ.Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ προκρίθηκε στον τελικό του πρωταθλήματος και θα αντιμετωπίσει στον τελικό το συμπολίτη Ολυμπαικό Καρδίτσας.

Νίκη πρόκριση στο Τελικό Παίδων ο Ολυμπιακός Καρδίτσας .

Η παιδική ομάδα (1) του Ολυμπιακού Καρδίτσας κέρδισε την ομάδα των Τιτάνων Παλαμά 54-63 και προκρίθηκε στον τελικό του πρωταθλήματος παίδων Καρδίτσας όπου θα αντιμετωπίσει την ομάδα του ΑΣΚ.

Αποτελέσματα ημιτελικών παιδικού Λάρισας

Τα αποτελέσματα των ημιτελικών του παιδικού πρωταθλήματος Λάρισας είναι τα εξής:

Ο Αιολικός νίκησε τον Κεραυνό και αφιέρωσε την νίκη στον Βαγγέλη Βουρούκο.

Ο Αιολικός ανεβάζοντας ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε του Κεραυνού με 78-52 , στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ , κάνοντας έτσι ένα μεγάλο βήμα για την αποφυγή των Play out.

Ολοκληρώθηκε το τουρνουά του Αετού Πλατυκάμπου. Αποτελέσματα Λαχειοφόρου.

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε και η δεύτερη μέρα του τουρνουά στον Πλατύκαμπο, όπου αγωνίστηκαν παιδιά ηλικίας 2008-2007!

Μεγάλη νίκη επί του Αγρινίου πέτυχε η Νίκη Βόλου

Μεγάλη νίκη με 75 – 74 πέτυχε η Νίκη Βόλου επί του Αγρινίου για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Μπάσκετ.

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (17/3/2019)

Οι αγώνες αναλυτικά:

Ήττα παρά την προσπάθεια για την Ολύμπια Λάρισας, 45-62 από τον Άρη

Η Ολύμπια Λάρισας δεν τα κατάφερε απέναντι στον Άρη, γνωρίζοντας την ήττα στο κλειστό της Νεάπολης  με 45-62 για τη 18η αγωνιστική της Α2 Εθνικής .

Σπουδαίο διπλό στoυς Μαχητές Πειραματικό Πεύκων για τον ΓΣ Φαρσάλων

Με τη νίκη στις αποσκευές του επιστρέφει ο ΓΣ Φαρσάλων , αφού κατάφερε με ένα επί μέρους 9-22 στο τελευταίο δεκάλεπτο να κάνει την ανατροπή επικρατώντας τελικά εκτός έδρας με 73-77 των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων .

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Γ' Εθνικής (17/3/2019)

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Aποτελέσματα - Βαθμολογία Β’ Εθνική (17/3/2019)

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Ήττα από την Αναγέννηση Ν. Ρυσίου για το γυναικείο του Ολυμπιακού Βόλου

Ο Ολυμπιακός Βόλου γνώρισε άλλη μία ήττα, τη 18η σε ισάριθμα ματς, αυτή τη φορά από την Αναγέννηση Ν. Ρυσίου με 77-38.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (17/3/2019).

Τα αποτελέσματα  της Α1 Γυναικών, είναι:

Τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Γυναικών (17/3/2019) Συνεχής ενημέρωση

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής Γυναικών (17/3/2019) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Πέρασε στον τελικό Παίδων Λάρισας ο Κεραυνός!!!

Ο Κεραυνός ήταν αυτός που πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του πρωταθλήματος παίδων Λάρισας,  κερδίζοντας στον ημιτελικό τον Κρόνο Τυρνάβου  με 69-62.

Σπάρτακος Λάρισας - Αίολος 69-61 (Νεανίδων) Bαθμολογία

Σπάρτακος Λάρισας - Αίολος 69-61
Δεκάλεπτα: 18-16, 34-28, 51-45, 69-61.
Διαιτητές:Βόντσα - Πάνος
Σπάρτακος Λάρισας (Γοργόλης) Αναστασιάδη, Γκαντού 4,  Γουλούλη 4, Νταιάκη 16,  Αγριόγηδου 4, Παρασκευαίδη , Τσουμπανου 41, Ολυμπίου ,  Φλώρου .
Αίολος (Αλεξοπούλου) Βαντάλη 2, Τοζάρου 6, Αναστογιάννη 18, Παπατζιμοπούλου 2, Φωτίου 1, Σταυροπούλου 10, Δραγούτσου 16, Καράση 5(1).

Τα Φύλλα αγώνα Β' ΕΣΚΑΘ (2ος Όμιλος)

Αναλυτικά οι αγώνες:

Γ.Σ. Φαρσάλων Α.Σ. Καρδίτσας 66-56 (U-21 ΕΣΚΑΘ) - Βαθμολογια

Γ.Σ.ΦΑΡΣΑΛΩΝ -Α.Σ.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ  66-56
Δεκάλεπτα: 24-16,  42-28,  52-43,  66-56.
Διαιτητές:Παπαπρίλης - Κωστάκης
Νέοι Γ.Σ. Φαρσάλων (Ρίζος)Βασιλείου 6(2), Ερελιάδης 3 , Αλεξόπουλος 9(1), Λιούπης 11(1), Αλεξανδρής , Μπακαλόπουλος 6(2), Συνετός 19(4), Χατζηπλής 2,  Γιαννούλης 4, Δημόπουλος 1, Φαρμάκης Α. 5, Παπαγεωργίου .
Νέοι Α.Σ. Καρδίτσας(Χασιώτης):Ντεμίρης, Παλιούρας , Μαλιώρας , Μπαλωμένος 15(2), Καρράς 2, Περίφανος , Παπαευθυμίου 21, Θεοχάρης 11, Κουτσόπουλος 3(1), Χαρίτου 4.

Δημ. Ευξεινούπολης - Sports Academy 53-56 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Σ΄ενα αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες η Sports Academy πέρασε από το κλειστό του Αλμυρού επικρατώντας της Δήμητρας Ευξεινούπολης με 53-56 στον εξ αναβολής αγώνα της 15ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ, παραμένοντας ζωντανή στη διεκδίκηση της πρώτης θέσης .

Αρμένιο - Νίκαια 2012 59-103 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Η Νίκαια 2012 με αποστομωτική εμφάνιση κατάφερε να περάσει από το κλειστό του Αρμενίου, επικρατώντας της τοπικής Αναγέννησης  με 58-103 , παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας!

Απόλλων Καρ. - Ολυμπιακός Καρ.73-61 (Εφηβικό Καρδίτσας)

Το εφηβικό τμήμα του Απόλλων Καρδίτσας επικράτησε του αντίστοιχου του Ολυμπιακού Καρδίτσας  με 73-61 και συνεχισε αήττητο για το εφηβικό πρωτάθλημα Καρδίτσας .

Το τέλος του αγώνα Μύτικας - Αγριά 47-57 (Α1 ΕΣΚΑΘ) 16/3/2019

Το τέλος της παράτασης του αγώνα Σπάρτακος - Γ.Σ.Αλμυρού 78-83 (Α1 ΕΣΚΑΘ) 16/3/2019

Στιγμιότυπα του αγώνα Αστέρας - Γόμφοι 50-59 (Α1 ΕΣΚΑΘ) 16/3/2019

Περίπατος για την Ελασσόνα κόντρα στον Γ.Σ.Μουζακίου.

Έχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα και ανεβάζοντας τη διαφορά ανά περίοδο, η Ελασσόνα, επικράτησε άνετα μέσα στο Μουζάκι με 45-80 του Γ.Σ.Μ."Γ. Πασιαλής".

Πήρε το Βολιώτικο ντέρμπι με την Ανάληψη η ΑΕΒΔ.

Η ΑΕΒΔ  ήταν η νικήτρια στο Βολιώτικο ντέρμπι , που έγινε  το απόγευμα του Σαββάτου στο ΕΑΚΒ, επικρατώντας της Ανάληψης με 55-70,  με φόντο την παραμονή στην κατηγορία .

Ίωνας - Πλατύκαμπος 79-62 (Α1 ΕΣΚΑΘ) vid

O Ίωνας έκανε  ακόμα ένα καθοριστικό βήμα για την είσοδο του στα πλέι οφ του πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑΘ,  επικρατώντας  το απόγευμα του Σαββάτου , στο κλειστό «Βάκης Παρασκευόπουλος»,  του Αετού Πλατυκάμπου με σκορ 79-62.

Πέρασαν από τον Γ.Σ.Νίκαιας οι Σοφάδες .

Ο Γ.Σ.Σοφάδων επικράτησε εκτός έδρας του Γ.Σ.Νίκαιας με 80-101 στο κλειστό Ι.Πατάκης για την 19η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Νίκη “μισή” κατηγορία για τον Γ.Σ.Σκιάθου, 56-54 τον Γ.Σ.Βόλου . VID το τέλος του αγώνα

Η Σκιάθος έκανε  μια πολύτιμη  νίκη  στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία , καθώς επικράτησε με 56-54 του Γ.Σ.Βόλου για την 19η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Νίκη επί του Αστέρα στη Λάρισα για τους Γόμφους .

Οι Γόμφοι ανεβάζοντας στροφές στην τέταρτη περίοδο λύγισαν την αντίσταση του Αστέρα και επέστρεψαν στις νίκες επικρατώντας με 50-59 στο κλειστό του Αγίου Θωμά στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ.