Σάββατο 5 Μαρτίου 2022

Μαρίνος Αντύπας - Πελασγιώτις 52-53 (Β ΕΣΚΑΘ)

Για το πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β' ΕΣΚΑΘ,  η Πελασγιώτιδα αντιμετωπίσε σήμερα την ομάδα του Μαρίνου  Αντύπα σε παιχνίδι που έγινε στο κλειστό του Αγίου Θωμά και επικράτησε σε ένα ματς που δε διεκδικεί δάφνες ποιότητας,  με 53-52.

Στην παράταση οι Δαναοί λύγισαν την ΕΑΛ.

Σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 14η αγωνιστική η ΕΑΛ ηττήθηκε στην παράταση από τους Δαναούς με 63-71.

Α.Σ. Βαλίος (BCL) - Πελαργός Λάρισας 58-35 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Στο τελευταίο του εντός έδρας ματς ο Α.Σ. Βαλίος κέρδισε εύκολα την ομάδα του Πελαργού Λάρισας με 58-35 στο γήπεδο του Αλκαζάρ!!!

Λέοντας Τυρνάβου - Αρμένιο B.C. 83-48 (Β ΕΣΚΑΘ)

Ισοπεδωτικός ο Γ.Σ.Τυρνάβου Λέοντας, που επικράτησε με 83-48 του Αρμενίου που αγωνίστηκε με αρκετές ελλειψεις.

Αστέρας Λάρισας - Απόλλων Καρδίτσας 59-35 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Σημαντική νίκη πέτυχε η ανδρική ομάδα του Αστέρα καθώς επιβλήθηκε άνετα του Απόλλων Καρδίτσας με 59-35 παίζοντας πολύ ωραίο μπάσκετ .

Ερμής Αγιάς 2018 - Τιτάνες Αλμυρού 57-41 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Στην αναμέτρηση που διεξήχθει στο κλειστό Γυμναστήριο Αγιάς, ανάμεσα σε Ερμή Αγιάς 2018 και Τιτάνες Αλμυρού, η οποία ήταν και η τελευταία για την φετινή αγωνιστική περίοδο, η γηπεδούχος ομάδα επικράτησε με 57-41 των αντιπάλων της.

Άνετο πέρασμα της Ανόρθωσης στο κλειστό της Νέα Ιωνίας επί της Α.Ε Διμηνίου.

Την 19η νίκη σε είκοσι αγώνες πέτυχε η Ανόρθωση, που επικράτησε εύκολα του νεανικού συνόλου του Διμηνίου με 55-88.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ 5/3/2022

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ, είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος) 5/3/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος), είναι τα εξής:

Έφυγε με το διπλό από το Αγρίνιο ο ΑΟΤ.

Στο Αγρίνιο ταξίδεψε η ομάδα toy AOT για το εξ’αναβολής παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής της Γ’Εθνικής και πήρε τη νίκη με 69-60.

Πρόγραμμα - αποτελέσματα Α1 ΕΣΚΑΘ 5/3/2022 (Συνεχής ενημέρωση)

Α1 ΕΣΚΑΘ

Άνοδος της Σκιάθου , υποβιβασμός BC Volos - Αποτελέσματα & Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος) 5/3/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία  της Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος), είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β΄ ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 5/3/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 2ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β΄ ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 5/3/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ είναι τα εξής:

Larisa BC/ ΚΑΕ Λάρισα: Με «οδηγό» τη νίκη του 2019

Με στόχο να επαναλάβει την επιτυχία του 2019, όταν και είχε κερδίσει στο Λαύριο με 78 - 98, η Λάρισα ολοκλήρωσε την προετοιμασία της ενόψει της Κυριακάτικης (06/03, 17:00) αναμέτρησης με το Λαύριο για την 16η Αγωνιστική της Stoiximan Basket League.

Ζωντανά στις 17:00 ο αγώνας ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (13η Αγων. Γ΄ Εθνικής)

Ζωντανά στις 17:30 Ν. Κεραυνός Ίωνας (Α1 ΕΣΚΑΘ)