Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2018

Νίκη στο τέλος για την Αγριά κόντρα στην ΑΕΒΔ με 51-45.

Με εξαιρετική άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο η Αγριά επικράτησε με 51-45 της ΑΕΒΔ για την 4η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ, γυρίζοντας το παιχνίδι από το -11 (18-29) του πρώτου ημιχρόνου.

«Ανέβασε στροφές» μετά το τρίτο δεκάλεπτο ο Αιολικός

Ο Αιολικός και ο Μύτικας δύο ομάδες νεοφώτιστες στην Α1 Ε.Σ.ΚΑ.Θ . προσπαθούν σε κάθε παιχνίδι να βρουν τα πατήματα τους στην κατηγορία.

Επανήλθε στις επιτυχίες με εντυπωσιακή εμφάνιση ο Κένταυρος Ζαγοράς

Ανεβάζοντας εντυπωσιακά τη διαφορά από την πρώτη περίοδο , ο Κένταυρος Ζαγοράς  επικράτησε άνετα με 87-47 των Αετών Λάρισας.

Δηλώσεις Τζήμα - Ζαβού στο karditsasportiva μετά τον αγώνα Α.Σ.Καρδίτσας - Αμύντας 74-75

Ηρακλής Χάλκης - Μαρίνος Αντύπας 47-57 (Β' ΕΣΚΑΘ)

Ηρακλής Χάλκης Μαρίνος Αντύπας 47-57
Δεκάλεπτα: 13-18, 24-38, 34-45, 47-57.
Διαιτητές:Δότα - Θανασούλας
Ηρακλής Χάλκης (Βαφειάδης): Βλαμούλης 8, Βαφειάδης Χ. 8, Κουρέλης 4, Καραμούστος  , Νανούλης 6, Ρίζος , Ραμνιώτης 9(1), Μποτσαρόπουλος 3(1), Καλόγηρος 10.
Μαρίνος Αντύπας (Καψούρης) Ρούντος 5(1), Κουκούλης 7, Παναγιωταρέας 16(4), Γενιτσαρης 9, Κανάκης 2, Αθανασόπουλος , Πράττος , Χριστοδούλου 7, Σούρλας 8(1), Τερλεμές 3.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 10/11/2018

Αποτελέσματα
4η Αγωνιστική
Απόλλων Καρδίτσας - Μάγοι Τρικάλων (11/11/2018)

Λύγισε στο τέλος ο Α.Σ. Καρδίτσας, 74-75 από τον Αμύντα

Σε ένα ακόμη συγκλονιστικό παιχνίδι για την Α2΄ Εθνική ανδρών, ο Α.Σ. Καρδίτσας γνωρισε την πρώτη του εντός εδρας ηττα απο τον Αμύντα με 74-75 .

Άνετο «διπλό» για το παιδικό του Γ.Σ.Αμπελώνα επί των Ν. ΑΕΛ. (φώτο)

Την νίκη πήρε το παιδικό τμήμα του Γ.Σ.Αμπελώνα, το οποίο επικράτησε εκτός έδρας των Ν. ΑΕΛ με 41-78.

Πήρε το ντέρμπι ο Ερμής Αγιάς, 69-60 τον Ιωνικό Νικαίας . Δηλώσεις Σκαραφίγκα.

Μία τεράστια νίκη σημείωσε σήμερα το απόγευμα ο Ερμής Αγιάς-Λάρισας, επικρατώντας στο κλειστό της Νεάπολης του έως και σήμερα αήττητου Ιωνικού Νικαίας με 69-60 και πλέον βρίσκεται στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Όλα τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Ανδρών (10/11).

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής (5η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Χωρίς πρόβλημα οι παίδες του Σπάρτακου 61-43 τον Aστέρα (φώτο)

Στην τρίτη τους  νίκη έφτασαν οι παίδες του Σπάρτακου επικρατώντας με ευκολία του Αστέρα με 61-43.

Άνετη νίκη των εφήβων του Νέου Κεραυνού επί του B.C.Larisa

Με νίκη ξεκίνησε το πρωτάθλημα Εφήβων Λάρισας  ο Νέος Κεραύνος , που δεν δυσκολεύτηκε σε κανένα σημείο από την μαχητικότητα τoυ B.C.Larisa και επικράτησε με 96-40.

Tα Highlights του αγώνα Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 93-80