Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020

Έφυγε με το «διπλό» από την Ελασσόνα ο ΓΣ Αμπελώνα .

Παίρνοντας σημαντική διαφορά μετά τη δεύτερη περίοδο, ο Γ.Σ.Αμπελώνα επικράτησε άνετα με 57-93 του ΓΣΕ Ελασσόνας, κάνοντας την 12η νίκη του σε 13 παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 25/11/2020

Αποτελέσματα
2ος Γύρος
2η αγωνιστική
Νέος Κεραυνός – Ολυμπιακός Καρδίτσας (26/1/2020)

Συνεχίζει αήττητος ο Γ.Σ.Γόμφων , 66-50 και την ΑΕΤ

Την 13 νίκη σε ισάριθμους αγώνες πανηγύρισε η ομάδα μπάσκετ του Γ.Σ.Γόμφων το απόγευμα του Σαββάτου επικρατώντας χωρίς να ανεβάσει στροφές και με πολλές απουσίες της ΑΕΤ στο κλειστό Μουζακίου με σκορ 66 - 50.

Δίκαια επικράτηση για την ΑΕΛ κόντρα στον Μύτικα Λάρισας

Η ΑΕΛ για την 2η αγωνιστική του δευτέρου γύρου , στον 2ο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ , ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο , επικράτησε του Μύτικα με 62-86 και συνέχισε να βρίσκετε στην προνομιούχο τετράδα των play off , ισόβαθμη με ΑΟΤ και Σοφάδες.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 25/1/2020

2ος Γύρος
Α.Σ.Φαρσάλων-Ιωλκία  39-49

Πέρασε από τα Τρίκαλα ο ΓΣ Σοφάδων , 62-77 τους Δαναούς

Η ομάδα του  Γ Σ Σοφάδων έκανε το διπλό  στο κλειστό της Μπάρας στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής στον Β όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας των Δαναών με 77-62 .

Τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Ανδρών (16η αγωνιστική )

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Επιστροφή στις νίκες για τον ΑΟΤρίκαλα , 86-67 την Καλαμπάκα

Επέστρεψε στις νίκες ο Α Ο Τρίκαλα, επικρατώντας στο Δημοτικό κλειστό του Α Ο Καλαμπάκας με σκορ 86-67.

Ήττα στο Παγκράτι για τον Α.Σ. Καρδίτσας

Σε ένα δραματικό παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα, ο Α.Σ.Καρδίτσας KSD γνώρισε την ήττα με 70-66 στο κλειστό γυμναστήριο του Μετς από το Παγκράτι.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής (16η Αγωνιστική) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Ήττα στο Ιβανώφειο από τον Ηρακλή για την Λάρισα - Δηλώσεις Αγγέλου και Καστρίτη

Πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση η ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Ηρακλή με 83-67.

Αποτελέσματα Basket League (17η Αγωνιστική) 25-27/1/2020

Tα αποτελέσματα  της Α1 Ανδρών, είναι:

Τιτάνες Παλαμά-Ολύμπια 39-66 (Κορασίδων)

Το 6 στα 6 έκαναν οι κορασίδες της Ολύμπια που επικράτησαν το απογευμα στο κλειστό του Παλαμά των Τιτάνων με 39-66 , για τον 2ο όμιλο του πρωταθλήματος ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα Α1 ΕΣΚΑΘ 25/1/2020 (1ος και 2ος ΟΜΙΛΟΣ) .Συνεχής ενημέρωση

Αποτελέσματα 1ου ομιλούν

Τιτάνες Αλμυρού - Ίωνας 69-71 (παιδικό Μαγνησίας)

Μεγάλη νίκη για το παιδικό του Ίωνα , που με τρίποντο του Καραμπατή επικράτησε εκτός έδρας των Τιτάνων Αλμυρού  με 69-71 και πέρασε στα play off  του παιδικού πρωταθλήματος Μαγνησίας.

Γ.Σ.Βόλου - Ανάληψη 75-38 (παιδικό Μαγνησίας)

Ο Γ.Σ.Βόλου την τελευταία  αγωνιστική της Α φάσης ,  για τον πρώτο όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος Μαγνησίας , ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο , επικράτησε της Ανάληψης   με 75-38 και πέρασε πρώτος στα play off του παιδικού πρωταθλήματος.

Διεθνής ορισμός Χ. Καρακατσούνη στο Europe Cup από την FIBA.

Ο Βολιώτης  διεθνής διαιτητής μπάσκετ Χαράλαμπος Καρακατσούνης, εκπροσωπώντας την Ελλάδα και κατ΄ επέκταση την Θεσσαλική διαιτησία , ορίστηκε από την FIBA να διευθύνει τον αγώνα Pinar Karsiyaka vs. Bahcesehir για την Δεύτερη Φάση του Europe Cup σαν 1ος Διαιτητής.

Τελική Βαθμολογία Εφηβικού Μαγνησίας ( Α΄Φάση) - Διασταυρώσεις προημιτελικών

Έγιναν γνωστά τα ζευγάρια των προημιτελικών του πρωταθλήματος εφήβων Μαγνησίας καθώς ολοκληρώθηκε και το παιχνίδι Ανόρθωση  - Τιτάνες Αλμυρού που εκκρεμούσε για την 8η αγωνιστική, στο οποίο επικράτησε με 44-76 η ομάδα των Τιτάνων Αλμυρού.

Τα ζευγάρια των ημιτελικών της Β΄Φάσης του Παιδικού Μαγνησίας

Μετά τους σημερινούς αγώνες του παιδικού  Μαγνησίας και ενώ εκκρεμεί το ΑΕΒΔ-Αιολικός όπου ότι και να γίνει ο Αιολικός τερματίζει 2ος και η ΑΕΒΔ 5η και σύμφωνα με τα στατιστικά του billkara.blogspot , έγιναν γνωστά τα ζευγάρια των ημιτελικών του πρωταθλήματος .

Tα Highlights του αγώνα Παναθηναϊκός - Βιλλερμπάν 100-88 (Euroleague)

Αποτελέσματα -Βαθμολογία Euroleague (24/1/2020)