Κυριακή 29 Δεκεμβρίου 2019

Ολυμπιακός Καρδίτσας (1) - ΑΣΚ 76-30 (Παιδικό Ν. Καρδίτσας ) Φώτο

Την 3η του νίκη σε 4 αγώνες πραγματοποιησε ο Ολυμπιακός Καρδίτσας (1), επικρατώντας του ΑΣΚ με 76-30 για το παιδικό πρωτάθλημα Ν. Καρδίτσας.

Φωτορεπορτάζ απονομών του Τελικού Κυπέλλου Γ.Σ.Γόμφων - ΑΟΤρίκαλα

Πανηγυρισμοί Γ.Σ.Γόμφων από τον τελικό κυπέλλου (vid)

Φωτορεπορτάζ του Τελικού κυπέλλου ΕΣΚΑΘ Γ.Σ.Γόμφων - Α.Ο.Τρίκαλα

Ο Γ.Σ.Γόμφων Κυπελλούχος Θεσσαλίας!!!!!! (φώτο)

Ο Γ.Σ.Γόμφων κατέκτησε το κύπελλο ΕΣΚΑΘ καθώς στον σημερινό τελικό που έγινε στο κλειστό γυμναστήριο του Παλαμά, επικράτησε με 59-47 του Α.Ο.Τρίκαλα.

Με επιτυχία έκλεισε το τουρνουά Φιλίας & ευ αγωνίζεσθαι που διοργάνωσε ο Φοίβος Γιάννουλης (φωτορεπορτάζ)

Στη 2η μέρα του τουρνουά Φιλίας & ευ αγωνίζεσθαι που διοργάνωσε ο Φοίβος Γιάννουλης σε  συνεργασία με τον Δήμο Λαρισαίων & τη Δημοτική Κοινότητα Γιάννουλης και με την υποστήριξη της Περιφέρειας Θεσσαλίας το γήπεδο γέμισε για μία ακόμη φορά από αθλητές, γονείς και φίλους του αθλήματος.

Αγώνας επίδειξης ALLSTARS κλιμακίων Ε.Σ.ΚΑ.Θ

Στο κλειστό του Παλαμά πραγματοποιήθηκε την Κυριακή το  απόγευμα  29/12/2019 , πριν τον τελικό του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ,  αγώνας επίδειξης των κλιμακίων και από τους 4 Νομούς της Θεσσαλίας .

Κύπελλο Γυναικών:Αποτελέσματα Προημιτελικής φάσης

Τα αποτελέσματα της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Γυναικών έχουν ως εξής:

Φωτορεπορτάζ από το Τουρνουά Χριστουγέννων Παίδων "Π. Καπαγέρωφ"

Ζωντανά στις 18:00 Γ.Σ.Γόμφων - Α.Ο. Τρίκαλα (Τελικός κυπέλλου ΕΣΚΑΘ)

Ολυμπιονίκης - Τιτάνες Αλμυρού 38-71 (Εφηβικό Μαγνησίας) Βαθμολογία

Σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 1η αγωνιστική του εφηβικού πρωταθλήματος Μαγνησίας , οι Τιτάνες Αλμυρού επικράτησαν εκτός έδρας του Ολυμπιονίκη με 38-71, σκαρφαλώνοντας αήττητοι (6 στα 6) στην πρώτη θέση της βαθμολογίας μαζί με τον Αιολικό.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία 1ου ομίλου παιδικού Λάρισας

1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
8η Αγωνιστική
ΠΕΛΑΡΓΟΣ - ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ  48-64
ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ 0-20α.α.

Ν.ΑΣΚ - Ολυμπιακός Καρδίτσας (2) 88-35 (Παιδικό Καρδίτσας)

Καλή εμφάνιση και νίκη για την Παιδική ομάδα  του Ν.ΑΣΚ  που επιβλήθηκε εντός έδρας της ομάδας του Ολυμπιακού Καρδίτσας (2) με σκορ 88-35.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία παιδικού Καρδίτσας (28-29/12/2019)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡ. - Γ.Σ.ΦΑΡΣΑΛΩΝ  65-43

Με επιτυχία η χοροεσπερίδα για τα 40 χρόνια του Γ.Σ. Τιτάνες - Τιμήθηκε ο πρόεδρος της ΕΣΚΑΘ και η σχολική ομάδα του Λυκείου Παλαμά. (Φωτορεπορτάζ)

Με επιτυχία στέφθηκε η  η ετήσια χοροεσπερίδα που διοργάνωσε το βράδυ του Σαββάτου ο Γ.Σ. Τιτάνες  στο Μέγαρο Παλαμά.

Επιτυχημένο το φιλανθρωπικό τουρνουά μπάσκετ από τον ΣΠΑΚ Λάρισας.(Φωτορεπορτάζ)

Απόλυτα επιτυχημένοι ήταν  οι φιλανθρωπικοί αγώνες μπάσκετ που διοργάνωσε ο Σύλλογος Παλαιμάχων Αθλητών Καλαθόσφαιρας (Σ.Π.Α.Κ.) Λάρισας με τη στήριξη της Περιφέρειας Θεσσαλίας και έγιναν το απόγευμα του Σαββάτου στο ΕΑΚΛ