Πέμπτη 21 Απριλίου 2022

Στον τελικό Θεσσαλίας το παιδικό του Νέου Κεραυνού. (Φώτο+vid)

H ομάδα του Νέου Κεραυνού παρά την ήττα της στον επαναληπτικό ημιτελικό παίδων Θεσσαλίας , από την αξιόμαχη ομάδα των Δαναών Τρικάλων με 81-71,  πήρε το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό της περιφέρειας Θεσσαλίας το άλλο Σάββατο 30/4 με αντίπαλο την ομάδα του Σπάρτακου!!!

Ορισμοί Διαιτητών-Κομισάριων εξ αναβολής αγώνων στις Εθνικές κατηγορίες (27/4-11/5)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι των εξ αναβολής αγώνων είναι:

Ορισμοί Διαιτητών – Κομισάριων Πανελληνίου Νεανίδων (26-28/4, ΚΓ Επταπυργίου)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων της τελικής φάσης του Πανελληνίου Νεανίδων για το διάστημα 26-28 Απριλίου είναι:

Το πρόγραμμα των αγώνων κατάταξης Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (άρθρο 12, Γε 1), θα διεξαχθούν αγώνες κατάταξης στις 27 και 30 Απριλίου και στις 4 Μαϊου μεταξύ των ομάδων που κατέλαβαν την 2η θέση στον 4ο, 5ο και 6ο Όμιλο της Κατηγορίας αυτής, για τον καθορισμό της σειράς προτεραιότητας για κάλυψη τυχόν θέσεων στη Β’ Εθνική Κατηγορίας στον 3ο και 4ο Όμιλο για την αγωνιστική περίοδο 2022-23.

Αλλαγές αγώνων στη Β’ Εθνική Ανδρών - Στις 30/4 ο αγώνας ΑΓΣ Ιωαννίνων – Ολυμπιακός Βόλου

Η ΕΟΚ ανακοίνωσε ότι:

Αποτελέσματα αγώνων κατάταξης Α2 Γυναικών

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα οι αγώνες κατάταξης μεταξύ ομάδων που κατέλαβαν την 2η θέση στους τέσσερις Ομίλους της Α2 Γυναικών για τον καθορισμό της σειράς προτεραιότητας για την κάλυψη κενών θέσεων ανόδου στην Α1 Εθνική Κατηγορία Γυναικών την αγωνιστική περίοδο 2022-23.