Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2020

Με νίκη κόντρα στον Φοίβο συνέχισε ο Ίωνας.

Μετά το πρώτο δεκάλεπτο που η ομάδα του Ίωνα ξεκίνησε  νωθρά,  απέκτησε τον έλεγχο του αγώνα κόντρα στον Φοίβο και έφτασε σε μια εύκολη νίκη με 88-67  .

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 1/2/2020

Αποτελέσματα
2ος Γύρος
3η αγωνιστική
Ερμής Αγιάς 2018-Σκιάθος  46-70

Ιωλκία-Κενταυρος Ζαγοράς 48-51 (Α2΄ ΕΣΚΑΘ)

Μεγάλη διπλό για τον Κένταυρο Ζαγοράς που επικράτησε στην έδρα της Ιωλκίας με 48-51, καθώς ο Βασδέκης με άστοχο τρίποντο στην λήξη , δεν κατάφερε να στείλει τον αγώνα στην παράταση.

Λάρισα BC – ΓΣ Μουζακίου 64-68 (Α2΄ ΕΣΚΑΘ)

Με τρομερή ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο , το Μουζάκι πέρασε από την Λάρισα επικρατώντας στο κλειστό του Αλκαζάρ τoυ Βasketball club larissa 2017 με 64-68 , κάνοντας το μεγάλο διπλό .

Επιστροφή στις νίκες για την Καλαμπάκα, 58-49 τους Δαναούς

Η Καλαμπάκα έκανε την 8η νίκη της στον δεύτερο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ επικρατώντας των Δαναών με 58-49 για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος .

Συνέχισε με νίκη ο ΓΣ Σοφάδων , 82-69 τον Μύτικα

Ο ΓΣ Σοφάδων συνέχισε για πέμπτο αγώνα το νικηφόρο σερί του , επικρατώντας του μαχητικού Μύτικα με 82-69, για την 14η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ και παρέμεινε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Πέρασε από την Ελασσόνας ο ΑΟ Τρίκαλα

Την 10η νίκη σε 14 ματς και την 5η εκτός έδρας σε 7 αγώνες σημείωσε η ομάδα μπάσκετ του Α Ο Τρίκαλα επικρατώντας σχετικά εύκολα στην Ελασσόνα του Γυμναστικού με 56-84.

Διπλό στη Νίκαια για τον ΓΣ Αμπελώνα Τραυματισμός Δαουλάρη.

Εκτός έδρας νίκη για τον Αμπελώνα που επικράτησε στη Νίκαια του τοπικού Γυμναστικού με 66 - 106 για την 3η αγωνιστική του 2ου γύρου της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Άνετη νίκη επί της Νίκαια 2012 και 3η θέση για τον Αιολικό.

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Αιολικός με 88-49 απέναντι στη Νίκαια 2012 στο μεταξύ τους ντέρμπι, καλύπτοντας και τη διαφορά του πρώτου αγώνα.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 1/2/2020

2ος Γύρος
3η Αγωνιστική
Σπάρτακος-Αγριά 40-70

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 1/2/2020

2ος Γύρος
Κρόνος Τρικάλων – Απόλλων Καρδίτσας  (2/2/2020)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 1/2/2020

2ος Γύρος
ΑΕΤ – Sports Academy  73-62

Άνετη νίκη στο ντέρμπι με το Ψυχικό και 3η θέση για τον Α.Σ. Καρδίτσας.

Ευρεία νίκη με 79-55 απέναντι στο Ψυχικό στο ντέρμπι με φόντο τα πλέι οφ πέτυχε ο ΑΣΚ σήμερα στο νέο κλειστό γυμναστήριο της Καρδίτσας.

Τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Ανδρών (17η αγωνιστική )

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Με επιτυχία η προπόνηση κλιμακίου της ΕΣΚΑΘ στη Μαγνησία (Φώτο)

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η προπόνηση του κλιμακίου της ΕΣΚΑΘ στη Μαγνησία από τις περιφερειακές προπονήτριες Ελένη Παπαθανασίου και Ιωάννα Ράμμου παρουσία των κ.κ Άρη Ζώη και Ευγενίας Φραγγούλη που μάλιστα μίλησαν στις αθλήτριες και τους ανέλυσαν τους υψηλούς στόχους και τις προοπτικές για τη νέα χρονιά .

Κρόνος Τυρνάβου – ΕΑ Λάρισας 63-73 (Α2΄ ΕΣΚΑΘ)

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ η ΕΑΛ, επικρατώντας στον Τύρναβο του Κρόνου με 63-73 και πέτυχε την 13η νίκη της σε 14 αγώνες.

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Λάρισα ΚΑΕ - Ιωνικός Νικαίας 82-72 (Basket League)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής (17η Αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:
Αποτελέσματα  17η Αγωνιστική
Α.Σ. Καρδίτσας - Ψυχικό  79-55

Πήρε την νίκη και τη διαφορά κόντρα στον Ιωνικό Νικαίας η Λάρισα - Δηλώσεις Κουταλιανού και Αγγέλου

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για τη Λάρισα που στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της EKO Basket League επικράτησε με 82-72 του Ιωνικού Affidea.

Αποτελέσματα Basket League (18η Αγωνιστική) 1-2/1/2020

Tα αποτελέσματα  της Α1 Ανδρών, είναι:

Σάββατο 1/2
Λάρισα - Ιωνικός Νικαίας 82-72

Αποτελέσματα Α1 ΕΣΚΑΘ 1/122020 (1ος και 2ος ΟΜΙΛΟΣ) .Συνεχής ενημέρωση

Αποτελέσματα 1ου ομιλούν

Με επιτυχία η προπόνηση κλιμακίου κορασίδων της ΕΣΚΑΘ στη Λάρισα (Φώτο)

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 1/2/2020 στο κλειστό του Αλκαζάρ, η προπόνηση του κλιμακίου κορασίδων μπάσκετ της ΕΣΚΑΘ για τη Λάρισα, με αθλήτριες γεννημένες τα έτη 2003-2007 από τις Περιφερειακές προπονήτριες της ΕΣΚΑΘ κ.κ Μαρία Κυριτσάκα και Τάνια Χαλιβέρα, παρουσία του αντιπροέδρου της Επιτροπής πρωταθλημάτων της FIBA και αντιπροέδρου της ΕΣΚΑΘ, κ. Άρη Ζώη.

Tα Highlights του αγώνα Βαλένθια - Παναθηναϊκός 94-87 (Euroleague)

Έκοψε την πίτα του ο Σύνδεσμος Κριτών Καλαθοσφαίρισης Τρικάλων (Φώτο)

Το απόγευμα της Πέμπτης , στο Δημοτικό Κλειστό γήπεδο Μπάσκετ , κόπηκε η πίτα του Συνδέσμου Κριτών Καλαθοσφαίρισης Τρικάλων.