Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021

Καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο ο ΓΣ Σοφάδων, 79-62 την Αναγέννηση Λαμίας.

Ανεβάζοντας την απόδοση του στο δεύτερο ημίχρονο ο ΓΣ Σοφάδων έφτασε στην εντός έδρας νίκη κόντρα στην Αναγέννηση Λαμίας, με 79-62 για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής.

Μεγάλη νίκη μέσα στην Αγριά για τον Αμπελώνα.

Μεγάλο "διπλό" για τoν Αμπελώνα, μέσα στην έδρα της Αγριάς με 61-68 στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Έφυγε με το διπλό από το Αγρίνιο ο ΓΣ Αλμυρού. (vid)

Χωρίς να πιάσει καλή απόδοση , ο Γ.Σ.Αλμυρού έφυγε με το διπλό 71-72 από την έδρα του Αγρινίου για την 5η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ΄Εθνικής , πανηγυρίζοντας την 4η φετινή νίκη .

Ήττα στην παράταση για τον ΑΟΤ που φωνάζει για την διαιτησία στα Γιάννινα . (vid)

Ο ΑΟ Τρίκαλα παρά τις σημαντικές απουσίες,  την αποβολή του προπονητή τους και την κόντρα όσο και προκλητική διαιτησία στα Γιάννενα, όπως αναφέρουν οι ίδιοι ,  λύγισαν στην παράταση με 81-77.

Πήρε το τοπικό ντέρμπι με τη Νίκη ο Ολυμπιακός Βόλου.

Ανώτερος ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε δίκαια στο τοπικό ντέρμπι της Νίκης  με 78-73 για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας.

Ήττα στα Γιάννενα για τους Τιτάνες Παλαμά.

Η ομάδα του ΑΓΣΙ διατηρούσε το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και τελικά παρά την αντεπίθεση των Τιτάνων στο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε την νίκη με 72-68.

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής (28/11/2021) Συνεχής ενημέρωση.

Τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής  έχουν ως εξής:

Ευκολα 85-58 την Αναγέννηση Καρδίτσας οι Ικαροι Τρικάλων

Έχοντας τον αέρα των πέντε σερί νικών και βασιζόμενοι στην ποιότητα του ρόστερ τους, οι Ίκαροι Τρικάλων επικράτησαν της Αναγέννησης Καρδίτσας με 85-58 σε ματς για την 7η αγωνιστική της Β' Εθνικής.

Ο Αίολος/Γόφμοι πήρε το σπουδαία ντέρμπι με Ερμή Σχηματαρίου

Το μεγάλο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής για τον 3ο όμιλο της Β’ Εθνικής είχε τρικαλινό χρώμα!

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (28/11/2021) Συνεχής ενημέρωση

Οι αγώνες αναλυτικά:

Ελλάδα – Λευκορωσία 77-67 (Φώτο) - Δηλώσεις Μανωλόπουλου, Αγραβάνη, Γόντικα, Καλαϊτζάκη

Η Εθνική Ανδρών σημείωσε στη Θεσσαλονίκη την πρώτη της νίκη στην προκριματική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2023 με το 77-67 επί της Λευκορωσίας.

Άνετη επικράτηση της Ολύμπια επί του Λασσάνη Κοζάνης

Ανεβάζοντας ρυθμό μετά το πρώτο δεκάλεπτο η Ολύμπια δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει της ομάδας του Λασσάνη Κοζάνης με σκορ  61-45 , στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής Γυναικών.

Tρομερό διπλό στον Τρίτωνα ο ΑΣ Καρδίτσα (Φώτο+vid)

Μεγάλη και δραματική νίκη για τον ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΙΟ Α.Σ.Καρδίτσας που πέρασε νικηφόρα με 89-93 από το κλειστό του Στρέφη επικρατώντας του Τρίτωνα στο μεγάλο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής.

Aποτελέσματα - Βαθμολογία και τα Φ.Α. της Α2’ Εθνικής (27-28/11) Συνεχής ενημέρωση

Στους αγώνες της 8ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Ζωντανά ΤΩΡΑ ΓΕ Αγρινιου - Γ.Σ.Αλμυρού (Γ΄ Εθνική)

Aποτελέσματα-Βαθμολογία Β’ Εθνική (28/11/2021) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων Γ' Εθνικής (28/11/2021) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (28/11/2021). Συνεχής ενημέρωση

ΒΟΡΡΑΣ

3ος Ομιλος

Ζωντανά την Κυριακή στις 17:00 ο αγώνας Ολυμπιακός Βόλου - Νίκη Βόλου (Β΄Εθνική)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (27-28/11/2021) Συνεχής ενημέρωση

Με τις αναμετρήσεις της 5ης Αγωνιστικής συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών.

Ζωντανά στις 11:30 Γ.Σ. Σκιάθου – MARSA (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Τιτάνες Παλαμά - Γ.Σ.Σοφάδων 33-88 (Παιδικό Καρδιτσας)

Το παιδικό τμήμα του Γ.Σ.Σοφάδων συνέχισε νικηφόρα στο πρωτάθλημα Καρδίτσας κάνοντας το 3 στα 3,  επικρατώντας αυτή τη φορά εκτός έδρας των Τιτάνων Παλαμά με 33-88 .

Γ.Σ. Μουζακίου "Πασιαλής" - Ολυμπιακός Καρ. 70-51(Παιδικό Καρδιτσας)

Την 3η νίκη του σε 4 αγώνες πραγματοποίησε το παιδικό τμήμα του Γ.Σ. Μουζακίου "Πασιαλής" επικρατώντας εντός έδρας του  Ολυμπιακού Καρδίτσας με σκορ  70-51.

Δαναοί - Δαναοί Β 86-73 (Παιδικό Τρικάλων)

Στην "οικογενειακή" κόντρα για το παιδικό πρωτάθλημα μπάσκετ Τρικάλων , έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι στο κλειστό της Μπάρας, ανάμεσα στους Δαναούς και Δαναούς Β (τμήμα με πιο μικρούς αθλητές ηλικιακά) με τελικό σκορ 86-73.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Κορασίδων (1ος & 2ος Όμιλος) 27/11/2021

1ος Όμιλος

«Σεφτέ» στις νίκες η ΑΕΒΔ, 69-53 τον Φοίβο.

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ για την ΑΕΒΔ που επικράτησε στο κλειστό της Νέας Ιωνίας του Φοίβου Γιάννουλης με 69-53 και βλέπει με άλλο μάτι πλέον την υπόθεση παραμονής.