Δευτέρα 12 Οκτωβρίου 2020

Α.Ε.Σ Ολυμπιονίκης- Α.Ο.Άνω Λεχωνίων 81-51 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Η ομάδα του Ολυμπιονίκη  το απόγευμα Κυριακής , δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει την ομάδα του Α.Ο. Άνω Λεχωνίων με 81-51.

ΕΣΚΑΘ : Βοηθός στο κλιμάκιο Νομού Λάρισας η Δάφνη Νταουντάκη.

Η ΕΣΚΑΘ ανακοίνωσε ότι  βοηθός της συντονίστριας του Γυναικείου Μπάσκετ Θεσσαλίας Αφροδίτης Αραπατσάνη , στο  τοπικό κλιμάκιο  Νομού Λάρισας, αναλαμβάνει η προπονήτρια Δάφνη Νταουντάκη .

Aναβολή για 28/10 και αλλαγή έδρας στο ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΓΣ ΑΜΠΕΛΩΝΑ . (Όλες οι αλλαγές)

O εξ αναβολής αγώνας ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ για της 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας ανδρών, ορίζεται να διεξαχθεί στις 21/10/2020 και ώρα 17.00 στο κλειστό γυμναστήριο ΠΕΡΙΒΟΛΑΣ.

Και εγένετο «ΘΕΟΝΗ Α.Σ.Καρδίτσας» !!!

Ο Α.Σ.Καρδίτσας, ανακοινώνει με μεγάλη χαρά και τιμή, πως το Φυσικό Μεταλλικό Νερό «ΘΕΟΝΗ», το πιο βραβευμένο Ελληνικό νερό στον κόσμο είναι ο Μέγας Χορηγός της ανδρικής ομάδας για την περίοδο 2020-2021. Από σήμερα, ο «ΘΕΟΝΗ Α.Σ.Καρδίτσας», ανοίγει μια νέα δυναμική σελίδα στην πορεία του, με μια κορυφαία συνεργασία με το κορυφαίο φυσικό μεταλλικό νερό.

Πελαργός Λάρισας – ΑΣ Βαλίος 70-66 (Α2 ΕΣΚΑΘ )

Μεγάλη νίκη για την ομάδα του Πελαργού στην πρώτη παρουσία της στην Α2 ΕΣΚΑΘ , καθώς επικράτησε  του Α.Σ.ΒΑΛΙΟΣ για την πρώτη αγωνιστική με σκορ 70-66!!!

Ακαμάτες Φαρκαδόνας - ΚΑΣ Δεσκάτης 45-37 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Νίκη στην 1η αγωνιστική της Β΄ΕΣΚΑΘ , για την ομάδα του Α.Σ "Ακαμάτες Φαρκαδόνας", απέναντι στην ομάδα της Δεσκάτης με σκορ 45-37.

Φωτορεπορτάζ από τους φιλικούς αγώνες των υποδομών Γ.Σ.Αμπελώνα και Γ.Σ.Τυρνάβου.

Σάββατο απόγευμα  τα παιδιά του Γ.Σ.Αμπελώνα , υποδέχτηκαν σε φιλικούς αγώνες τα τμήματα υποδομών του Γ.Σ.Τυρνάβου.

Αναγέννηση Καλοχωρίου – Πράσινη Γωνιά 58-25 (Β΄ ΕΣΚΑΘ )

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΣΚΑΘ  η Αναγέννηση Καλοχωρίου , κερδίζοντας την Πράσινη Γωνιά με σκορ 58-25!!!

Σκόπελος-Αρμένιο 60-53 (Β΄ΕΣΚΑΘ) Φώτο+vid

Για την 1η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΣΚΑΘ, η ομάδα της Σκοπέλου ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο , επικράτησε με 60-53 του Αρμενίου .

Με επιτυχία η έναρξη του Αναπτυξιακού Προγράμματος κορασίδων – νεανίδων (Κλιμάκιο Μαγνησίας)

Χθες Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου έγινε η έναρξη του Αναπτυξιακού  κορασίδων-νεανίδων  του Νόμου Μαγνησίας με μεγάλη επιτυχία.