Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2019

Κακή ήττα από τον Πρωτέα για τους Ίκαρους

Πισωγύρισμα για τους Ικάρους Τρικάλων που γνώρισαν την εντός έδρας ήττα από τον Πρωτέα Γρεβενών στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής της Γ΄Εθνικής.

Νίκη του Ολυμπιακού Βόλου επί των Τιτάνων Παλαμά

Ο Ολυμπιακός Βόλου πήρε το Θεσσαλικό ντέρμπι της αγωνιστικής επικρατώντας των Τιτάνων Παλαμά με σκορ 80-69.

Ήττα στα Γιάννινα για τον ΑΟ Καλαμπάκας

Την ήττα με 81-44 γνώρισε η Καλαμπάκα από τον ΠΑΣ Γιάννινα για τον τρίτο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής 4 ΟΜΙΛΟΙ (17/2/2019)

Τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής  έχουν ως εξής:

Πήραν το ντέρμπι με την Αναγέννηση Καρδίτσας οι Γόμφοι .

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι οι Γόμφοι επικράτησαν στην παράταση με 75-87 της Αναγέννησης Καρδίτσας υποχρεώνοντας την στην πρώτη της ήττα.

Ο Παναθηναϊκός Κυπελλούχος 2019 - Δηλώσεις Παπαθεοδώρου - Καλάθη - Πιτίνο.

Ο Παναθηναϊκός κατέκτησε τον τίτλο του Κυπελλούχου Ελλάδας 2019 μετά το 79-73 επί του ΠΑΟΚ στον τελικό που πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Ηράκλειο Κρήτης.

Γ.Σ.Μουζακίου - Φαλώρεια 52-57 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

O Γ.Σ.Μουζακίου δεν κατάφερε να κάνει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ , καθώς γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 52-57 από την Φαλώρεια η οποία έκανε την 3η της νίκη στο πρωτάθλημα.

Ήττα από το Στρατώνι για τον Γ.Σ.Φαρσάλων

Την ήττα με 83-80 εκτός έδρας  γνώρισε ο Γ.Σ.Φαρσάλων Krousta από το Στρατώνι στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής της Β΄Εθνικής.

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (17/2/2019) Συνεχής ανανέωση

Οι αγώνες αναλυτικά:

Άνετη νίκη επί της ΑΕΒΔ για τον Γ.Σ.Αλμυρού .

Ο Γ.Σ.Αλμυρού δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει της ΑΕΒΔ , καθώς ανέβασε στροφές στο δεύτερο δεκάλεπτο κάνοντας ένα επί μέρους 23-5 , φτάνοντας κατόπιν εύκολα στο τελικό 79-59.

Άνετα ο Αιολικός 89-38 την Σκιάθο (vid)

Ο Αιολικός δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του Γ.Σ.Σκιάθου με 89-38 για την 16η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β' ΕΣΚΑΘ (2ος Όμιλος)

Ηττήθηκε η Νίκη Βόλου από τον Μακεδονικό

Με 72 – 57 ηττήθηκε η Νίκη Βόλου στο μπάσκετ από τον Μακεδονικό για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής μπάσκετ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Γ' Εθνικής (17/2/2019) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Aποτελέσματα - Βαθμολογία Β’ Εθνική (17/2/2019)

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (17/2/2019).

Τα αποτελέσματα  της Α1 Γυναικών, είναι:

Τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Γυναικών (17/2/2019) Συνεχής Ενημέρωση

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής Γυναικών (17/2/2019) Συνεχής Ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Ήττα στο τέλος για την Ολύμπια Λάρισας

Ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε σήμερα το μεσημέρι στο κλειστό της Νεάπολης της  Ολύμπια Λάρισας με 46-57 .

Ήττα από τον Άρη για το γυναικείο του Ολυμπιακού Βόλου

Υπέκυψε στον ανώτερο Άρη Θεσσαλονίκης η νεανική ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου  για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Α2 γυναικών.

Σπάρτακος - Α.Σ.Ολυμπιάδα 54-43 (Νεανίδων)

Σπάρτακος - Α.Σ.Ολυμπιάδα 54-43
Δεκάλεπτα: 14-13,  31-27,  46-37,  54-43.
Διαιτητές:Δότα - Κωστάκης
Σπάρτακος Λάρισας (Γοργόλης) Τσουμπανου 11, Παράσχη 8, Ευαγγελοπούλου 4, Νταϊάκη 11, Μπατζογιάννη 6, Λαναρά , Παρασκευαίδη , Γουλούλη 2, Αγριόδημου , Αναστασιάδη  Φλώρου 2,  Καλέτσιου 10.
Α.Σ.Ολυμπιάδα (Νταουντάκη): Κακάτσιου 9, Τύμπα , Νικολάου, Κουτσούμπα 9, Ντούγκου Ο ,   Μιχαλοπούλου 4, Χατζημπύρου 12, Γκουντουβά , Πιτσαρή 5,  Αγγελακοπούλου  ,  Τόλια , Ντούγκου Αικ., 4 .

Αποτελέσματα -Βαθμολογία πρωταθλήματος Νεανίδων (1ος Όμιλος)

Ευχαριστεί Χ. Τρικούπη και διαιτητές ο Ερμής Αγιάς Λάρισας

Ανακοίνωση που ευχαριστεί το Δ.Σ. του Χ. Τρικούπη για την φιλοξενία έβγαλε ο Ερμής Αγιάς Λάρισας.

Στον τελικό παίδων Μαγνησίας ο Aιολικός !!!!!

Ο Aιολικός σ΄ ένα αγώνα με ένταση επικράτησε , στον πρώτο χρονικά ημιτελικό παίδων Μαγνησίας,  του Γ.Σ.Σκιάθου με 56-57 στο κλειστό της Σκιάθου,  σημειώνοντας καλάθι στο τελευταίο δευτερόλεπτο με τον Γιώργο Σμυρλή και πήρε το εισιτήριο για τον τελικό της  διοργάνωσης.

Το τέλος του αγώνα Πλατύκαμπος - Σπάρτακος 75-77 (Α1 ΕΣΚΑΘ) 16/2/2019

Δηλώσεις Σταυρόπουλου και Σπυρόπουλου μετά το παιχνίδι Χ.Τρικούπης – Ερμής Αγιάς Λάρισας

Δηλώσεις Καλαμπάκου - Λίβανου μετά το παιχνίδι Χ.Τρικούπης – Ερμής Αγιάς Λάρισας

Δυσκολεύτηκε αλλά κράτησε το αήττητο ο Σπάρτακος.

Ο Αετός Πλατυκάμπου προσπάθησε να σπάσει το αήττητο του Σπάρτακου,  αλλά τελικά ο πρωτοπόρος του πρώτου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ επικράτησε με 75-77 κερδίζοντας στις λεπτομέρειες στο τέλος του παιχνιδιού.

Στιγμιότυπα του αγώνα Κεραυνός - Ανάληψη 67-53 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Στιγμιότυπα του αγώνα Φοίβος - ΑΕΛ 39-52 (Α1 ΕΣΚΑΘ) 16/2/2019

Ολυμπιακός Βόλου - Γ.Σ.Σκιάθου 51-40 (Κορασίδων) vid

Ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν ο νικητης του ντερμι κορυφης του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος κορασίδων , επικρατώντας του  Γ.Σ.Σκιάθου με σκορ 51-40 ,  που λογικά του δίνει τον τίτλο του πρωταθλητή του ομίλου.

Κεραυνός - Ανάληψη 67-53 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Ο Κεραυνός ανέβασε την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε της αξιόμαχης ομάδας της Ανάληψης με σκορ  67-53.

Πήρε το βολιώτικο ντέρμπι με την Αγριά ο Γ.Σ.Βόλου

Κάνοντας την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Γ.Σ.Βόλου έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα από την έδρα της Αγριάς επικρατώντας με 72-76 σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, με τον Ζαρογιάννη να πραγματοποιεί ακόμα μια μεγάλη εμφάνιση με 35 πόντους και 4 τρίποντα .