Τετάρτη 1 Νοεμβρίου 2017

Τα Highlights του αγώνα ΑΕΚ - Ρόσα Ράντομ 96-92 (Basketball Champions League)

Στους 4 του κυπέλλου ο Αμπελώνας με νίκη 71-52 επί του Γ.Σ. Μουζακίου(Φώτο +vid))

Έγραψε ιστορία η ομάδα του Γ.Σ.Αμπελώνα καθώς προκρίθηκε για πρώτη φορά στο Final Four του Κυπέλλου ΕΣΚΑΘ, κερδίζοντας 71-52 την πολύ καλή ομάδα του Γ.Σ. Μουζακίου.

Γ.Σ.Αλμυρού - Αετός Πλατυκάμπου 81-59 (Κύπελλο ΕΣΚΑΘ)

Στους 4 του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ για πρώτη φορά ο Αλμυρός που επιβλήθηκε με 81-59 του Αετού Πλατυκάμπου .

Γ.Σ.Αλμυρού - Αετός Πλατυκάμπου......81-59
Δεκάλεπτα:17-14, 37-35, 56-49 ,81-59.
Γ.Σ.Αλμυρού(Στεργιόπουλος)Κοντοστάθης 16(4), Καραγιώργος 22(3), Μαμούρας 3, Παπαβαϊτσης 3(1), Συνάζος 2, Καλόγηρος 2, Μυλωνάς 2, Ποζιόπουλος 1, Θέος 10(1) , Ράπτης 4, Βαλαμούτης 16.
Αετός Πλατυκάμπου:  (Αντωνόπουλος-Μαυρακάκης) Κρεμμύδας , Μηλιώνης , Λευκαδίτης , Ακρίβος , Λάγγουρας, Γιακού , Πιτσαρής , Μαστοροδήμος , Σπανός , Πατούλιας , Γουρναρης , Μπαγκούιας .

Αποτελέσματα προημιτελικών Κυπέλλου ΕΣΚΑΘ

Έγιναν γνωστές οι ομάδες που προκρίθηκαν στο final-4 του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ , καθώς σήμερα ολοκληρώθηκε η σειρά των προημιτελικών με τα δυο τελευταία παιχνίδια που εκκρεμούσαν.

ΑΕΛ: Κέρδισε τους Τιτάνες σε φιλικό - Έχασε όμως και τον Φιλιππόπουλο

Φιλικό παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα έδωσε η ΑΕΛ, αντιμετωπίζοντας τους Τιτάνες Παλαμά.

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 4ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών, είναι:

Κυριακή 5 Νοεμβρίου
2ος Όμιλος
Σταυρούπολης 13.30 Σταυρούπολη-Αναγέννηση Ν. Ρ.

2ος Όμιλος
Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-Ασπίς Ξ.
Δημόπουλος-Καρακάσης (Θεοδοσόπουλος)

Χαλκηδόνας 17.00 Χαλκηδόνα-Αγρίνιο
Παπαγεωργίου-Μπακάλης (Παραλικίδης)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Ανατόλια
Γερακίνης-Φακίτσας (Σακελαρίου)

Οι Διαιτητές-Κομισάριοι των Ημιτελικών Κυπέλλου Ανδρών (5/11)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών, είναι:

ΟΑΚΑ 16.00 ΑΕΚ-Παναθηναϊκός
Καρακατσούνης-Μάνος-Πουρσανίδης Γ. (Ελευθεριάδης)

Αλεξάνδρειο 18.30 Άρης-Ολυμπιακός
Πηλοϊδης-Σώμος-Παναγιώτου (Γκούμας)

Επίσημα στα Τρίκαλα BC Aries ο Σοφοκλής Σχορτσανίτης

Αναλυτικά η ανακοίνωση
«H KAE Τρίκαλα BC Aries ανακοινώνει την απόκτηση του διεθνούς Έλληνα σέντερ Σοφοκλή Σχορτσανίτη.

Σαλόν-ΠΑΟΚ 75-61 (Basketball Champions League)

Ο ΠΑΟΚ είχε τον έλεγχο μέχρι τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά το επιμέρους 24-8 των Γάλλων στο τρίτο δεκάλεπτο τους έδωσε τη νίκη στη Σαλόν με το τελικό 75-61 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Basketball Champions League.

Άρης-Τέλεκομ Μπον 69-75 (Basketball Champions League)

Ο Άρης δεν πήρε το αποτέλεσμα που ήθελε απέναντι στην Τέλεκομ Μπον.
Ηττήθηκε 69-75 από την γερμανική ομάδα με το ρεκόρ του στον Γ’ Όμιλο να βρίσκεται στο 2-2. Για τους Γερμανούς ήταν η πρώτη τους νίκη στη διοργάνωση.

Τα τμήματα υποδομής της Ολυμπιάδας Λάρισας στο PAOK Sports Arena!!! (Φώτο)

Φιλικούς αγώνες έδωσαν τα τμήματα μίνι και κορασίδων της Ολυμπιάδας Λάρισας με τα αντίστοιχα τμήματα του ΠΑΟΚ την Κυριακή 29/10 στο PAOK Sports Arena ,το ‘παλατάκι’ της Πυλαίας, στην Θεσσαλονίκη.

Ολυμπιακός Βόλου: Θα διεκδικήσει το καλύτερο δυνατό απέναντι στον πρωταθλητή Ολυμπιακό Πειραιώς για την Α1 Γυναικών

Κάλεσμα στους  φιλάθλους της ομάδας μας να συμπαρασταθούν στα κορίτσια για τον αγώνα  κόντρα στον πρωταθλητή Ολυμπιακό Πειραιώς κάνει η Διοικούσα Επιτροπή του Ολυμπιακού Βόλου

Με νέο πρόσωπο ο γυναικείος Απόλλων Καρδίτσας!!!!

Χωρίς την Δήμητρα Χαβαλέ, την Βαίτσα Μερισιώτη και τη Ντίνα Μήνου θα λάβουν μέρος στο πρωτάθλημα Θεσσαλίας οι γυναίκες του Απόλλωνα Καρδίτσας.

Ζευγάρωσαν τις νίκες οι Μάγοι επικρατώντας των Πελασγών με 60-70 (Α2 ΕΣΚΑΘ) φώτο

Δεύτερη νίκη για τους Μάγους σήμερα , στο πρωτάθλημα της Α2' ΕΣΚΑΘ , επί των Πελασγών στην κοινή έδρα(τυπικά φιλοξενούμενοι) με σκορ 60-70.

Τα Highlights του αγώνα Άρης - Βόννη 69-75 (Basketball Champions League)

Τα Highlights του αγώνα Σαλόν - ΠΑΟΚ 75-61(Basketball Champions League)