Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2024

Ήττα για την Αναγέννηση Καρδίτσας από τους Διόσκουρους μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας ηττήθηκε με σκορ 75-71 από τους Διόσκουρους στον αγώνα της National League 2, σε μια αναμέτρηση που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Μαχητική εμφάνιση του ΑΣΚ παρά την ήττα από τον Παναθηναϊκό (VID η Συνέντευξη Τύπου)

Η ομάδα της Καρδίτσας, μπροστά σε 3.000 φιλάθλους που κατέκλυσαν το Νέο Κλειστό Γυμναστήριο της πόλης, ηττήθηκε από «Τριφύλλι» με 66-80, εντούτοις η εικόνα που παρουσίασε στο παρκέ ήταν περισσότερο από ενθαρρυντική.

Νίκη στην παράταση για το Πολυαθλητικό Τρικάλων στην έδρα της Α.Ε.Λ.

Ο αγώνας της 1ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ ανάμεσα στην Α.Ε. Λάρισας και το Πολυαθλητικό Τρικάλων ολοκληρώθηκε με νίκη των φιλοξενούμενων στην παράταση, με σκορ 68-77.

Άνετη νίκη για τους Τιτάνες Παλαμά με 79-54 επί του Μ. Αλέξανδρου Γιαννιτσών

Στο πλαίσιο του πρωταθλήματος της National League 2, οι Τιτάνες Παλαμά επικράτησαν με σκορ 79-54 απέναντι στον Μ. Αλέξανδρο Γιαννιτσών, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση.

Τα φύλλα αγώνα της 1ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ

Τα φύλλα αγώνα της 1ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ είναι τα εξής:

Δυναμική νίκη της ΑΕΤ επί της ΕΑΛ με 80-69 στην πρεμιέρα της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Στην 1η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ, η ΑΕΤ επικράτησε της ΕΑΛ με σκορ 80-69, ξεκινώντας δυναμικά το πρωτάθλημα. Η ομάδα των Τρικάλων έδειξε την ανωτερότητά της στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, διατηρώντας τον έλεγχο και έχοντας σταθερά το προβάδισμα.

Αποτελέσματα -Φύλλα αγώνα - Βαθμολογία 4ου ομίλου National League 2 (6/10/2024) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της National League 2, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 Γυναικών (2ος όμιλος) - Με το δεξί η γυναικεία ομάδα της Ανόρθωσης.

Ξεκίνησε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών με σημαντικά παιχνίδια.
Ιδανικό ξεκίνημα στην Κατερίνη για την γυναικεία ομάδα της Ανόρθωσης, που συνδυάζοντας πάθος και όμορφο μπάσκετ και ακολουθώντας το τακτικό πλάνο της προπονήτριας Ελένης Παπαδημητρίου , επικράτησε με σκορ 51-71 επί του αξιόμαχου Αρχέλαου Πιερικού.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (1η αγων.) 5-6/10/2024. Συνεχής ενημέρωση.