Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2019

Πέρασε και από το Μουζάκι ο Νέος Κεραυνός .

Ασταμάτητος ο  Νέος Κεραυνός ,  καθώς πέρασε και από το Μουζάκι  , επικρατώντας του ΓΣ Μουζακίου «Γ. Πασιαλής» με 67-83 , κάνοντας το 6 στα 6  στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Άνετη επικράτηση για Ανόρθωση επί του Α.Σ. Φαρσάλων με σκορ 84-43.

Δεν δυσκολεύτηκε η Ανόρθωση να φτάσει στην 6η νίκη της στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας του ΑΣ Φαρσάλων με 84-43.

«Διπλό» στα Τρίκαλα επί της ΑΕΤ για τον ΓΣ Σοφάδων

Απέδρασε με το «διπλό» από τα Τρίκαλα, διευρύνοντας το νικηφόρο σερί των τελευταίων αγωνιστικών ο ΓΣ Σοφάδων , επικρατώντας της μαχητικής ΑΕΤ με 52-73.

Άνετο «διπλό» επί της ΑΕΒΔ για τον Ίωνα.

Μπαίνοντας δυνατά από την αρχή στον αγωνιστικό χώρο και πραγματοποιώντας  καλή εμφάνιση ο Ίωνας, επικράτησε με 47-64 στην έδρα της ΑΕΒΔ.

Άνετη επικράτηση επί του Κεραυνού για τον Γ.Σ.Βόλου.

Παίρνοντας το προβάδισμα μετά το πρώτο δεκάλεπτο  ο Γ.Σ.Βόλου ,  επικράτησε εντός έδρας με 69-53 του Κεραυνού,  για την  7η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 30/11/2019

Αποτελέσματα
7η αγωνιστική
Απόλλων Καρδίτσας – Σουφλάρια  (1/12/2019)

«Φόρτσαρε» στο τέλος και επικράτησε της Καλαμπάκας ο ΓΣ Νίκαιας

Ανεβάζοντας ρυθμό στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΓΣ Νίκαιας , επικράτησε του ΑΟ Καλαμπάκας με 93-76 και έκανε την δεύτερη νίκη του στον δεύτερο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Επτά στα επτά ο ΓΣ Αμπελώνα , 75-68 την ΑΕΛ

Επιστροφή στις νίκες , μετά την κακή παρένθεση του αγώνα κυπέλλου,  για τον ΓΣ Αμπελώνα , που επικράτησε της αξιόμαχης ΑΕΛ με 75-68.

Διπλό στη Λάρισα επί του Μύτικα οι Δαναοί Τρικάλων

Την πρώτη τους νίκη έκαναν οι Δαναοί , που με νέο προπονητή στον πάγκο τους τον Γιάννη Τσίμα, κέρδισαν στη Λάρισα τον Μύτικα με σκορ 55-52 .

Πήραν το ντέρμπι με τον ΑΟ Τρίκαλα οι Γόμφοι

Για την 7η αγωνιστική στον Β όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ, η ομάδα των Γόμφων , επικράτησε σε ένα παιχνίδι με ιδιαίτερα χαμηλό σκορ του ΑΟΤ με 55-48, κάνοντας το 7 στα 7 .

Δηλώσεις από τον αγώνα Περιστέρι - Λάρισα ΚΑΕ

Δεν τα κατάφερε ο Α.Σ. Καρδίτσας κόντρα στον Απόλλων Πάτρας

Επιβλητική παρουσία από τον Απόλλωνα Πάτρας που πέρασε από την έδρα της Καρδίτσας , έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Τσάμη , με σκορ 65-81.

Τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Ανδρών (9η αγωνιστική )

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αποτελέσματα Basket League (9η Αγωνιστική) 30/11/2019

Tα αποτελέσματα  της Α1 Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής (9η Αγωνιστική) 30/11 και 1/12/2019

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Ήττα από το καλύτερο Περιστέρι για την Λάρισα

Την ήττα γνώρισε η ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ από το καλύτερο Περιστέρι με 101-63, για την 9η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος.

Αποτελέσματα Α1 ΕΣΚΑΘ 30/11/2019 (1ος και 2ος ΟΜΙΛΟΣ) .Συνεχής ενημέρωση

Αποτελέσματα 1ου ομίλου

Ζωντανά ΤΩΡΑ ο αγώνας ΑΕΒΔ-Ίωνας (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Πελασγιώτιδα - Πυρσός 49-56 (παιδικό Λάρισας)

Σε ένα όμορφο παιχνίδι που έγινε στο κλειστό του Αγίου Θωμά ο Πυρσός επικράτησε της Πελασγιώτιδας με 49-56 για τον δεύτερο όμιλο του παιδικού Λάρισας.

Ολύμπια - ΕΑΛ 75-37 (παιδικό Λάρισας)

Το 4 στα 4 έκανε το παιδικό της Ολύμπια , επικρατώντας της ΕΑΛ με 75-37 για τον τρίτο όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος Λάρισας.

ΕΑ Λάρισας– ΓΑΣ Παλαμά 58-53 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα (54-53 14'' πριν την λήξη), η ΕΑΛ επικράτησε στο κλειστό του Αλκαζάρ του ΓΑΣ Παλαμά με 58-53 και έκανε την έκτη της νίκη σε επτά παιχνίδια , στον δεύτερο όμιλο της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Ν. Κεραυνός - Γ.Σ.Φαλάνης 74-64 (παιδικό Λάρισας)

Το έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης χρειάστηκε για να επικρατήσει τελικά ο Ν. Κεραυνός  του Γ.Σ.Φαλάνης με σκορ 74-64 (61-61κ.α.), για τον δεύτερο όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος Λάρισας.

Tα Highlights του αγώνα Ολυμπιακός - Μιλάνο 91-70 (Euroleague)

Αποτελέσματα -Βαθμολογία Euroleague (29/11/2019)