Τετάρτη 31 Μαΐου 2017

Ανανέωσαν Τότση-Παγκαλίδου-Αγαγιώτη με Ολυμπιακό Βόλου

Aκόμη μια χρονιά θα ενισχύσει την προσπάθεια του Ολυμπιακού Βόλου η Ιωάννα Τότση , μια φέρελπις αθλήτρια με πολλά αγωνιστικά προσόντα .

Πρόγραμμα ειδικού πρωταθλήματος ανόδου στην Α2 Γυναικών Νότιος Όμιλος. Στις 2/6 η κλήρωση για τον Απόλλων Καρδίτσας

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για το ειδικό πρωτάθλημα για την άνοδο στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών (Όμιλος Νότου). Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στο γήπεδο του Μετς 21-26 Ιουνίου του 2017.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ου ΥΠΟΟΜΙΛΟΥ
1η αγωνιστική 21/06
ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ- ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΗ

Ο ΑΠ.Α.Σ. " Τα Φανάρια " του Μάμμου Θεόδωρου στο ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Γ’ Ανδρών (Πρόγραμμα)

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για το ειδικό πρωτάθλημα για την άνοδο στην Γ’ Εθνική Κατηγορία Ανδρών (2ος Όμιλος Νότου) στο οποίο συμμετέχει  και  ο ΑΠ.Α.Σ. " Τα Φανάρια " πρωταθλητής Κυκλάδων με προπονητή τον Λαρισαίο Θοδωρή Μάμμο. Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στο γήπεδο Εσπέρου Καλλιθέας 21-25 Ιουνίου του 2017.

Το πρόγραμμα:
ΤΕΤΑΡΤΗ 21/06/2017
16.00 ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ - ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ
18.00 ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ - ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ

Ανανέωσε με Γόμφους ο Θωμάς Τσίγκας

Με την ανάληψη των καθηκόντων του Θοδωρή Ψύρρα ξεκίνησε και ο σχεδιασμός για την ολοκλήρωση του ρόστερ του Γ.Σ.Γόμφων.
Πρώτη κίνηση του συλλόγου ήταν η ανανέωση της συνεργασίας με τον Θωμά Τσίγκα που ήταν ένας από τους κορυφαίους συντελεστές της πετυχημένης  φετινής χρονιάς.

Ξεκίνησε το 21o Εσωτερικό τουρνουά του Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ (φώτο)

Με απόλυτη επιτυχία ξεκίνησε το 21ο καλοκαιρινό τουρνουά μπάσκετ του Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ στις εγκαταστάσεις του συλλόγου, το οποίο θα διαρκέσει μέχρι τις 28/6/2017.
Κατά την 1η εβδομάδα διεξήχθησαν συναρπαστικοί αγώνες σε όλες τις κατηγορίες, με τους αθλητές και αθλήτριες να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό αν και ο καιρός δεν ήταν σύμμαχος τους.