Τετάρτη 23 Φεβρουαρίου 2022

Α.Σ. Βαλίος - Ελασσόνα 71-51 (Α2 ΕΣΚΑΘ) - Βαθμολογία - Φωτορεπορτάζ

Ακόμη μια σημαντική επιτυχία για τον Α.Σ. Βαλίος που επικράτησε με 71-51 της Ελασσόνας σε εξ αναβολής αγώνα για την 10η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ στο κλειστό του Αλκαζάρ

Ολυμπιονίκης - Άδμητος Βελεστίνου 74-51 (Β ΕΣΚΑΘ) - Βαθμολογία

O Ολυμπιονίκης  σε εμβόλιμο παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής  της Β΄ ΕΣΚΑΘ , ανεβάζοντας ρυθμούς από την πρώτη περίοδο,  επικράτησε του Άδμητου Βελεστίνου με 74-51.

Ήττα στη Λευκάδα για τη Νίκη Βόλου - Βαθμολογία Β΄ Εθνικής

Η Δόξα Λευκάδος στο εξ αναβολής παιχνίδι για τη 14η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β' Εθνικής, μετέτρεψε το ντέρμπι με την Νικη Βόλου σε... περίπατο στην 4η περίοδο , καθώς μ΄ ένα επιμέρους 21-8,  όχι μόνο πήρε το ροζ φύλλο αγώνα , αλλά κάλυψε παράλληλα και τη διαφορά των 10 πόντων, με την οποία είχε ηττηθεί στον 1ο γύρο (64-54).

Ολυμπιακός – Μπουρζ 60-73 (Eurocup Γυναικών)

Δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός απέναντι στην Μπουρζ, καθώς σε αγώνα για τη φάση των «8» του Eurocup Γυναικών γνώρισε την ήττα στο ΣΕΦ από την γαλλική ομάδα 73-60. Ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί την επόμενη εβδομάδα στη Γαλλία.

Ελευθερία Μοσχάτου – ΠΑΟΚ 76-61 (A1 Γυναικών)

Σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών η Ελευθερία Μοσχάτου επιβλήθηκε του ΠΑΟΚ με 76-61.

“Άλωσε” και την Νέα Ερυθραία ο Α.Σ. Καρδίτσας.

Δέκατη τέταρτη νίκη για τον ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΙΟ Α.Σ. Καρδίτσας στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής , κθώς πέρασε και από τη Νέα Ερυθραία, επικρατώντας του Πανερυθραϊκού με 75-85.

Aποτελέσματα - Βαθμολογία και τα Φ.Α. της Α2’ Εθνικής (23/2/2022)

Σε αγώνες για την 18η αγωνιστική της Α2 Ανδρών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Ορισμοί Διαιτητών-Κομισάριων Α1 - Α2 Γυναικών (26-27/2)

Η ΕΟΚ ανακοίνωσε τους διαιτητές & Κομισάριους των αγώνων της Α1 και Α2 Γυναικών .

Ορισμοί Διαιτητών-Κομισάριων Γ΄ Εθνικής (27/2)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων της Γ’ Εθνικής Ανδρών είναι:

Ορισμοί Διαιτητών-Κομισάριων Β΄Εθνικής (27/2)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων της Β’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

Ορισμοί Διαιτητών-Κομισάριων Α2 Ανδρών (19η αγων.)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 19ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Ζωντανά στις 17:00 ο αγώνας Πανερυθραϊκός-ΑΣ Καρδίτσας (Α2 Εθνική)

O ΟΠΑΠ Χρυσός Χορηγός της ΕΟΚ και των Εθνικών Ομάδων (Φώτο)

Ο ΟΠΑΠ, ο μεγαλύτερος υποστηρικτής του ελληνικού αθλητισμού διαχρονικά, και η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης (ΕΟΚ) ανακοίνωσαν την Τετάρτη 23 Φεβρουαρίου 2022, την έναρξη της χορηγικής τους συνεργασίας, σε ειδική εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο Ολυμπιακό Γυμναστήριο Άνω Λιοσίων.

Συλλυπητήρια ανακοίνωση ΣΔΚΜ για το θάνατο του Θωμά Κουκουλέτσου

Το Δ.Σ. του Συνδέσμου Διαιτητών Καλαθοσφαίρισης Ν. Μαγνησίας εκφράζει τα συλλυπητήρια του στους οικείους του Τόμμη Κουκουλέτσου για το θάνατο του.