Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2019

Ιωλκία - BC Volos 60-59 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Η Ιωλκία έκανε την μεγάλη ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο καθώς γύρισαν από το -7 (39-46) του τρίτου δεκαλέπτου , καταφέρνοντας τελικά να επικρατήσουν με 60-59 του BC Volos.

Κρόνος Τρικάλων - ΑΕΤ 59-105 ( Α2 ΕΣΚΑΘ)

Εύκολη νίκη για την ΑΕΤ που επικράτησε του Κρόνου Τρικάλων με 59-105 και παρέμεινε μόνη πρώτη στο 2ο όμιλο της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Ίκαρος Νεάπολης - Ολυμπιακός Καρδίτσας 52-47 ( Α2 ΕΣΚΑΘ)

Σ΄ ένα παιχνίδι με αρκετές διακυμάνσεις ο Ίκαρος Νεάπολης ανεβάζοντας στροφές στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφερε και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας με 52-47 του Ολυμπιακού Καρδίτσας.

Σπουδαία νίκη της ΕΑΛ επί των Μάγων με 43-34

Μεγάλη νίκη για την ΕΑΛ η οποία επικράτησε με 43-34 στο ντέρμπι με αντίπαλο τους Μάγους Τρικάλων για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το buzzer beater τρίποντο του Αλεξόπουλου από τoν αγώνα ΓΣΦαρσάλων- Αίολος (U-21)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 26/1/2019

Δημ. Ευξεινούπολης - Αρμένιο (27/1/2019)

Δηλώσεις Λίβανου μετά τον αγώνα Ερμής Αγιάς - Διαγόρας Δρυοπιδέων (26/1/2019)

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Ερμής Αγιάς - Διαγόρας Δρυοπιδέων.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 26/1/2019

13η Αγωνιστική
Αναγέννηση Καρ. - Ελασσόνα (27/1/2019)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 26/1/2019

Γ.Σ.Αλμυρού - Κεραυνός  87-67

Μεγάλο διπλό στην Καβάλα για τον Α.Σ. Καρδίτσας

Σημαντική νίκη για την ομάδα του Γιάννη Τζήμα , που νίκησε με 72-75 στην Καβάλα την τοπική ομάδα και έκλεισε νικηφόρα τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος.

Ένα ακόμη νικηφόρο «θρίλερ» για τον Ερμή Αγιάς Λάρισας - Δηλώσεις Λίβανου.

Ασυμβίβαστος με την ήττα στο γήπεδό του δείχνει ο Ερμής Αγιάς-Λάρισας, επικρατώντας και σήμερα στο κλειστό της Νεάπολης του Διαγόρα μετά από ένα «θρίλερ» με σκορ 72-71.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής (15η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Ανδρών (26/1/2019).

Οι αγώνες αναλυτικά:

Επιστροφή Στρατίκη στη Νίκη Βόλου.

Ο Σπύρος Στρατίκης  θα είναι ο νέος βοηθός προπονητή στην αντρική ομάδα μπάσκετ της Νίκης Βόλου , που βρήκε άμεσα τον αντικαταστάτη του Στέφανου Τύμπα μετά την  παραίτησή του.

Νίκη Βόλου : Λύση συνεργσίας με Στέφανο Τύμπα

Η Δ.Ε. του τμήματος καλαθοσφαίρισης της Νίκης Βόλου έκανε δεκτή την παραίτηση του προπονητή Στέφανου Τύμπα, λόγω βεβαρημένων επαγγελματικών υποχρεώσεων.

Αποτελέσματα -Βαθμολογία Euroleague (25/1/2019)