Ακαδημία Φούντας – ΓΣ Αγίου Κωνσταντίνου 69-60

5η Αγωνιστική
Δαναοί-Καλαμπάκα 65-91
Κρόνος-Αίολος Β΄ 77-66

Ολυμπιακός Καρδίτσας – Κρόνος Τυρνάβου 64-68 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Με νίκη εκτός έδρας έκλεισε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ για  το 2019 ο Κρόνος Τυρνάβου , επικρατώντας  στην Καρδίτσα του τοπικού Ολυμπιακού με 64-68.

ΓΑΣ Παλαμά – Φαλώρεια 71-34 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Με νέα άνετη επικράτηση , αυτή τη φορά επί της  Φαλώρεια με σκορ 71-34, για την 10η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ, εκλεισε τις υποχρεωσεις του για το 2019 ο ΓΑΣ Παλαμά .

Νίκη επί της Sports Academy για τον Μύτικα .

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση και έχοντας προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, οι παίκτες του Μύτικα κατάφεραν να φύγουν νικητές από το γήπεδο απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα της Sports Academy  κερδίζοντάς την με 68-51.

«Πάλεψε» κόντρα στην ΑΕΚ η ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ - Δηλώσεις Παπαθεοδώρου και Αγγέλου

Κάνοντας μεγάλη προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά αφού προηγήθηκε ένα κακό πρώτο δεκάλεπτο, για να «γυρίσει» το ματς, αλλά χωρίς να τα καταφέρει, η ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ ηττήθηκε από την ΑΕΚ με 86-76 από την ΑΕΚ στο κλειστό γυμναστήριο της Νεάπολης.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 22/12/2019

10η αγωνιστική
ΕΑ Λάρισας– Απόλλων Καρδίτσας 77-52

Νίκη στο καλάθι επί του ΦΟ Αριδαίας για την Αναγέννηση Καρδίτσας

Αγχωτική εντός έδρας νίκη για την Αναγέννηση Καρδίτσας που επικράτησε με 82-80  της Αριδαίας  , για την 10η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

ΕΑ Λάρισας– Απόλλων Καρδίτσας 77-52 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Με νίκη έκλεισε το 2019 η αντρική ομάδα της ΕΑΛ επικρατώντας στο κλειστό του Αλκαζάρ του Απόλλωνα Καρδίτσας με 77-52 για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Ηττα στους Μαχητές Πειραματικό Πεύκων για τον ΓΣ Φαρσάλων.

Την ήττα με 61-55 γνώρισε ο ΓΣ Φαρσάλων το απόγευμα της Κυριακής σε παιχνίδι, που έγινε στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο της Β’ Εθνικής στην έδρα απο των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων.

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής 4 ΟΜΙΛΟΙ (22/12/2019) .Συνεχής ενημέρωση

Τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής  έχουν ως εξής:

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (22/12/2019) .Συνεχής ενημέρωση

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αήττητος κλείνει το 2019 ο Αίολος Τρικάλων, 94-84 τον Ολυμπιακό Βόλου

Ακόμα μία νίκη στη φετινή σεζόν κατέκτησε ο Αίολος Τρικάλων επικρατώντας σήμερα το απόγευμα στο ΚΓ Κατσιμήδου με 94-84 του Ολυμπιακού Βόλου,  κλείνοντας αήττητος το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής για  το 2019.

Ιδανική νίκη κόντρα στον ΑΓΣΙ και… κορυφή στις γιορτές για την Νίκη Βόλου.

Στην κορυφή του 3ου ομίλου της  Γ’ Εθνικής κατηγορίας θα βρει την Νίκη Βόλου η αλλαγή του χρόνου , καθώς οι παίκτες του Κοσμάτου παίζοντας όμορφο μπάσκετ και κυρίως μετά το πρώτο δεκάλεπτο , κατάφεραν να πάρουν ακόμα ένα ροζ φύλλο αγώνα , κερδίζοντας στο κλειστό της Ν. Ιωνίας , τον ΑΓΣ Ιωαννίνων με 91-67 .

Πήραν το διπλό στη Βέροια οι Ίκαροι Τρικάλων

Οι Ίκαροι Τρικάλων ανεβάζοντας στροφές μετά το πρώτο δεκάλεπτο δεν συνάντησαν καμία δυσκολία να επικρατήσουν στην Βέροια των Αετών με 48-72.

Στιγμιότυπα του αγώνα Μαρίνος Αντύπας – Νέοι ΑΣΚ 66-58 (Β΄ΕΣΚΑΘ) 22/12/2019

Τιτάνες Αλμυρού-Αναγέννηση Καλοχωρίου 70-43 (B΄ΕΣΚΑΘ)

Με νίκη έκλεισαν τις υποχρεώσεις τους στον 1ο όμιλο της Β΄ΕΣΚΑΘ για το 2019 οι Τιτάνες Αλμυρού, επικρατώντας της Αναγέννησης Καλοχωρίου με σκορ 70-43.

Ανάληψη - Αιολικός 36-93 (Παιδικό Μαγνησίας)

Για την 4η αγωνιστική του δευτέρου γύρου του παιδικού πρωταθλήματος Μαγνησίας ο Αιολικός επικράτησε στην έδρα της Ανάληψης με σκορ 36-93.

Αποτελέσματα-Βαθμολογία Εφηβικού Μαγνησίας (21/12/2019)

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος  Εφήβων Μαγνησίας   είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Εφηβικού Λάρισας (22/12/2019)

ΝΙΚΑΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣ ΝΙΚΑΙΑ 2012  114-81
ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΝΕΟΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Αναβολή)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία παιδικού Καρδίτσας (22/12/2019)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΚΑΡ.1 -  ΣΟΦΑΔΕΣ (Αναβολή)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (22/12/2019) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα  της Α1 Γυναικών, είναι:

Βαριά ήττα από τον Παναθλητικό για την Ολύμπια .

Την ήττα γνώρισε η γυναικεία ομάδα της Ολύμπια από την πρωτοπόρο ομάδα του Παναθλητικού Συκεών με σκορ 81-35 στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Γυναικών.

Μαρίνος Αντύπας – Νέοι ΑΣΚ 66-58 (Β΄ΕΣΚΑΘ) φώτο

Την έκτη του νίκη πραγματοποίησε ο Μαρίνος Αντύπας στον 2ο όμιλο της Β ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας των Νέων του Α.Σ.Καρδίτσας με 66-58.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (22/12/2019).

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Πλατύκαμπος-Σκόπελος 51-48 (Β΄ΕΣΚΑΘ) vid

Την τρίτη του νίκη πραγματοποίησε ο Πλατύκαμπος στον πρώτο όμιλο της Β ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας του Α.Ο. Σκοπέλου με 51-48.

Ολυμπιάδα-Ολύμπια 43-60 (Nεανίδων)

Ζευγάρωσε τις νίκες η Ολύμπια στο πρωτάθλημα Νεανίδων, επικρατώντας  της Ολυμπιάδας  με 43-60 , έχοντας πρώτη σκόρερ την Τσιούρβα με 15 πόντους και 1 τρίποντο.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Κορασίδων (1ος Όμιλος) 21/12/2019

1ος Όμιλος
Α.Ε.Β.ΔΙΜΗΝΙΟΥ Α.Σ.ΙΩΝΙΚΟΣ  28-42

Τιτάνες Παλαμά-Απόλλων Καρδίτσας 37-26 (κορασίδων)

Οι Τιτάνες Παλαμά επικράτησαν του Απόλλωνα Καρδίτσας με 37-26 για τον πρώτο όμιλο του πρωταθλήματος κορασίδων.

Ν. Κεραυνός - Πελασγιώτιδα 43-73 (παιδικό Λάρισας)

Η Πελασγιώτιδα δεν δυσκολεύτηκε να κάνει την 5η της νίκη επικρατώντας του Ν. Κεραυνού με 43-73 για τον 2ο όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος Λάρισας.

Φαλάνη-Ολύμπια 54-76 (Κορασίδων)

Αήττητη συνεχίζει η Ολύμπια στον 2ο όμιλο του πρωταθλήματος κορασίδων , επικρατώντας στην Φαλάνη της τοπικής ομάδας με 54-76.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Κορασίδων (2ος Όμιλος) 21/12/2019

2ος Όμιλος
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ  37-26
ΓΣΦΑΛΑΝΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΕ  54-76

Α.Σ.Φαρσάλων-Ερμής Αγιάς 2018 73-70 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Την πρώτη του νίκη στο 1ο όμιλο της Α2 ΕΣΚΑΘ  έκανε ο Α.Σ.Φαρσάλων που επικράτησε χθες το απόγευμα του Ερμή Αγιάς 2018 με σκορ 73-70.

Δήμητρα Ευξεινούπολης-BC Volos 52-58 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Μεγάλη νίκη παρά της απουσίες της πέτυχε το BC Volos στην έδρα της Δήμητρας Ευξεινούπολης με σκορ 52-58.

Νέοι ΑΕΛ-Σκιάθος 56-55 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Με νίκη συνέχισε η νεανική  ομάδα της ΑΕΛ - Τμήμα Μπάσκετ Ακαδημίες για το ανδρικό πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ, επικρατώντας της Σκιάθου με 56-55.

Ιωλκία-Ανάληψη 73-79 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι η Ανάληψη επικράτησε στην παράταση της Ιωλκίας με 73-79 και συνέχισε το αήττητο σερί της κάνοντας το 9 στα 9 στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Νέος Κεραυνός – Κρόνος Τρικάλων 77-54 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Μετά το άτυχο αποτέλεσμα της προηγούμενης αγωνιστικής , ο Νέος Κεραυνός επανήλθε στις νίκες επικρατώντας του Κρόνου Τρικάλων με 77-54, σκοράροντας μάλιστα όλοι οι παίκτες που είχε στην διάθεσή του ο Γιώργος Παππάς.

Κένταυρος Ζαγοράς-Ίκαρος Νεάπολης 51-50 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Ο Κένταυρος Ζαγοράς , με καλάθι του Κοντογιώργου ακριβώς με την λήξη του αγώνα επικράτησε του Ίκαρου Νεάπολης με 51-50 και έκανε την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα με προπονητή τον Κώστα Δέρβο.

Ο Σπάρτακος “απέδρασε” με το διπλό από τη Νικαια 2012.

Σε ένα παιχνίδι με ένταση και πάθος , ο Σπάρτακος έφυγε με το διπλό από το κλειστό Ι. Πατάκης επικρατώντας 75-76 της Νίκαιας 2012.

Άνετα 71-46 τον Ελευθεριακό ο Κεραυνός

Με άνετη νίκη επί του Ελευθεριακού στο κλειστό του Αγ. Θωμά έκλεισε τις αγωνιστικές  του υποχρεώσεις για το 2019 ο Κεραυνός.

Καθαρή επικράτηση επί της ΑΕΒΔ για τον Φοίβο.(vid)

Έχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο Φοίβος επικράτησε στο κλειστό της Γιάννουλης της ΑΕΒΔ , που ήλθε στη Λάρισα με μόλις 8 παίκτες , με σκορ 69-61 .

Ανόρθωση-Ολυμπιακός 30-62 (Εφηβικό Μαγνησίας)

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 30-62 της Ανόρθωσης στο εφηβικό πρωτάθλημα Μαγνησίας.

Στιγμιότυπα του αγώνα Νίκαια 2012 – Σπάρτακος 75-76 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Στιγμιότυπα του αγώνα Νέος Κεραυνός – Κρόνος Τρικάλων 77-54 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Νίκη στην Καλαμπάκα με το μυαλό στο final four του κυπέλλου η Σοφάδες

Ύστερα από ενδιαφέρον παιχνίδι ο  ΓΣ Σοφάδων  επικράτησε στην Καλαμπάκα του τοπικού ΑΟΚ με 54-76, ανεβάζοντας την ψυχολογία του  μία εβδομάδα πριν ριχθεί στη μάχη του final four του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ.

«Πέρασε» από τον Γ.Σ.Βόλου η Αγριά

Ανεβάζοντας στροφές μετά το πρώτο ημίχρονο η Αγριά επικράτησε στο κλειστό «Βάκης Παρασκευόπουλος» του Γ.Σ.Βόλου με 71-57.