Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2024

Σκληρή μάχη στην Πάτρα: Ο Αίολος Αγυιάς επικράτησε του ΓΣ Σοφάδων με 76-71

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της National League 1, ο Αίολος Αγυιάς Πατρών επικράτησε του ΓΣ Σοφάδων με σκορ 76-71 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Οι παίκτες του Νίκου Κακλαμάνου ξεκίνησαν δυναμικά, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα 16-19. Στη συνέχεια, οι Σοφάδες κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 40-43.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ομάδα της Πάτρας αντέδρασε και πέρασε μπροστά στο σκορ (59-55), εκμεταλλευόμενη κάποια λάθη των φιλοξενούμενων. Παρά την προσπάθεια των παικτών του ΓΣ Σοφάδων να επιστρέψουν στη διεκδίκηση της νίκης στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο Αίολος Αγυιάς διατήρησε τον έλεγχο και τελικά πήρε τη νίκη με 76-71.

Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΓΣ Σοφάδων 76-71
Δεκάλεπτα: 16-19, 40-43, 59-55, 76-71
Διαιτητές: Μαρινάκης-Μπακετέα-Τσακιράκη
Αίολος Αγυιάς Πατρών (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 8, Φραντζής 23 (7), Νιφόρας 6, Μπαρδάκας 20, Χονδρόπουλος 11 (3), Μαντίκος 5, Οικονομόπουλος 3 (1), Οικονομίδης, Χριστοφοράτος.
ΓΣ Σοφάδων (Κακλαμάνος ): Δήμος 4, Καμπερίδης 16, Χαντζής 14 (2), Μπουντούρης 12 (2), Πασαγιάννης 3, Νικολής 6, Γρυλλής 2, Επαμεινώνδας 14 (3), Παπανικολάου, Γκιγκαούρι, Κουτσιόγκουλος.