Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019

Ίωνας Βόλου: Εύκολα τον Αστέρα 72-46 - Βράβευσε τον Σπύρο Βαβουλιώτη.

Η ομάδα του Ίωνα  παίζοντας όμορφο μπάσκετ κέρδισε εύκολα τον Αστέρα με 72-46 , με τον Πρέκα να χρησιμοποιεί όλους τους παίχτες που είχε στην διάθεσή του  και μάλιστα έπαιξε και ο 14 χρόνος Παπαδούλης.

Νίκη ψυχολογίας επί της Ελασσόνας για την ΑΕΤ .

Την τρίτη της νίκη έκανε η ΑΕΤ που επικράτησε εντός έδρας της Ελασσόνας με 73-60 , έχοντας σε μεγάλη μέρα για ακόμα μια φορά τον Μαρτζέλη , ο οποίος σημείωσε 27 πόντους με 5 τρίποντα και ήταν ο πρώτος σκόρερ του αγώνα.

ΓΣ Μουζακίου – ΕΑ Λάρισας 43-66 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Εκτός έδρας νίκη για την ΕΑΛ η οποία πέρασε από το Μουζάκι επικρατώντας του Γ.Σ.Πασσιαλή Μουζακίου με 43-66 για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Εύκολα τον Μύτικα 77-46 οι Γόμφοι .

Συνεχίζει την αήττητη πορεία του ο Γ.Σ.Γόμφων στον δεύτερο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ , καθώς δεν συνάντησε δυσκολία να επικρατήσει στο κλειστό του Μουζακίου του Μύτικα με 77-46 και να κάνει το 9 στα 9 , έχοντας πλέον στο μυαλό του το ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τον Αμπελώνα.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 14/12/2019

Αποτελέσματα
9η αγωνιστική
Απόλλων Καρδίτσας – ΓΑΣ Παλαμά (15/12/2019)

Ανόρθωση-Νέοι ΑΕΛ 99-57 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Εύκολη νίκη για την Ανόρθωση που από την αρχή πήρε μεγάλη  διαφορά στο σκορ , 28-10 στο 10λεπτο, 53-21 στο ημίχρονο και 83-34 στο 30’. επί των Ν. ΑΕΛ , καθώς υπήρχε μεγάλη διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 14/12/2019

Σκιάθος-Κενταυρος Ζαγοράς (15/12/2019)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)14/12/2019

9η Αγωνιστική
Αγριά-Κεραυνός 81-55

Διπλό στη Λάρισα επί της Sports Academy για τους Δαναούς. (Φώτο)

Σε ένα ματς το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες και το οποίο ήθελαν και οι δύο ομάδες για να ανασάνουν βαθμολογικά, οι Δαναοί έδειξαν χαρακτήρα στο κλειστό Αγίου Θωμά στη Λάρισα και επικράτησαν της Sports Academy με σκορ 62-60.

Ανακοίνωση κατά της διαιτησίας από την Λάρισα ΚΑΕ

Με ανακοίνωσή της η ΚΑΕ Λάρισα βάλει κατά της διαιτησίας του αγώνα με τον Πανιώνιο και συγκεκριμένα προς τον τρίτο διαιτητή τον κ. Παντελίδη.

Με σπασμένα φρένα πέρασε από τη Νίκαια ο ΑΟΤ.

Με νέο προπονητή στον πάγκο τον Αλέξη Παναγιώτου, ο Α Ο Τρίκαλα επικράτησε στο κλειστό "Ι. Πατάκης" του Γ Σ Νίκαιας  με σκορ 108-70 και συνέχισε να  διατηρείται στο γκρουπ των πρώτων ομάδων στον Β όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 14/12/2019

Γόμφοι – Μύτικας Λάρισας  77-46

Τεράστιος Α.Σ. Καρδίτσας, 58-49 τον Ολυμπιακό.

Τεράστια νίκη, βαθμολογικής και ψυχολογικής σημασίας, πέτυχε η ομάδα του Α.Σ. Καρδίτσας  με 58-49 απέναντι στον Ολυμπιακό και επέστρεψε στις επιτυχίες.

Δηλώσεις Βαγγέλη Αγγέλου και Λίνου Γαβριήλ. μετά τον αγώνα Πανιώνιος - Λάρισα 74-71

«Έχασε» την ευκαιρία για το διπλό η Λάρισα

Σ’ ένα εξαιρετικά ενδιαφέρον ματς η ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ ηττήθηκε στο Π. Φάληρο με 74-71 από τον Πανιώνιο, αποτέλεσμα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Ανδρών (11η αγωνιστική )

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής (11η Αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα Basket League (10η Αγωνιστική) 14-15/12/2019

Tα αποτελέσματα  της Α1 Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα Α1 ΕΣΚΑΘ 14/12/2019 (1ος και 2ος ΟΜΙΛΟΣ) .Συνεχής ενημέρωση

Αποτελέσματα 1ου ομίλου

Σπάρτακος - Α.Σ.Ολυμπιάδα 62-76 (Νεανίδων) Βαθμολογία

Ανεβαζοντας ρυθμό απο το δευτερο δεκάλεπτο η Ολυμπιάδα επικράτησε με  62-76 του Σπάρτακου στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικης του πρωταθλήματος Νεανίδων.

Πελαργός - ΑΕΔ Πλατυκάμπου 48-28 (Εφηβικό Λάρισας)

Σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του εφηβικού πρωταθλήματος Λάρισας , ο Πελαργός επικράτησε της ΑΕΔ Πλατυκάμπου με σκορ 48-28 και έκανε την τρίτη του νίκη σε  τέσσερις αγώνες.

ΑΕΒΔ - Γ.Σ.Βόλου 58-66 (παιδικό Μαγνησίας).

Μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα που κρίθηκε στην παράταση , η παιδική ομάδα του Γ.Σ.Βόλου επικράτησε της ΑΕΒΔ με 58-66 .

Τιτάνες Αλμυρού - Ανάληψη 71-65 (εφηβικό Μαγνησίας)

Αήττητοι συνεχίζουν στο εφηβικό πρωτάθλημα Μαγνησίας οι Τιτάνες Αλμυρού , καθώς έκαναν το 5 στα 5,  επικρατώντας και της Ανάληψης με 71-65 .

Με επιτυχία η συγκεντρωτική προπόνηση του κλιμακίου Θεσσαλίας (φώτο)

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 14/12/2019 στο κλειστό του Αγίου Θωμά στην Λάρισα  η συγκεντρωτική προπόνηση-επιλογή καλαθοσφαιριστών του  κλιμακίου Θεσσαλίας , με έτος γέννησης το 2006 , από τον υπεύθυνο ομοσπονδιακό κ. Δοξάκη Γ.  και  τους ομοσπονδιακούς περιφερειακούς προπονητές Θεσσαλίας κκ Μυριντζή Αντώνη  και Τζέλλα Ευάγγελο .

Tα Highlights του αγώνα Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός 98-86 (Euroleague)