Τετάρτη 6 Ιανουαρίου 2021

Νίκη με φοβερή ανατροπή η Λάρισα Bread Factory. Δηλώσεις Γιατρά - Παπανικολόπουλου (Φώτο)

Με επική ανατροπή στην τελευταία περίοδο η Λάρισα κατάφερε να φτάσει στη νίκη απέναντι στον Προμηθέα Πάτρας , γυρίζοντας από  το -17 στο οποίο βρέθηκε να χάνει στα μέσα της 3ης περιόδου (38-55) , έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Τζέρι Σμιθ που στο τέταρτο δεκάλεπτο ήταν συγκλονιστικός.

Παράταση έως τέλος Απριλίου οι θητείες των ΔΣ των αθλητικών σωματείων.

Παρατάθηκε η θητεία των διοικητικών συμβουλίων και των λοιπών καταστατικών οργάνων των αθλητικών σωματείων και συλλόγων, έως και για τέσσερις (4) ακόμη μήνες, μέχρι και τις 30/04/2021, με Κοινή Απόφαση (Β’ 5770, 29/12/2020) του Υφυπουργού Πολιτισμού, Λευτέρη Αυγενάκη και των Υπουργών Υγείας, Βασίλη Κικίλια και Εσωτερικών, Τάκη Θεοδωρικάκου.

Ορισμοί Διαιτητών-Κομισάριων Α1 Ανδρών (11η αγων., 9-11/1)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 11ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών, είναι:

Διεθνείς ορισμοί για Χ. Καρακατσούνη και Δ. Ζαχαρή από την FIBA.

Οι Βολιώτες  διαιτητές μπάσκετ Χαράλαμπος Καρακατσούνης και Δημήτρης Ζαχαρής ορίστηκαν από την FIBA να διευθύνουν διεθνείς αγώνες  για το Europe Cup και το EuroCup Women αντίστοιχα.