Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020

Επιστροφή στις νίκες για τον ΑΟΤρίκαλα , 86-67 την Καλαμπάκα

Επέστρεψε στις νίκες ο Α Ο Τρίκαλα, επικρατώντας στο Δημοτικό κλειστό του Α Ο Καλαμπάκας με σκορ 86-67.
Καλή εμφάνιση από πλευράς Τρικάλων που άφησαν πίσω τους την κακή παρένθεση του προηγούμενου αγώνα. Έπαιρνε διαφορές από την αρχή του αγώνα ο ΑΟΤ, η ομάδα της Καλαμπάκας κατάφερνε κυρίως στο πρώτο μέρος να μην ξεφεύγει το σκορ και να ακολουθεί .

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Τρίκαλα βελτίωσαν άμυνα και επίθεση και πήραν τη νίκη. Μια μικρή ένταση στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα είχε σαν αποτέλεσμα να αποβληθεί ο Λεπενιώτης αλλά και παράγοντες τόσο του ΑΟΤ όσο και της Καλαμπάκας.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης, το τεχνικό επιτελείο,οι συμπαίκτες και μέλη της Διοικούσας επιτροπής του τμήματος Μπάσκετ ευχήθηκαν ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στον Γιώργο Λεπενιώτη με υγεία και πολλές επιτυχίες!

ΑΟ Τρίκαλα – ΑΟ Καλαμπάκας  86-67
Τα δεκάλεπτα:19-13, 44-34, 68-45, 86-67
Διαιτητές : Ξέρας - Καραχρήστος Γ.
Α.Ο.Τρίκαλα (Παναγιώτου) Λεπενιώτης 7,Γκαντιάς 17 (2),Μπέφας 4,Τόλλιος 15(5),Απέργης, Ούτος 5 (1), Νικόπουλος 8 (1), Γουλιώτης 5 (1),Διαλεσιώτης 4,Φούντας 20 (2), Μερίτσης
Α.Ο.Καλαμπάκα (Κουρμέτζας)Ταμπάκου , Παπαγεωργίου 13(1), Παλάσκας , Τσιτσάνης 9, Ροδόπουλος 19(1), Τούλας 6(1), Μπαρσάκης ,  Κουρμέτζας 12, Διβάνης 8, Δήμος.