Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020

Ήττα στο Παγκράτι για τον Α.Σ. Καρδίτσας

Σε ένα δραματικό παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα, ο Α.Σ.Καρδίτσας KSD γνώρισε την ήττα με 70-66 στο κλειστό γυμναστήριο του Μετς από το Παγκράτι.
Στην πρώτη περίοδο το ματς ήταν σε απόλυτη ισορροπία με το σκορ στο 16-16, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στο +10 στο ημίχρονο με 34-24. Στην τρίτη περίοδο, ο Α.Σ.Κ. επέστρεψε στο ματς μειώνοντας στο 30' σε 52-48, οδηγώντας το ματς στην κρίσιμη τελευταία περίοδο.

Με το σκορ στο 68-66, οι "κυανόλευκοι" είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν στα 6'' όμως δεν την εκμεταλλεύθηκαν και το Παγκράτι πήρε τελικά τη νίκη με το τελικό 70-66.

Αξίζει να σημειώσουμε πως ο Α.Σ.Κ. παρατάχθηκε χωρίς τον τραυματία Τριανταφύλλου, ενώ με προβλήματα αγωνίστηκαν οι Θέος και Χονδρογιάννης.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ 70-66
Διαιτητές: Μαλαμάς-Κοντίλης-Κώτσου
Τα δεκάλεπτα: 16-16, 34-24, 52-48, 70-66
Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 16 (3), Ξύδης 7 (2), Μίχαλος 5 (1), Ντιαλό 2, Καραμαλέγκος 10 (2), Δερμιτζάκης 7 (1), Ντράσκοβιτς 8 (1), Δελίδης 5 (1), Μουστόπουλος 8, Μιχαλούτσος 2.
Καρδίτσα (Κομποδιέτας): Χονδρογιάννης 2, Γράβας 15, Μπιλλής 3, Παππάς, Κακλαμάνος 10, Παπαδόπουλος 4, Ερμείδης 15 (2), Θέος 1 (2), Καλλές 6, Νάκης.