Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2019

Σουφλάρια – ΓΣ Μουζακίου 56-51 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Μία ακόμη μεγάλη νίκη για την ομάδα του ΑΟΣ, η οποία στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ, επικράτησε του Γ.Σ Μουζακίου και συνέχισε το αήττητο σερί της έδρας της.

Σε ένα παιχνίδι όπου και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυνατά με μόνο στόχο την νίκη, οι παίκτες του Καστώρη, καταφέραν να ελέγξουν τον ρυθμό και να πάρουν μία μικρή διαφορά στο ημίχρονο με 27-20.

Στην επανάληψη, με καλά ποσοστά ευστοχίας από τα 6.75, διατηρήσαν την διαφορά η οποία έφτασε και την μέγιστη τιμή της (+11).

Στην τελευταία περίοδο η ομάδα του Μουζακίου προσπάθησε να επιστρέψει στην διεκδίκηση της νίκης και κατάφερε να μειώσει το σκορ. Όμως για ακόμη μία φορά ο ΑΟΣ βρήκε  τις λύσεις και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Σουφλάρια – ΓΣ Μουζακίου  56-51
Δεκάλεπτα: :13-9, 27-20, 44-36, 56-51