Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2019

Εντός έδρας ήττα από τους Αετούς Βέροιας για τους Τιτάνες Παλαμά

Οι Αετοί Βέροιας έβγαλαν  δύναμη και πάθος, φεύγοντας στο τέλος με το  ροζ φύλλο αγώνα από την έδρα του Παλαμά , επικρατώντας των Τιτάνων με 64-66.

Η Βέροια μπήκε φουριόζα βρήκε εύκολα τρίποντα, βρήκε διαδρόμους και πήρε από νωρίς προβάδισμα.

Οι παίκτες του Παναγιώτη Γκουγκουτούδη δεν είχαν καθαρό μυαλό, δεν μπορούσαν να βρουν ρυθμό και προσπαθούσαν να κλειδώσουν τους παίκτες τις Βέροιας. με το ημίχρονο να τελειώνει στο 36-38.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Τιτάνες προσπάθησαν για κάτι καλύτερο αλλά και πάλι η Βέροια κρατούσε τα ηνία του παιχνιδιού.

Μπαίνοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα του Παλαμά  βρήκε διαδρόμους, βρήκε σουτ, έβγαλε τρομερές άμυνες και ανέτρεψε το σκορ και βρέθηκε ακόμα και με +4. Στο τέλος όμως  η Βέροια στάθηκε πιο τυχερή, με πολλά ριμπάουντ και εύστοχα σουτ κατάφερε και πήρε τη νίκη στο νήμα.

Τιτάνες Παλαμά-Αετοί Βέροιας  64-66
Δεκάλεπτα: 12-18, 36-38, 49-54, 64-66
Διαιτητές: Θεοδώρου-Θρασυβουλίδης (Κουσαϊτης)
Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 15(2), Τσατάλας 26(2), Σφακιανός 6(1), Τσούμας 6, Φαλιάκης 3(1), Μακρής 3(1), Σκουφεζής 5.
Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης, Αναστασιάδης 2, Σιδηρόπουλος, Γκεκόπουλος 12, Ζήσιος, Γιαννουζάκος 16(3), Σταυρουλάκης 5(1), Μαραπίδης 15(3), Αλευρίδης 10, Ιωσηφίδης 6(1), Γκανάς.