Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2020

Σημαντικό «διπλό» επί του Ελευθεριακού για τον Γ.Σ.Βόλου

Ανεβάζοντας στροφές μετά το πρώτο δεκάλεπτο  ο Γ.Σ.Βόλου δεν δυσκολεύτηκε να  επικρατήσει εκτός έδρας του Ελευθεριακού με 51-71.

Σπουδαία νίκη του Ίωνα επί της Νίκαιας 2012 (vid)

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του ο  Ίωνας στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.
Η ομάδα του Λάμπρου Πρέκα φιλοξένησε το μεσημέρι του Σαββάτου (1/1) τη Νίκαιας 2012 για την 11η αγωνιστική και επικράτησε με 62-56, συνεχίζοντας τις επιτυχίες της.

Μεγάλο «διπλό» στη Λάρισα επί της ΑΕΛ για τον ΑΟ Τρίκαλα.

Μετά από ένα ντέρμπι και ισοδύναμο παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ο Α Ο Τρίκαλα κατάφερε και έφυγε με νίκη από τη Λάρισα κόντρα στην ΑΕΛ με σκορ 63-61.

Δηλώσεις Κεραμιδά - Κομποδιέτα και των αθλητών Αθανασούλα - Γράβα μετά τον αγώνα Α.Σ.Καρδίτσας KSD - Κόροιβος Αμαλιάδας 95-78.

Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2020

Νίκησε τον Μύτικα με καταλυτικό Δαουλάρη ο Γ.Σ Νίκαιας.

Με το δεξί ξεκίνησε το 2020 ο Γ.Σ.Νίκαιας επικρατώντας σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι , για την 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ , του Μύτικα με σκορ 86-79.

Συνέχισαν αήττητοι οι Γόμφοι , 33-68 την ΣΑΛ .

Εύκολο πέρασμα από την Λάρισα για τους Γόμφους που επικράτησαν της  ουραγού Sports Academy με σκορ 33-68 , μένοντας η μοναδική αήττητη ομάδα και στους δυο ομίλους της  Α1 ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 11/11/2020

Αποτελέσματα
11η αγωνιστική
Απόλλων Καρδίτσας – ΓΣ Μουζακίου (12/11/2020)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 11/11/2020

Σκιάθος-Ανόρθωση (12/11/2020)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 11/1/2020

ΓΣ Αμπελώνα – ΑΟ Καλαμπάκας 71-44

Έσπασε το αήττητο του Γ.Σ.Αλμυρού ο Αιολικός .

Ο Αιολικός Βόλου συνεχίζει την επιτυχημένη του πορεία στο πρωτάθλημα της Α1 Ε.Σ.ΚΑ,Θ, παρόλο που θεωρούνταν το αουτσάιντερ της αναμέτρησης νίκησε σήμερα εκτός έδρας την μοναδική μέχρι τώρα αήττητη ομάδα του Ά ομίλου τον Γ.Σ.Αλμυρού με 60-69.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 11/1/2020

11η Αγωνιστική
Αγριά-Φοίβος  66-52

"Διπλό" παραμονής οι Δαναοί 77-68 την ΑΕΤ

Μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση και έμφαση στην άμυνα αλλά και σε μεγάλη μέρα τον Τσικρικά που είχε 5 τρίποντα και 22 πόντους, οι Δαναοί επικράτησαν στο κλειστό της Μπάρας της ΑΕΤ με 77-68 και έκαναν βήμα παραμονής στην Α1 ΕΣΚΑΘ.

Ο Κόσμος έσπρωξε την ΚΑΕ Λάρισα στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ (vid)

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Λάρισα - ΠΑΟΚ 95-85

Nίκη play off o Α.Σ.Καρδίτσας κόντρα στον Κόροιβο Αμαλιάδας

Η ομάδα του Α.Σ.Καρδίτσας , έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Κακλαμάνο  και τον Γράβα, ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο , νίκησε με το επιβλητικό 95-78 τον Κόροιβο Αμαλιάδας  και μία «στροφή» πριν το φινάλε του α' γύρου έκανε αποφασιστικό βήμα για την είσοδό της  στα play off .

Αποτελέσματα Basket League (15η Αγωνιστική) 11-12/1/2020

Tα αποτελέσματα  της Α1 Ανδρών, είναι:

Τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Ανδρών (14η αγωνιστική )

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής (14η Αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Κέρδισε και τον ΠΑΟΚ η Λάρισα ΚΑΕ - Δηλώσεις Χαραλαμπίδη και Αγγέλου

Τη 3η της σερί και έκτη συνολικά μέχρι τώρα νίκη της πέτυχε η ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ, επικρατώντας στο κλειστό της Νεάπολης του ΠΑΟΚ με 95-85, κάνοντας ακόμη ένα βήμα προς την παραμονή της.

Αποτελέσματα Α1 ΕΣΚΑΘ 11/1/2020 (1ος και 2ος ΟΜΙΛΟΣ) .Συνεχής ενημέρωση

Αποτελέσματα 1ου ομίλου

Γ.Σ.Αλμυρού - Τιτάνες Αλμυρού 42-57 (Κορασίδων)

Την 3η τους νίκη έκαναν οι κορασίδες των Τιτάνων Αλμυρού που επικράτησαν του Γ.Σ.Αλμυρού με 42-57 , για την 7η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ.

Γ.Σ.Βόλου - Ιωνικός 28-18 (Κορασίδων)

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τις κορασίδες του Γ.Σ.Βόλου. Αυτή τη φορά επικράτησαν του Ιωνικού με 28 - 18 για τον πρώτο όμιλο του πρωταθλήματος ΕΣΚΑΘ.

Δημήτρης Ντούγκος: Λέμε ναι στη δράση και όχι στον καναπέ…Να στηριχθεί η ΛΑΡΙΣΑ ΚΑΕ στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ

Σήμερα δεν πρέπει να προτιμήσει κανείς φίλαθλος την άνεση του καναπέ για τη μερική τηλεοπτική μετάδοση. Σήμερα ο καθένας μας πρέπει να προτιμήσει την ένταση και το πάθος, να ζήσει την ατμόσφαιρα του γηπέδου.

Ζωντανά το Σάββατο στις 17:30 ο αγώνας Ίωνας – Νίκαια 2012 (Α1 ΕΣΚΑΘ)