Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2019

Σοβαρός τραυματισμός αθλητή στο Πελασγιώτιδα - Ν ΑΕΛ (εφηβικό Λάρισας)

Ο σοβαρός τραυματισμός του Νικου Ραχμάνη στο 32ο λεπτό της συνάντησης Πελασγιώτιδα - Ν ΑΕΛ , επισκίασε οτιδήποτε άλλο έγινε στο παιχνίδι των δύο ομάδων για την 6η αγωνιστική του εφηβικού πρωταθλήματος Λάρισας.

Αστέρας - Sports Academy 44-43 (παιδικό Λάρισας)

Μετά από ένα αμφίρροπο αγώνα που κρίθηκε στην κυριολεξία στην εκπνοή η παιδική ομάδα του Αστέρα έφτασε σε μια σημαντική νίκη με 44-43 επί της αξιόμαχης ομάδας της Sports Αkademy.

Γ.Σ.Βόλου - Αιολικός 52-73 (Εφηβικό Μαγνησίας)

Η εφηβική ομάδα του Αιολικού επικράτησε στο ντέρμπι κορυφής επί του Γ.Σ.Βόλου με 73-52 στο εκτός έδρας παιχνίδι στο κλειστό Βάκης Παρασκευόπουλος και συνέχισε αήττητη κάνοντας το 6 στα 6, στο εν λόγω πρωτάθλημα Μαγνησίας .

Αιολικός - Ίωνας 63-59 (παιδικό Μαγνησίας)

Η παιδική ομάδα του Αιολικού επικράτησε του Ίωνα με 63-59, για την 10η αγωνιστική του 1ου ομίλου Μαγνησίας.

Η...παρακάμερα από το Α.Σ.Καρδίτσας KSD-Ολυμπιακός 58-49

Αποτελέσματα -Βαθμολογία ομίλων παιδικού Λάρισας

1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
3η Αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ-  ΣΠΟΡΤ ΑΚΑΔΗΜΙΑ  44-43

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων παιδικού Μαγνησίας (14-15/12/2019)

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος Παίδων Μαγνησίας   είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία παιδικού και εφηβικού Τρικάλων (15/12/2019)

ΕΦΗΒΙΚΟ
2η Αγωνιστική
ΦΟΥΝΤΑΣ B.C - ΑΕΤ B.C 80-70

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Εφηβικού Λάρισας (14-15/12/2019)

4η Αγωνιστική
ΣΠΟΡΤ ΑΚΑΔΗΜΙΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡ  48-57

Αποτελέσματα-Βαθμολογία Εφηβικού Μαγνησίας (15/12/2019)

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος  Εφήβων Μαγνησίας   είναι:

Ν. ΑΣΚ – ΓΣ Φαλάνης 90-64 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Οι Νέοι του ΑΣ Καρδίτσας με τρεις έφηβους στην συνθεσή της  και όλους τους υπόλοιπους παίχτες στην ηλικία των Παίδων , επικράτησε του ΓΣ Φαλάνης με σκορ  90-64, για την 8η αγωνιστική της Β' ΕΣΚΑΘ.

Φωτορεπορτάζ του αγώνα ΦΑΛΑΝΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Παγκορασίδων)

Αρμένιο-Αναγέννηση Καλοχωρίου 41-53 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Η Αναγέννηση Καλοχωρίου πήρε  από την αρχή το προβάδισμα και έκανε το διπλό στην έδρα του  Αρμενίου με σκορ 41-53 .

Τα Φύλλα αγώνα Β' ΕΣΚΑΘ (1ος Όμιλος) 15/12/2019

Αναλυτικά οι αγώνες:

Ηρακλής Χάλκης-Πλατύκαμπος 64-48 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Ο Ηρακλής Χάλκης επικράτησε , για την 7η αγωνιστικη του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ,  της Α.Ε..Πλατυκάμπου με σκορ  64-48.

Γ.Σ.Τυρνάβου-Ολυμπιονίκης 52-49 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Συνεχίζει στην κορυφή του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ ο Γ.Σ.Τυρνάβου μετά την επικράτηση του  με 52-49 επί του Ολυμπιονίκη , για την 7η αγωνιστική.

Απόλλων Καρδίτσας – ΓΑΣ Παλαμά 67-71 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Ο ΓΑΣ Παλαμά κατάφερε στο τοπικό ντέρμπι με τον Απόλλων Καρδίτσας να κάνει την ολική ανατροπή στον αγώνα και από το -12 στο 36 λεπτό , πρώτα να οδηγήσει το ματς στην παράταση  (62-62) και   κατόπιν πιο ψύχραιμος να πάρει  το ροζ φύλλο  με 67-61 για την 9η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Στιγμιότυπα του αγώνα BCL - Ολυμπιακός Καρδίτσας 64-38 (Α2 ΕΣΚΑΘ) 15/12/2019

Το τέλος του αγώνα Πελασγιώτιδα - Ν ΑΕΛ 56-58 (εφηβικό Λάρισας) 15/12/2019

Στιγμιότυπα του αγώνα Ολυμπιάδα - Ολυμπιακός Βόλου 56-48 (Γυναικείο ΕΣΚΑΘ)

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Πανιώνιος - Λάρισα

Τα highlights από τον αγώνα Α.Σ.Καρδίτσας KSD - Ολυμπιακός 58-49

Φαλώρεια – Νέος Κεραυνός 71-69 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Η Φαλώρεια υποχρέωσε για την 9η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ , στην πρώτη του ήττα τον Ν. Κεραυνό , που αγωνίστηκε με πολλές ελλείψεις (Σωτηρίου, Ευαγγέλου, Αγοραστό, Ζαφειρούλη , Χριστιανό) , επικρατώντας με σκορ 71-69.

Το τρένο της Νίκαιας 2012 πέρασε και από τον Ελευθεριακό.

Συνέχεια στις επιτυχίες έδωσε η Νίκαια 2012, η οποία πέρασε νικηφόρα από το ΕΑΚ Βόλου κερδίζοντας με 55-71 τον Ελευθεριακό.

Ασταμάτητος ο Γ.Σ.Αλμυρού έκανε το 9 στα 9 κόντρα στην ΑΕΒΔ

Ο  Γ.Σ.Αλμυρού έκανε ακόμα μια  μεγάλη εμφάνιση κερδίζοντας  στην έδρα της ΑΕΒΔ με το επιβλητικό 40-71  και συνέχισε αήττητος στον 1ο  όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ.