Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2019

Αστέρας - Sports Academy 44-43 (παιδικό Λάρισας)

Μετά από ένα αμφίρροπο αγώνα που κρίθηκε στην κυριολεξία στην εκπνοή η παιδική ομάδα του Αστέρα έφτασε σε μια σημαντική νίκη με 44-43 επί της αξιόμαχης ομάδας της Sports Αkademy.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι σε όλη την διάρκεια του με τον Αστέρα να έχει το προβάδισμα στο α ημίχρονο με 33-26 . Η ομάδα όμως της SAL ανέκαμψε και πήρε μικρο προβάδισμα στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Όμως τα παιδιά του Αστέρα παίζοντας με πάθος έφτασαν τελικά στην νίκη με μια εύστοχη βολή του Αντώνη Μπεν Μεσαουντ στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα .

Αυτή ήταν  η τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Αστέρα και η πρώτη στο ανακαινισμένο γήπεδο του 12ου Γυμνασίου - 8ου Λυκείου .

Αστέρας - Sports Academy 44-43
Δεκάλεπτα 15 – 18, 33 – 26, 35 – 36, 44 – 43
Διαιτητές: Αθανασόπουλος - Καραχρήστος Ι.
Αστέρας :(Μπαζάκης): Αλεξίου, Κουγιώνας, Μπεν Μεσαουντ, Χατζηγιάννης, Βλάχος, Κουλούρας, Γερογιάννης,  Ζησούλης,  Αντωνόπουλος, Ζιώγας, Γκούμας , Βελεσιώτης
Sports Academy(Θεοδωρόπουλος-Γκόρης): Παπαθανασίου , Γκουτζουλίκας , Τράντος, Καραλάιος, Γλιούμπας, Νταής, Μαυρομάτης,  Αγιάνης, Μίχος, Θεοδώρου .